W Polsce można tylko tradycyjnie, w drewnie, z ciężkimi zasłonami i tradycyjnym jadłem. A jak nie tradycyjnie to luksus po polsku: kryształowe żyrandole i czarno białe tapety we wzory oraz pikowany zagłówek w sypialni. Już nie. Okazuje się, że w Polsce można też kreatywnie.

Warmia pokazała się od najlepszej strony, pokazała, że jej się chcę, ba! że tak naprawdę rządzi. Ale o tym więcej w następnych postach. Jeśli chcecie spędzić niesamowicie weekend, lub tydzień lub miesiąc w odległości 3 godziny drogi od Warszawy (wyprzedzając na trzeciego do 2h) to tylko Fajne Miejsce w Tłokowie.

Fajne Miejsce to nie tylko cudna nazwa, to dwóch świetnych właścicieli i 2 psy (zwierząt jest chyba więcej, ale 2 psy dały się pogłaskać). Do dyspozycji gości są 20- kilkumetrowe apartamenciki z wydzieloną przestrzenią sypialną, małą kuchnią, stołem, sofą, tv, szybkim Internetem (to będzie dla nas zawsze ważne), oraz tarasem z widokiem na jezioro. Oprócz tego w Fajnym Miejscu można grillować w altance w wąwozie, można skorzystać z sauny, którą właściciele sami zbudowali, można pojeździć na rowerach, można skorzystać z pontonu, można sporo.

FAJNE MIEJSCE

Trasy rowerowe dają w kość, bo niby Warmia, niby jeziora, a skąd tam tyle górek i podjazdów? Ale nam diabelskie trasy rowerowe wynagrodziły sery zagrodowe i Spa w Kurniku (sic!) mijane po drodze.

widok z tarasu na Jezioro Pierścień
widok zza płotu

Artur, właściciel (osobiście podziwiam takich ludzi) ma niezmordowane i niewyczerpywalne pokłady energii: wita gości, poleca miejsca, trasy rowerowe, serwuje kosze śniadaniowe, przynosi obiad, który sam przyrządza, podlewa kwiaty, dba o ogródek warzywny, sprząta i zawsze, zawsze się uśmiecha! Do tego Artur i Tomek sami zbudowali to miejsce, urządzili go, wszystko wygląda malowniczo i kreatywnie, kłaniam się nisko!

mini kuchnia i jadalnia, zaraz przy tarasie
domowe przetwory dla wszystkich gości czekają w pokoju
jeden z tarasów, bardzo intymny, subtelnie oddzielony od pozostałych
nasz kosz, nasze wino, taras z FAJNEGO MIEJSCA
eko ogródek z warzywami i owocami z którego można korzystać (wow!)

Fajne Miejsce to również wyjątkowa kuchnia. Na śniadania można zamówić kosz śniadaniowy, który zawiera ciepłą kawę, mleko, pieczywo, codziennie inny ser i wędlina, warzywa, dżemy domowej roboty, miód, owoce oraz jajka od szczęśliwych kur. Obiad zamówiliśmy tylko raz, ale była to kuchnia z prawdziwego zdarzenia. Przepyszna zupa z botwinki oraz rewelacyjny lin w śmietanie i ryż z warzywami. Wszystko eko, bio i z własnego ogródka, przepysznie. 

Kosz śniadaniowy czeka rano na tarasie

Fajne Miejsce ma dostęp do małego jeziora z pomostem. Właściciele udostępniają gościom ponton, łódkę, leżaki i pewnie wiele innych wodnych atrakcji. Nam akurat pogoda nie dopisała, dlatego na pomoście tylko czytaliśmy książki.

 

pomost Jeziora Pierścień
Jezioro Pierscień

Fajne miejsce

Tłokowo 72

Jeziorany

512 549 090

Fajne Miejsce na Facebook

FAJNE MIEJSCE NA WARMII- TŁOKOWO
NAD JEZIOREM, PYSZNE ŚNIADANIA, TARASY, DUŻO ATRAKCJI
9.2OCENA TRAVELICIOUS
POŁOŻENIE9
ATRAKCJE 10
ŚNIADANIA10
DESIGN8
KLIMAT9
Nie ma więcej wpisów