To był mój pierwszy pobyt na Helu, nie wiem dlaczego tak wyszło, że nigdy wcześniej tam nie dotarłam. I to był błąd wielki, bo człowiek jeździ i człowiek szuka po całym świecie klimatycznych miejsc, z energią, ze sportami, z fajnymi ludźmi, z tym czymś, a ma 4 godziny drogi od domu Chałupy. No i fajnie. Do samych Chałup to ja jeszcze wrócę w osobnym poście, ale dzisiaj wisienka na torcie, prawdziwe znalezisko, będzie o mega miejscu, będzie o szkole Kite na barce: Polatane.

W samych Chałupach szkół jest kilka, ale Polatane jest totalnie inne, totalnie klimatyczne. Jak to cudownie, że takie miejsca w Polsce powstają, że się komuś chce. Wszystko dzieje się na barce zacumowanej przy Zatoce, którą właściciele sami zbudowali, wykończyli i postawili. Barka ma kilka możliwości noclegowych, głównie w kajutkach. W samej szkole możecie skorzystać z kursu jednodniowego, tygodniowego, wysłać dzieciaki na tygodniowy młodzieżowy obóz, ale też oddać super maluchy (do 3 r.ż) pod opiekę i samemu skorzystać z kursu, a dzieci po 3 roku życia mogą stawiać pierwsze kroki na windsurfingu. Oferta jest spora, wchodźcie i sprawdźcie wszystko z cenami TUTAJ.

 Jak to w takich miejscach bywa o klimacie w największym stopniu decydują ludzie. W Polatane instruktorzy mają spore doświadczenie i poczucie humoru, dla mnie zawsze to drugie ważniejsze. Fajnie, bo bawiliśmy się z nimi mega dobrze. Tutaj nie ma taśmowego przemiału, instruktorów jest sporo i poświęcają dużo uwagi i czasu kursantom, więc jeśli trafi Wam się pogoda, to raczej podstawy opanujecie. Szkoła nastawiona jest na Kite, ale nie zawsze wieje i wtedy są SUPy, wake, windsurfing, a także można wynająć jacht i popłynąć na wyspę. Wszystko w jednym miejscu. A niezależnie od pogody na dachu barki wieczorami można posiedzieć i wychillować w fajnym gronie.

Bardzo mi się spodobało na Helu, jest totalnie inaczej, bardzo klimatycznie, a już możliwość popływania i spróbowania czegoś nowego daje przepis na wakacje idealne. Mega polecam.

POLATANE

43-516 Zabrzeg

Chałupy

WWW

No more articles

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?