QUINCY

Jeden z najlepszych dokumentów jakie widziałam. Opowiada o życiu i twórczości Quincy Jones – kompozytora, producenta muzycznego, wielkiego człowieka. Świetny montaż oraz ogromna ilość historycznego materiału sprawiają, że dokument ogląda się jak najlepszy film. Quincy współpracował z Sinatrą, Michaelem Jacksonem, Rayem Charlesem i wieloma innymi pozostając przy tym skromnym, pokornym i wdzięcznym człowiekiem. Zobaczyć to, to jest MUST! Dostępny na Netflix.

p15807992_v_v8_aa

OSTRE PRZEDMIOTY

Jeden z lepszych mini seriali jakie widziałam tej jesieni. Dziennikarka zmagająca się z trudną przeszłością, wraca do swojego rodzinnego miasteczka, aby napisać artykuł o morderstwie dwóch dziewczynek, jakie miało tam miejsce. Jednocześnie wraca do własnej przeszłości. Bardzo intrygujący i bardzo wciągający. Koniecznie zobaczcie wszystko po napisach końcowych w ostatnim odcinku. Serial jest ekranizacją książki o tym samym tytule, nie czytałam, ale podobno warto. Serial dostępny na HBO GO.

hbo-sharp-objects-netflix-streaming-920x518

ŚLEPNĄĆ OD ŚWIATEŁ

Serial na podstawie książki Jakuba Żulczyka, która według mnie jest jedną z najlepiej napisanych polskich książek. Język Żulczyka jest doskonały, a porównania trafne i zabawne. Serial zapowiada się dobrze i jak na polskie produkcje jest zrobiony fajnie, ale mnie nie powalił. Z każdym odcinkiem historia traci a punkty ciężkości w serialu zostały zupełnie inaczej zaakcentowane niż w książce. Mimo wszystko moim zdaniem warto zobaczyć, aby wyrobić sobie własne zdanie. Obłędna rola Frycza i świetna głównego bohatera. Serial dostępny na HBO GO.

c362e526b211a26db6fd104971ae.1000

BODYGUARD

Kiedy usłyszałam, że to najlepszy serial polityczny od czasów “Homeland” musiałam go sprawdzić. Bo “Homeland” był zdecydowanie moją ulubioną pozycją w kategorii i nadal nią pozostanie. Bodyguard rozgrywa się w Londynie. Jest świetnie zrobiony i jest historią byłego żołnierza, który zostaje przydzielony do ochrony Minister Spraw Zagranicznych o kontrowersyjnych poglądach. Trzyma w napięciu, świetnie się ogląda, bardzo polecam. Serial widziałam na Netflix.

p06j4zb7

GAGA: FIVE FOOT TWO

Kolejny dokument w zestawieniu, poleciła mi go koleżanka. Nie jest to może dzieło zmieniające życia, ale ciekawie pokazuje prywatne życie Lady Gagi podczas nagrywania nowej płyty. Jej wewnętrzne przemyślenia, doświadczenia i lęki. Zdaję sobie sprawę, że dokument powstał aby nową płytę podpromować, ale mimo wszystko dobrze mi się to oglądało. Nie jestem jakąś ogromną fanką twórczości Gagi, dlatego zyskała w moich oczach, bo okazała się zwykłą dziewczyną, której codzienność nie równi się jakoś bardzo od tej jaką znamy.

dims

 

 

 

No more articles

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?