Paryż zwiedzaliśmy z jego mieszkańcami. Wszystkie miejsca poniżej są więcej niż lokalne, są ukochane przez Paryżan. Stolica Francji ma tyle do zaoferowania, że bardzo ciężko było znaleźć jakiekolwiek alternatywne przewodniki. Dlatego postanowiłam spisać to co pamiętam z naszej noworocznej podróży. Nie bójcie się paryskiej zimy, było bardzo przyjemnie. W ogródkach wszystkich knajpek przesiaduje się jak latem, gdyż Francuzi nie skąpią zewnętrznych lamp. Zaczynamy.

WYSPA ILE SAINT- LOUIS 

Tu mieszkaj i zjedz śniadanie lub napij się wina

Tu mieszkaliśmy, genialny wybór, blisko wszędzie, tu znajdziecie mieszkania w tej okolicy. Jest kilka znakomitych knajp, kawiarenek i lodziarni. Wyspa jest tak malutka, że nie ma sensu ich wypisywać, bez trudu je znajdziecie spacerując 5 uliczkami na krzyż. Szczególnie polecam Cafe Saint Regis gdzie podają przepyszne śniadania, obiady, a wieczorem można posiedzieć przy winie patrząc na Notre Dame od najlepszej strony. PS: Od 19:00 – 21:00 trwa tam Happy Hours.

 Cafe Saint Regis
 Cafe Saint Regis
Berthillion czyli najlepsze lody w Paryżu, wszędzie na wyspie, dla mnie zwyczajne

PLACE DES VOSGES 

Zrób piknik lub zrelaksuj się w knajpce pod arkadamii

Plac ukryty w uliczkach Le Marais, najlepszej i najpopularniejszej wśród Paryżan dzielnicy. Polecam usiąść w knajpce HUGO, genialna atmosfera, wszędzie relaksujący się ludzie, pyszne wino na karafki i wyśmienite przekąski. Wokół całego placu pod arkadami ukrywa się jeszcze kilka innych sympatycznych knajpek, możesz odkryć swoją ulubioną.

RUE DE ROSIER

Odkryj żydowską dzielnicę i zjedz najlepszego falafela

Nadal na Le Marais, tym razem przepiękna klimatyczna uliczka Rue de Rosier ukrywająca żydowskie knajpki, okienka z najlepszymi w mieście Falafelami (przepyszne, tam pokochałam falafel) oraz cukiernie wypchane spływającymi syropem słodkościami. Dla mnie najlepsze paryskie miejsce mające sporo wspólnego z krakowskim Kazimierzem.

RUE DE BARRES

Przenieś się w zamierzchłe czasy

Przechodząc przez most Pont Louis Phillipe z wyspy Ile Saint- Louis trzeba iść prosto i skręcić delikatnie w lewo widząc Kościół. Tam ukaże się Waszym oczom przepiękna okolica, nie jestem pewna ale chyba średniowieczna. Cudowne zachowane ciasne uliczki, poukrywane placyki i knajpki i wyjątkowy, zamkowy urok. Polecam z książką, winkiem lub kawką  i odrobiną zadumy się tam wybrać.

RUE DE LA ROQUETTE 

Imprezuj po parysku

Ulica między metrem Bastille a Voltaire jest imprezowym sercem miasta. Knajpa na knajpie, bary, a przed nimi setki, tysiące Paryżan bawiących się prawie każdego wieczoru. W tej okolicy możesz się też zgubić a znajdziesz świetne restauracje.

COURS DE COMMERCE SAINT ANDRE 

Odkryj ukrytą uliczkę kawiarenek i winiarni

Ukryta uliczka niedaleko metra Odeon pełna uroczych kawiarenek, a dalej świetnych knajp i winiarni w których przesiadują młodzi ludzie. Okolice Saint- Germain to architektura bogactwa, cudowne sklepy wnętrzarskie i ze sztuką, wielka moda i sceneria filmu “O północy w Paryżu”. Polecam zobaczyć ten film przed przyjazdem i wybrać się w miejsca, gdzie był kręcony, zazwyczaj są to rewelacyjne spoty.

Nie ma jak Paryż, fajnie przyjechać na dłużej i móc zaliczyć wszystkie atrakcje w 2 dni, a resztę przeznaczyć na szlajanie się i chłonięcie atmosfery miasta. Wtedy dopiero zakochujemy się w tym mieście na zawsze i na zabój.

Nie ma więcej wpisów