Zbliżają się wakacje i wyjazdy zagraniczne, niezmiennie jeśli chodzi o noclegi za granicą polecam serwis airbnb.pl . Dzisiaj na spacerze doliczyliśmy się z Kubą już 32 podróży z tym serwisem. Korzystamy z niego od niemal 6 lat. Mieszkaliśmy w ten sposób w domu na plaży w Sorrento, w lofcie w Toronto, w budynku Tiff z kinem i basenem w Toronto, na wyspie na Sekwanie w Paryżu, w Islington w Londynie, w Rzymie w mieszkaniu z widokiem na Koloseum. Genialna opcja! Jeśli jeszcze nie znacie tego serwisu, koniecznie zajrzyjcie! Rezerwuje się banalnie prosto, wybierając typ mieszkania, lokalizację i filtrując własne wymagania. Mieszkacie w domach i mieszkaniach w całości do waszej dyspozycji, często z basenami czy tarasami. Jest to fantastyczna i tańsza alternatywa hotelu. Mamy dla Was niespodziankę. Korzystając z tego linku przy rezerwacji otrzymacie w zależności od kursu ponad 100 złotych zniżki na pierwszą podróż. Tymczasem zdjęcia naszych ulubionych mieszkań na airbnb.pl i moje rady odnośnie rezerwacji.


Las Canteras
Barcelona

Dlaczego airbnb.pl?

Jestem ogromnym przeciwnikiem zorganizowanych wyjazdów, zawsze jeździmy na własną rękę i sami organizujemy wszystkie detale. Ten serwis jest doskonałą alternatywą, nie zliczę nawet ilości zadowolonych przyjaciół którym tę formę noclegu poleciłam. To jeden z nielicznych sposobów podróżowania dzięki którym możesz wynająć piękny dom z basenem w Toskanii, mieszkanie z widokiem na ocean, dom na plaży, w górach, a nawet przyczepę kempingową, domek na drzewie czy szałas, bo takie oferty też tam znajdziecie. Mieszkania są weryfikowane i opiniowane. My podczas 32 podróży z airbnb nacieliśmy się raz, ale serwis sytuacje wyjaśnił i natychmiast oddał nam pieniądze. Serwis jest bezpieczny, jeśli korzysta się z niego umiejętnie. Mieszkania wynajmowane w ten sposób są też tańsze niż hotele (zawsze to sprawdzam) oraz wygodniejsze, bo jednak macie kuchnie, łazienkę, często taras. Ale co dla mnie jest głównym powodem wielkiej miłości do tego serwisu to brak zmartwień kiedy mieszkamy gdzieś dłużej. Nie obchodzą nas żadne formalności, media, rachunki i kaucje. Po prostu umawiamy się z właścicielem i żyjemy na plaży w Las Palmas przez 3 miesiące (wtedy najczęściej właściciele przyznają nam zniżkę). Polecam więc te mieszkania zarówno na weekend, dwa tygodnie jak i kilka miesięcy.

Barcelona
Toronto
widok z loftu w Toronto – w tle Ontario <3
Toronto
Toronto
Toronto
Toronto

Jak rezerwować?

To jest banalnie proste, wchodzicie na główną stronę airbnb.pl i wpisujecie miasto w którym chcecie się zatrzymać, następnie daty i ilość osób. Po wyszukaniu wstępnym warto zawęzić wyniki do oczekiwanej ceny, ja zaznaczam jeszcze całe mieszkanie (nie lubię dzielić mieszkania z innymi, chociaż w Toronto raz mieliśmy tylko pokój i było suuuper) oraz inne filtry jak “przyjazne dzieciom” czy “wi-fi” lub ilość sypialni i łazienek. Teraz najprzyjemniejsza część czyli sprawdzanie ofert. Te mieszkania uzależniają, ja nie mogę się oderwać. Nigdy! Potrafię tak godzinami! Na pierwszy raz wybierzcie mieszkanie z dużą ilością pozytywnych opinii. Chociaż ja wielokrotnie rezerwowałam mieszkania nowo dodane i nigdy się nie nacięłam na takim. Tak trafiłam na cudowne lokum w Sorrento za grosze. Zresztą mam do niego sentyment, bo nie dość że z widokiem na Marina Grande, z plażą na którą schodziliśmy po schodach wprost z mieszkania, to jeszcze tam Kuba mi się oświadczył.

Trik 1 – wyszukiwanie po mapie –jeśli nie wiecie gdzie jechać a znaleźliście tanie loty do np: Pizy, to warto wyszukiwać mieszkania na wakacje po mapie klikając w nią po wstępnym pokazaniu się wyników. Dzięki temu będziecie szukać blisko lotniska, a może akurat trafi się jakaś perełka. Ogólnie wyszukiwanie po mapie jest super także jeśli dokładnie wiecie gdzie chcecie mieszkać. Ja w ten sposób odkryłam kilka cudownych miejscowości.

Trik 2kalendarze – czasami warto odznaczyć daty wyjazdu i sprawdzić wszystkie dostępne mieszkania w okolicy która Was interesuje. Jeśli jakieś lokum szczegolnie Was zainteresuje, to sprawdzicie jego dostępność w kalendarzu po prawej stronie. Może warto dla pięknego mieszkania nieco zmienić daty podróży? Ja tak często robie.

Toronto
Apartamenty Miejsce Kraków
Apartamenty Miejsce Kraków
widok z mieszkania w Lerici Włochy
widok z mieszkania w Lerici Włochy
widok z mieszkania w Sesimbrze Portugalia

Nasze mieszkania na airbnb.pl (część już jest nieaktualnych, dlatego nie zamieszczam wszystkich):

Las Palmas

Barcelona

Lago di Garda

Toskania

Apartamenty Miejsce Kraków

Nicea

Sesimbra

Lizbona

Sorrento

Nie ma więcej wpisów