WÓZEK THULE URBAN GLIDE DARK SHADOW - recenzja wózka
GENIALNE PROWADZENIE, ŁATWOŚĆ BIEGANIA, PRZEMYŚLANY DASZEK
DUŻY PO ZŁOŻENIU
9OCENA TRAVELICIOUS
PROWADZENIE10
SKŁADANIE I TRANSPORT7
WYGODA DZIECKA8
BEZPIECZEŃSTWO10
WYGLĄD10
DODATKOWE ZALETY9

Dzięki wielu fajnym zbiegom okoliczności przetestowaliśmy już kilka wózków dla naszego małego podróżnika. Zawsze kierujemy się estetyką, dobrym prowadzeniem wózka, łatwym składaniem i możliwością transportu wózka. Oczywiście jest więcej czynników, ale te są tymi najważniejszymi dla nas. Tym razem chodzi o pojazd wyjątkowy: o wózek do biegania. Biegam od 14 lat- sport i bieganie to zaraz po podróżach (a może i przed nimi?) moja największa pasja. Miłością do biegania zaraziłam już wielu przyjaciół i Kube (nigdy nie udało mi się namówić tylko mojej siostry). Biegaliśmy wzdłuż Ontario w Toronto, na promenadzie w Barcelonie, w Las Palmas, po łąkach na Warmii, biegaliśmy wszędzie i zawsze tam, gdzie aktualnie byliśmy. Kiedy pojawił się Teo zmienialiśmy się w opiece nad nim, aby móc wyjść pobiegać. Ale oto na ratunek przeszedł nam ten wózek do biegania, mega wspaniały wózek, który nie tylko dobrze się prowadzi i świetnie sprawdza, ale odmienia życia ludziom, którzy bieganie kochają i mają małe dziecko. To nie będzie recenzja z dokładnymi parametrami, wymiarami i ważnymi akapitami, napisze o naszych wrażeniach z użytkowania wózka THULE URBAN GLIDE w kolorze dark shadow, który dostaniecie w sklepie SCANDINAVIAN BABY, a w następnych wpisach dam znać jak sprawują się kolejne pojazdy Teosia.
IMG_0857-2

PROWADZENIE

THULE URBAN GLIDE prowadzi się leciusieńko, nawet nie jedną ręką, ale jednym palcem, niemal sunie po asfalcie. Doskonale radzi sobie z kostką, trawą, piachem i nawierzchnią leśną. To sprawia, że natychmiast chce się biec. Bardzo martwiłam się, ze będę mogła biegać tylko po równych parkowych ścieżkach, a pod domem mam kostkę i sporo wyboistych chodników, ale nic bardziej mylnego, wózek świetnie radzi sobie z trudnościami polskich dróg i pozwala na odbycie treningu niemal wszędzie. Jednocześnie wózek posiada 2 tryby prowadzenia: z kołem odblokowanym, kiedy spacerujemy i z kołem zablokowanym, kiedy biegniemy. Czytałam opinie, że zablokowane przednie koło skręca w lewo, u nas nic takiego nie miało miejsca. Koło można dodatkowo wycyrklować, jeśli ktoś ma takie życzenie.

IMG_0815 IMG_0825 IMG_0813

SKŁADANIE I TRANSPORT

Wózek składa się jedną ręką, ale do bardzo dużych rozmiarów, niemniej można jeszcze w prosty sposób odczepić koła. Tym samym myślę że byłby to wózek bardzo trudny w transporcie.

IMG_0798-2 IMG_0795-2 IMG_0799-2

WYGLĄD

Ten wózek jest przepiękny, jest dynamiczny, agresywny, klasyczny i bez zbędnych ozdób, wygląd oceniam bardzo wysoko, a już porównując jego wygląd do pozostałych wózków biegowych- totalne urzeczenie.

IMG_0848 IMG_0850 IMG_0830 IMG_0854

WYGODA I BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA

Jak zawsze podkreślam Teoś jest dużym dzieckiem, w wielu wózkach nie mieścił się, dlatego oceniam z takiej perspektywy. W THULE miejsca pozornie nie ma dużo, ponieważ siedzisko jest wąskie, ale Teo nie wisi na pasach, wręcz siedzi wygodnie. Musi to być spowodowane dobrym wyprofilowaniem siedziska. Siedzisko rozkłada się do pozycji prawie leżącej. Więc dziecko może przespać się w czasie treningu. Dodatkowo przy siedzisku dla dziecka znajdują się 2 kieszonki na picie i zabawkę. Daszek jest ruchomy na całej długości wózka, więc zawsze można idealnie wysłonić bobasa. Daszek co dla mnie mega ważne jest zrobiony z tkaniny która napina się po rozłożeniu daszka i estetycznie wygląda. W daszku jest wizjer umożliwiający zobaczenie dziecka, a także siatka wentylacyjna na letnie dni podczas których dziecko zasypia. Wózek jest mega stabilny, kompletnie niewywrotny. Dziecko zapinamy ciasno pasami i naprawdę nie wyobrażam sobie możliwości że coś mogłoby się stać. Miałam już do czynienia z wózkami, które się wywracały na prostej drodze i to na pewno nie jest jeden z nich.

IMG_0819 IMG_0806 IMG_0863

 

WYGODA RODZICA

Wózek tak jak pisałam prowadzi się idealnie. Ma regulowaną rączkę, ale nie klasycznie teleskopowo, a za pomocą przycisków możemy ją mieć pionowo, lub zupełnie schowaną, bardziej przypomina uchwyty w kierownicy roweru, co bardzo poprawia komfort biegania. Jeśli chodzi o wady to wózek jest bardzo duży i nie wyobrażam sobie aby był jedynym wózkiem. Manewrowanie nim w sklepie byłoby bardzo trudno, nie za względu na skrętność, ale szerokość. Ale ja oceniam go z perspektywy osoby używającej wózka do biegania i tego się trzymam. Wózek posiada duży i zapinany kosz, ale ja nie wkładam tam zbyt wielu rzeczy (chociaż można, bo pojemność imponująca) ponieważ nie lubię obciążać wózka podczas biegania i dokładać sobie kilogramów.
IMG_0847
KOMFORT BIEGANIA

Jestem zaskoczona jak wygodnie biega się z wózkiem, nawet nie mam co teraz zrobić z rękami, kiedy wychodzę na trening sama. Wózek podczas kilku pierwszych wyjść czuć w rękach, ale każdy wyrabia swój sposób i albo trzyma się jedną ręką albo podnosi sobie rączkę, albo reguluje to i owo. Wózek nie rozpędza się tak, że nie można go zatrzymać, wręcz przeciwnie, mamy cały czas kontrolę nad maszyną. Nie ma możliwości aby wózek nam uciekł. Moje dziecko jest ciężkie plus waga wózka, ale nie wiem jak to jest zrobione, kiedy biegamy nie czujemy tego, dosłownie jakbyśmy pchali kilka kilogramów. Jeśli zatrzymujemy się używamy hamulca nożnego, zlokalizowanego na środku koszyka.

 

DODATKOWE ZALETY WÓZKA:

  • zamykany i wielki kosz
  • duży i ruchomy daszek
  • łatwo dostępny i mocny hamulec
  • regulowana w poziomie rączka
  • rozkładane do kilku pozycji siedzisko ( w tym leżąca)
  • proste składanie

IMG_0805-2 IMG_0802-2 IMG_0800-2 IMG_0847

Podsumowując to uwielbiam ten wózek, jest za duży i siedzisko jest może odrobinę za małe, ale to jest mój wózek do biegania tylko i w tej kategorii ocenia go celująco: prowadzi się doskonale, pozwala mi na odbywanie treningu w każdych warunkach, ma mnóstwo fajnych detali o których nie pomyślałabym a czynią mój bieg wygodniejszym, jest piękny i moje dziecko je uwielbia. Ale co najważniejsze, dzięki temu wózkowi biegami dużo częściej i jesteśmy dużo szczęśliwsi, bo sport to taka fajna rzecz.

WÓZEK THULE URBAN GLIDE DOSTANIECIE W SKLEPIE SCANDINAVIAN BABY

Nie ma więcej wpisów