Dzisiaj rano po raz kolejny wstałam rano i lekko śpiącym jeszcze krokiem udałam się do kuchni. Na pamięć wiem gdzie są 3 banany, jedno bardzo dojrzałe mango i papaja. Przycisk trzymany przez chwilę, a już 3 minuty później cieszyłam się gęstym i słodkim smoothie. Ale skąd blender na wyjeździe? Przecież nie zabieram swojego? No nie do końca…

IMG_1042

Odkąd Teo skończył 6 miesięcy zaczęło się rozszerzanie diety i dla naszej podróżniczej rodziny doszedł spory problem organizacyjny. Jakoś nigdy nie było mi po drodze ze słoiczkami. Na szczęście moi rodzice sprezentowali nam na zeszłoroczną Gwiazdkę Babycooka Beaby i ten sprzęt odmienił moje wyjazdy. Zabieramy Babycooka prawie zawsze, szczególnie za granicę i do hoteli w których nie ma kuchni. Jest mały, lekki i bez problemu mieści się do walizki. Dzięki niemu mogę na miejscu przygotować zdrowy i świeży posiłek dla Teo z warzyw i owoców sezonowych. W ten sposób w Barcelonie kiedy Teo miał 7 miesięcy zajadał się hiszpańskimi warzywami. Tymczasem w Polsce zima szalała w najlepsze i świeże były tylko ziemniaki.

IMG_1092

IMG_1107-2 IMG_1112-2

IMG_1104-2 IMG_1115-2

Szybko rozstaliśmy się z etapem papek i przeszliśmy na BLW a wtedy Babycook służył nam do przygotowywania warzyw na parze. Super sprawdził się w hotelach, gdzie nie mieliśmy kuchni: w Kwaśnym Jabłku czy Kordakach. Wystarczy włożyć warzywa i rybę czy mięso do koszyczka, nalać wody i po 15 minutach wszystko jest gotowe. W ten sposób robię też kukurydze na parze i dodatki do obiadu dla nas, kiedy jesteśmy poza domem. W Portugalii znalazłam dla Babycooka kolejne rozwiązanie: smoothie! Blender mieli naprawdę nieźle, uzyskuję się bez problemu gładką konsystencję musu. My takim smoothie witamy każdy dzień, Teo zawsze nam w tym zwyczaju towarzyszy. Więc jeśli jest jeden gadżet kuchenny dla dziecka, który sprawdził się u nas przez ponad rok, to na pewno ten. Polecam go również dużo podróżującym, a dbającym o linie bo przyrządzicie w nim zdrowe dania na parze jak i wyżej wspomniane smoothie. Nie w każdym kraju w restauracjach znajduje super zdrowe dania (patrz: Portugalia) i to jakieś tam rozwiązanie.

IMG_1089-2

TROPICAL SMOOTHIE MORNING GLORY

3 banany

1 duże dojrzałe mango

1 mała papaja

woda mineralna

Składniki pokroić, zalać wodą do 1/3 wysokości pojemnika i zblendować na mus.

W wersji “mam więcej czasu” na końcu dodaje do koktajlu wcześniej namoczone płatki owsiane i chia!

IMG_1046

 

Nie ma więcej wpisów