Jak dobrze byłoby mieć własny biznes, myśli co drugi pracownik korporacji i każdy w agencji reklamowej, serio. Kiedy zaczynasz rozumieć, że prowadzenie knajpy to w Polsce droga przez pozwolenia to zastanawiasz się nad czymś innym. Poniżej trzy super sklepiki, zupełnie różne od siebie, których o ile się nie mylę nie ma w Polsce, a mogłyby. Z powodzeniem.

1. The paper place

Papier do pakowania prezentów w każdym możliwym kolorze i o nieprawdopodobnych wzorach. Do tego wszystko w kategorii kreatywne artykuły papiernicze: spinacze do słuchawek, magnetyczne zakładki do książek, piny do ubrań, papierowe słomki, ozdoby na przyjęcia. Papier jeszcze nigdy nie miał swojego królestwa. Część papierów do pakowania jest projektowana i wykonywana przez właścicieli, część sprowadzana. Sklep prowadzi świetną stronę i bloga. Chodzę tam co chwilę, byłam już 5 razy, wiem, że to choroba, ale zobaczcie te wzory! UPDATE: wiem, że w Polsce są już tego sklepy, ale głównie online.

 2. BYOB Coctail Emporium

I drugi na liście nietypowych sklepów: Coctail Emporium. I na próżno szukać tu trunków alkoholowych. Tym w Kanadzie zajmuję się rząd, kasjer na kasie w LCBO (sklepie monopolowym) to pracownik rządowy moi drodzy, w Kanadzie z alkoholem żartów nie ma. Żadnych. I lepiej żeby Wam nie przyszła ochota na wino, bo są obrzydliwe, sprowadzane nie wiem skąd, a od smaku ważniejsza jest wypasiona i kreatywna, ręcznie pisana etykieta. A własnie może biznes z projektowaniem kreatywnych, nowoczesnych etykiet do wina w Europie by zażarł?  Ok ale Coctail Emporium to miejsce z małymi buteleczkami, eliksirami, szkłem, wszystkim co niezbędne aby sporządzić najlepsze drinki świata, poza alkoholem. Ekstrakty z każdego owocu i warzywa świata, tajemnicze mieszkanki, proszki barwiące i podkręcające smak. Fajne?

3. Toronto Popcorn Company

I tu potencjalny faworyt tych co idą do kina nie na film, ale po popcorn. Sklep w całości poświęcony popcornowi serwowanemu w ponad 30 smakach i to jakich. Jest czekolada biała i ciemna razem, smak winogron, solony karmel, boczek z karmelem (sic!), pieczone jabłko, mozarella z bazylią, pomidorowy, paprykowy i wiele innych. Sklep urządzony jest nie jak knajpa, ale jak butik w którym wybierasz smak. Wszystko serwowane jest w papierowych torbach (do zjedzenia natychmiast) lub w foliówkę (do zjedzenia za winklem, ale udając że take away).

winogrono
smaki dnia
czekolada z solą i cukierkami
czekolada biała i ciemna
wnętrze sklepu
truskawka z cukrem i śmietaną
klonowy bekon
Nie ma więcej wpisów