Ileż ja razy w życiu pokonywałam trasę Kraków Główny – Warszawa Centralna? Nie zliczę! Mam do niej sentyment i kojarzy mi się z odwiedzaniem siostry w stolicy w czasie studiów, z wizytami u przyjaciół po wyprowadzce, z koncertami, z prezentacjami służbowymi i z moją pierwszą jazdą pociągiem. Nie ma moim zdaniem wygodniejszej formy transportu na tej trasie, ponieważ pociąg jedzie 2h 19 minut, czego nie jesteśmy w stanie przebić jadąc samochodem. Zawsze wybieram składy PKP Intercity, a bilety rezerwuję z dużym (zazwyczaj miesięcznym) wyprzedzeniem i cena biletu jest wtedy bardzo atrakcyjna. Wielokrotnie jechałam pierwszą i drugą klasą pociągu, w wagonach z przedziałami i bez nich i nie wiem jak często podróżujecie tą formą transportu, ale naprawdę wiele się zmieniło!

IMG_3698

IMG_3703

Zacznijmy od mojego małego rytuału przed podróżą: zawsze kupuję dużą kawę w papierowym kubku i ulubioną gazetę, na którą nigdy nie mam czasu i ruszam. Wybierając drugą klasę można zdecydować pomiędzy wagonami bezprzedziałowymi lub przedziałami, miejscami przy oknie, czy korytarzu lub wspólnym stole, wszystko zależy od pociągu jaki wybieramy. Rezerwując online wszystko można sobie na spokojnie sprawdzić. W drugiej klasie w czasie jazdy podawany jest napój i można skorzystać z oferty WARS.

IMG_3714 IMG_3559

Jeśli cenicie sobie wygodę i komfort jazdy warto zdecydować się na pierwszą klasę. Siedzenia są bardzo wygodne i przestronne nawet w wagonie bezprzedziałowym. Oczywiście są gniazdka, lampki do czytania, a fotele rozkładają się. W cenie biletu jest danie obiadowe i napoje, a podczas całego przejazdu wagon obsługuje kelnerka. W przedziale jest specjalna przestrzeń na bagaże i rowery.

W pociągach Premium świetne wrażenie robi nowoczesny WARS z przestrzenią barową, super sprawa. Jedzenie w WARSie jest dobre, wiadomo dania obiadowe to nie jest jakiś szał, ale śniadania bardzo polecam. Jeśli nie ma miejsca w wagonie restauracyjnym jedzenie można zamówić bezpośrednio u obsługi i zostanie dostarczone do siedzenia. Fajnie, fajnie!

IMG_3556 IMG_3562

Nie jechaliśmy jeszcze pociągiem z Teo, bo dotychczas nie było okazji, ale zwróciłam uwagę na przewijaki w toaletach i specjalne przedziały dla opiekunów z dziećmi. Moi znajomi przerzucili się całkowicie na podróże pociągiem, bo ich dziecko czuje się w wagonie dużo swobodniej niż w samochodzie.

Więc jeśli wybieracie się w najbliższym czasie do jednego z dużych miast to sprawdźcie bilety na PKP Intercity przed zatankowaniem auta, bo pociągi są teraz mega wygodne, jadą zazwyczaj szybciej, a bilet kupiony odpowiednio wcześniej ma spoko cenę.

 

 

Nie ma więcej wpisów