Zorza to jedno z moich ulubionych miejsc w Warszawie. Często, kiedy umawiam się z koleżankami wieczorem mówimy sobie” hej spotkamy się w knajpie A, knajpie B, knajpie C”, bo przecież nie możemy znowu tam iść, ale zawsze skruszone, z pustymi żołądkami, bo przecież w menu nic nie było, z podkulonymi ogonami wracamy tam, bo…! No właśnie powodów jest kilka.IMG_6099IMG_0876

IMG_0875

Po pierwsze: wnętrze! Genialne wysokie stropy, złoto zalewające wnętrze, świeże lilie prawie zawsze kiedy byłam, klimat art deco, błyszczące blaty, świetny bar, witraże i mega zrobione toalety (nie no serio, te toalety to jest sztos). Miejsce ma klasę, ale nie stwarza dystansu.

Po drugie: obsługa! Natychmiast przynosząca menu, miła, uśmiechnięta, i nie zadzierająca nosa. A to Warszawo Ci się rzadko zdarza!

Po trzecie: drinki! Oh tak, co oni mają za talent. W Zorzy znajdziecie dokładnie to czego pragną wszystkie dziewczyny: różowe, duże, słodkie i przystrojone kwiatami drinki na bazie musujących win! Różowo mi i Zapach deszczu to moje hity po wieki! Jak ja lubię jak nad kartą napojów ktoś pomyślał i ktoś się zastanowił i nie umieścił tam po prostu wino, po prostu piwo, po prostu cola. To się chwali, to jest bardzo miłe jak ktoś drinki specjalnie dla miejsca skomponował. Z napojów bezalkoholowych, które też mają i które nie kończą się na lemoniadzie i wodzie polecam Cafe de coco (kremowa kawa na zimno na mleku kokosowym) oraz lemoniadę różaną, obłęd!!!!!

Po czwarte: jedzenie! Zaczynając na śniadaniach, które są jednymi z najfajniejszych w mieście, poprzez frytki z batatów a na solidnych burgerach kończąc jest pysznie. Nie smakują mi w Zorzy desery, ale na jesień ma wyjść nowa karta (pewnie już jest, ale przez tą Portugalię wszystko mnie w tym mieście omija) i liczę na nowe smaki!

IMG_6102

IMG_0882            IMG_0937 1
IMG_6105

ZORZA

ul. Żurawia 6/12

otwarta codziennie: 7:00- 2:00

MENU

WWW

Facebook

 

No more articles

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?