Są takie miejsca, które odwiedzasz i nie chcesz z nich wyjeżdżać. Bo mają wszystko. Hotel Brummell niewątpliwie jest takim hotelem. Doskonale wpisuje się w charakter Barcelony i dopełnia pobyt w tym niesamowitym mieście. Właściwie możesz jechać tam i spędzać czas nie wychodząc, a i tak zrozumiesz za co kocha się to miasto.

IMG_2538 IMG_2521 copy IMG_2509 copy

Hotel Brummell znajduje się w Poble Sec, modnej dzielnicy Barcelony, blisko Monjuic. Mnie ta dzielnica jakoś turbo nie porywa, mam inne ulubione, ale na pewno jest tam klimatycznie. Hotel założyła grupa przyjaciół spełniając swoje marzenia o idealnym miejscu. Z dala od utartych szlaków ale wciąż blisko Centrum, gór i Morza powstało miejsce które zachęca do eksplorowania miasta, ale również do odpoczynku w jego murach. To nowatorski koncept luźnego luksusu. Mniej błysku, więcej duszy. Wnętrza wyróżniają się prostotą w tropikalnym wydaniu. Jest pięknie i z dbałością o detale. Każdy przedmiot został wybrany osobiście przez twórców: lny, koce, meble, wygodne materace i inne elementy wystroju.

Hotel składa się z 20 pokoi, jest bardzo kameralny. Pokoje dzielą się na te od strony basenu lub Monjuic. Można również zdecydować się na penthouse z wanną na prywatnym tarasie. Opcja zdecydowanie dla mnie, uwielbiam wanny i w podróży to zawsze za wannami tęsknie najbardziej. Hotelowe życie złożone jest z wielu łazienek z prysznicami, wierzcie mi. Pokoje są małe, ale bardzo wygodne. Mi szczególnie przypadły do gustu te od strony basenu. Hotel Brummell miał niejasną politykę jeśli chodzi o dzieci, ale od pewnego czasu mali goście są mile widziani w tym miejscu.

IMG_2497 copy IMG_2489 copy IMG_2484 copy IMG_2482 copy IMG_2481 copy IMG_2477 copy

Brummell to również świetne przestrzenie wspólne. Już przy recepcji znajdziemy wielki regał z kocami, projektami młodych twórców i książkami, gdzie możemy zakupić wyselekcjonowane pamiątki z hotelu. Następnie lobby ze świetnie zaprojektowanym stołem, selekcją gazet, kilka stolików do posiedzenia. Następnie zewnętrzne patio ze stolikami z marmurowymi blatami i małym oczkiem z wodą i złotyki rybkami. To zdecydowanie moje ulubione miejsce w tym Hotelu. Głowa do góry zadarta w geście relaksu a oczom ukazują się prawie nowojorskie schody przeciwpożarowe zainstalowane na elewacji.

IMG_2467 copy IMG_2456 copy IMG_2452 copy IMG_2449 copy IMG_2441 copy IMG_2438 copy

Na patio serwowane jest hotelowe śniadania. Przepyszne i wychwalane przez wszystkich. Składające się z kuszących wypieków, ale też zdrowych opcji. W Brummellu pilnuje się jakości serwowanych dań i stawia się na świeżość oraz lokalne produkty. W części lobby i patio można przez cały dzień zamawiać potrawy z karty. Przestrzeń otwarta jest dla gości z zewnątrz. Za patio znajduje się jeszcze bar otwarty w weekendy. Na pierwszym piętrze natomiast ukryła się kolejna dawka rozrywek. Basen, gwiazda Brummella. Z płytkami o kolorze, który ratuje każde zdjęcia! Stefa relaksu i komfortu. Zaraz za nim zewnętrzne patio wysadzone ziołami, z których korzysta codziennie szef kuchni. Oraz zacieniona weranda ze słojem pełnym schłodzonej wody i wejściem do sauny. Sauna jest dostępna za darmo dla gości przez cały rok, podobno w zimie cieszy się niesamowitą popularnością. To wciąż nie wszystko. W hotelu organizowane są sesje jogi dla gości oraz wspólne treningi biegowe na Monjuic.

IMG_2435 copy IMG_2450 copy IMG_2471 copy IMG_2470 copy IMG_2474 copy IMG_2472 copy IMG_2512 copy IMG_2513 copy IMG_2517 copy IMG_2475 copy

IMG_2535 copy IMG_2534 copy IMG_2531 copy IMG_2508 copy

W Hotelu Brummell naprawdę dba się o gościa. To miejsce gdzie luz spotyka design, kreatywność i najwyższy poziom obsługi. To zdecydowanie mieszanka będąca dla mnie hotelem idealnym. A w takich byłam trzech, mimo setek odwiedzanych miejsc rok rocznie. Gdzie czujesz się luźno i swobodnie, a jednocześnie jesteś w inspirującym miejscu. Mam nadzieję, że takie miejsca będą krzyżować się na trasie moich kolejnych podróży jak najczęściej. Bo przebywanie w tak kreatywnej przestrzeni koi zmysły. Polecam bardzo i jeśli planujecie weekend w Barcelonie, to jest TO miejsce!

HOTEL BRUMMELL
 • basen
 • taras pachnący ziołami
 • rewelacyjne patio
 • pyszna kuchnia
 • sauna
 • design w całym hotelu
 • dbałość o detale widoczna na każdym kroku
 • kreatywna, inspirująca atmosfera
 • genialna obsługa
 • świetna selekcja prasy
 • tropikalny vibe tego miejsca
 • penthouse z wanną na tarasie
 • świetna lokalizacja

HOTEL BRUMMELL

strona internetowa

Facebook

Instagram

Rezerwacje

 

Hotel Brummell w Barcelonie - miejska oaza relaksu
9.8OCENA TRAVELICIOUS
LOKALIZACJA9
DESIGN10
KUCHNIA10
ATRAKCJE10
No more articles

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?