KOPENHAGA – 14 MIEJSC KTÓRE MUSISZ ODWIEDZIĆ W WEEKEND

Była to nasza pierwsza podróż zagraniczna z dzieckiem, dlatego nasze zwiedzanie było niespieszne, bardziej przemyślane i mniej knajpowe. Ale przygotowałam się wcześniej jak kujonka do matury i wiedziałam gdzie zjeść, gdzie spacerować, gdzie zrobić zakupy. Poniżej lista the best of, najciekawsze miejsca jeśli w Kopenhadze spędzacie weekend, tak jak my.

CENTRUM

Mnie osobiście Centrum zachwyciło, profesjonalnie na mapach ta okolica nazywa się Indre by i naprawdę wchodząc w byle uliczkę, gubiąc się, co rusz wpadacie na piękne sklepiki, przecudne kawiarenki i fajne cukiernie.

Ogrody Tivoli

konieczność, szczególnie w grudniu, kiedy odpalają niesamowity Jarmark Świąteczny

Torvehallerne Market

wielki market z pysznym jedzeniem, mieszkaliśmy obok i był to strzał w dziesiątke, bo wpadaliśmy tam na śniadanie po owsiankę do GROD, po najlepszą kawę do Coffee Colective, świeże soki i smorrebrod. Jeśli dopadnie was głód to koniecznie zamówcie pizze z ziemniakami z Gorm’s.

LEGO Emporium

na głównej ulicy zakupowej znajduje się główna siedziba LEGO, gdzie kupicie wszystkie zestawy o których marzyliście mając 10 lat

Nyhavn

kolorowe kamieniczki znane z pocztówek to tutaj, ale na żywo jest tak samo pięknie

Gronnegade

jeśli szukacie klimatycznych ławeczek przed małymi kawiarenkami i sklepikami

Larsbjornstraede

przeurocze kolorowe kamieniczki, fajne małe sklepiki i urocze kawiarnie

Straedet

ulica równoległa do wielkiej zakupowej głównej Stroget, można tu uciec na pyszną kawę w Kompa 9

Nansensgade

ulica niedaleko Torvehallerne, na której zresztą mieszkaliśmy podczas pobytu w Kopenhadze, w okolicy boska restauracja HOST, przepyszne kanapki w Berkeley, czy tradycyjna duńska cukiernia, gdzie znajdziecie nieziemskie cynamonowe buły

Wyspa ze Street Foods

nie byliśmy bo zabrakło nam czasu niestety, ale jeśli będziecie bez wózka lub z większą ilością czasu to warto podpłynąć

VESTERBRO

Zachodnia dzielnica, mi osobiście przypomina Islington w Londynie, piękna architektura i bardzo fajne, klimatyczne kawiarnie.

Istedgade

jedna z najciekawszych ulic na Vesterbro, super miejsca do posiedzenia

Værnedamsvej

uliczka z francuskimi cukierniami i bistro, super klimat

NORREBRO

Najmodniejsza ze wszystkich dzielnic, polecana, rozsławiona i och i ach, mi zupełnie nie przypadła do gustu, kompletnie nie mój klimat, ale wiem, że większości z Was się spodoba, bo to taka młoda tętniąca życiem okolica, trochę brudna nie ukrywajmy. A że macie tutaj do czynienia z chorobliwą pedantką o czym może wcześniej nie wspominałam, to już wiecie dlaczego nie. Niby miało być jak na Queen West, ale nie było. Ale mimo wszystko idźcie na:

Jægerborgsgade

ulica gdzie jest Coffee Colective z super kawą i pełno malutkich sklepików (ale też są te cuda w hali 

Torvehallerne Market)

Blågårdsgade

ulica pełna fajnych sklepików i knajpek, bardzo blisko mostu, bardzo po drodze

Guldbergsgade

uliczka pełna małych modnych sklepików i knajpek, polecam z ciuchami Adelie i owsianki w GROD