Już prawie rok temu (jak ten czas leci) organizowaliśmy nasz ślub i wesele. Nigdy nie zależało mi jakoś bardzo na tej imprezie i gdybyśmy nie znaleźli idealnej miejscówki, pewnie by nigdy do niego nie doszło. A szukanie miejscówki to był koszmar. W tym roku wraz z przyjaciółką przeszłyśmy przez to drugi raz, gdyż szukałyśmy miejsca w okolicach Krakowa. Dlatego postanowiłam ulżyć w cierpieniu wszystkim którzy marzą o nietypowym, nietradycyjnym i niestandardowym weselu, takim trochę z pinterestowych inspiracji, bo taki w Polsce jak najbardziej się da zorganizować. Poniżej przedstawiam prawdziwe perełki występujące w całej Polsce (z przewagą miejsc w okolicach Warszawy, takie życie) i mam nadzieję że każdy znajdzie coś dla siebie. Klimat raczej rustykalny, będzie dużo stodół, drewna, klimatów leśno – ogrodowych i często z widokiem na wodę. Wszystkie miejsca przewidują raczej imprezy kameralne, ale zapraszam na konkretne strony w celu znalezienia detali, nie chciałam nikogo wprowadzać w błąd. Wiem, że wesele jest na tyle wyjątkową uroczystością, że każdy ma swoje must have miejsca i rzeczy na które absolutnie się nie zgodzi. A i od razu mówię, że nie, nie byłam we wszystkich tych miejscach, sprawdzałam opinię, pytałam znajomych i bazowałam na zdjęciach z wesel, które się tam odbyły.  Do przeglądania!

Nietypowe wesele część 2

Nietypowe wesele część 3

KLUB MILA (Serock, niedaleko Warszawy)

www 

Facebook

To miejsce w którym odbyło się nasze wesele i naprawdę z ręką na sercu polecam. Przepięknie położony nad Jeziorem Zegrzyńskim Klub Mila na żywo robi piorunujące wrażenie. I my i goście czuliśmy się jak na wakacjach. Największym atutem tego miejsca jest obsługa, którą ma się ochotę przytulać z wdzięczności oraz dbałość o detale: ławki, pomosty, sala, ozdoby, dekoracje, nawet pojemniki na soki są retro klimatyczne. Ja nie mam się do czego przyczepić. Polecam bardzo bardzo bardzo. Zdjęcia zrobiła cudowna Kasia Chudy.

OCZYSZCZALNIA – STODOŁA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (Teresin, niedaleko Warszawy)

www 

Wyjątkowa, nowoczesna stodoła pod Warszawą w której zakochałam się po zobaczeniu tej sesji. Jeśli tam można urządzić taką imprezę to ja jestem na tak. Są leżaki nad stawem, jest przepiękne rustykalne wnętrze, jest dbałość o detale. Doskonałe miejsce na wesele, które jest także imprezą.

STARA ORANŻERIA (pod Warszawą)

www 

Facebook

Nie taka znana i wcale nie taka popularna, tym bardziej wyjątkowa, Stara Oranżeria. To jest doskonały pomysł na wesele w oszklonym ogrodzie w stylu Alicji z Krainy Czarów lub totalnie rustykalnie. Bardzo spodobała mi się sesja z tego miejsca do zobaczenia tutaj. Jak fajnie, że takie miejsca są tak blisko Warszawy, myślę że doskonale sprawdziłoby się również w wydaniu jakiejś większej imprezy rodzinnej lub letnich urodzin. Pięknie, na tyle pięknie, że gdybym znała wcześniej to wzięłabym mocno pod uwagę.

POLNA ZDRÓJ (Wleń, dolnośląskie)

www 

Facebook

Jeśli masz w planach kameralne wesele, to ja na Twoim miejscu nie szukałabym już. Bo to powinno odbyć się dokładnie tutaj, czyli w Polnej Zdrój. Jaki ten dom jest piękny, jakie otoczenie, jakie wszystko. Przepiękna sesja z intymnego wesela do zobaczenia tutaj.

CEGIELNIA RZUCEWO (Rzucewo, pomorskie)

www 

Facebook

Jeśli marzy Ci się sakramentalne TAK z widokiem na morze, to w Polsce jest możliwe. Też nie wierzyłam. Stara Cegielnia może być tłem dla wiejskich bukietów, drewienek i naturalnych ozdób. Jak tam mi się podoba!

DOLINA CEDRONU (LEŃCZE, małopolskie)

Facebook

A teraz propozycja małopolska, klimatyczna i wyjątkowa. Z wodkiem na góry, doskonała na wesele trochę toskańskie, a bardzo boho. Przestronna sala i wielki ogród oraz dbałość o detale spodoba się tym co szukają wyjątkowego miejsca niedaleko Krakowa.

STARA ZAJEZDNIA (KRAKÓW)

www 

Facebook

W sercu Kazimierza stoi budynek z czerwonej cegły, który akurat mi i moim przyjaciołom kojarzy się z meczami, które zawsze tam oglądamy. To chyba jedyne miejsce na liście które pomieści grubą liczbę gości. Bardzo fajne detale, ładne wnętrza, które przy odrobinie dekoracji stworzą nietypowy klimat, nietypowego wesela, a dodając do tego że sami warzą piwo, chyba nie muszę mówić jak ciekawą imprezę można tam urządzić.

OSADA MŁYŃSKA (WISKITKI, niedaleko Warszawy)

www 

Facebook

I dochodzimy do najpiękniejszej polskiej stodoły. Osada Młyńska sama o sobie piszę, że chętnie organizuje nietypowe wesela i potrafię to sobie wyobrazić. Pięknie w tych okolicznościach przyrody i wnętrz wyglądałby styl boho i rustykalny przy wszelkich nowoczesnych wygodach. Duża działka, sad jabłkowy to dodatkowe atuty.

FOLWARK WĄSOWO (Wąsowo, wielkopolskie)

www

Facebook

Folwark Wąsowo to piękny budynek z zewnątrz, a nowoczesna stodoła wewnątrz. Piękne są te przykładowe stylizacje sali, mogłabym sobie wyobrazić w tym miejscu niesamowite boho wesele. Teren Wąsowa jest ogromny i w jego skład wchodzi również zamek, tereny zielone, mały stawik oraz noclegi dla wszystkich gości. Istnieje możliwość zorganizowania ceremonii na zewnątrz jak z Pinterestowych snów, zamieszczam znalezione zdjęcia.

Zdjęcia pochodzą ze stron lub Facebooków lokali.

 

Nie ma więcej wpisów