AUTOR ROOMS w Warszawie – polskie wzornictwo w butikowym hotelu

Jeżdżąc po Polsce i po świecie w pewnym momencie poczułam, że zaniedbałam miejsce dla mnie wyjątkowe, zaniedbałam Warszawę. Poświęciłam stolicy osobny dział na moim blogu, ale nie poświęciłam należytej uwagi zaprezentowaniu Wam najlepszych noclegów. Bo jak na miasto europejskie przystało Warszawa ma miejsca wyjątkowe w swojej ofercie. Miejsca z których możemy być dumni i z których ja dumna jestem. Miejsca, którymi chwalę się za granicą i z wielkim podekscytowaniem opowiadam o nich przyjaciołom, kiedy namawiam ich do przyjazdu. I takim miejscem jest AUTOR ROOMS. Wspaniała koncepcja butikowego hotelu stworzona przez MAMASTUDIO. W realizacji idei tego pięknego zamysłu spotkały się najciekawsze postaci polskiej sceny wysokiego wzornictwa i sztuki użytkowej, aby stworzyć pokoje i przestrzeń wspólną, która będzie zachwycać. I zachwyca. Zapiera dech w piersiach. I wspaniale. Oby częściej Warszawa dech w piersiach zapierała.

IMG_4951 copy IMG_4956 copy IMG_4994 copy

Autorem koncepcji wnętrz AUTORA jest Mateusz Baumiller, stół w jadalni stworzył Segiet Oniszh, koce pochodzą z pracowni BEZA Projekt, można by wymieniać długo, bo każda lampa, kocyk, a nawet mydła w łazienkach pochodzą spod ręki polskich twórców: artystów, architektów, projektantów i ludzi rzemiosła. Przestrzenie Wspólne AUTORA są spójne z ogólnym zamysłem: nowoczesne, dobrze zaprojektowane i przestronne. Dające gościom możliwość poznania się, ale również pobycia w samotności. Wedle uznania. A, że goście w AUTORZE bywają znamienici i bardzo inspirujący to warto o tym wspomnieć. Ponadto w Przestrzeni Wspólnej można korzystać z biblioteczki z albumami, z projektora wideo, oraz zestawu audio z adapterem i kolekcją płyt winylowych z muzyką polskich wykonawców. W hotelu serwowane są śniadania, na życzenie gości Asia Jakubowicz przygotowuje się co tylko dusza zapragnie, jednak zawsze z lokalnych produktów. Z pełnym poszanowaniem indywidualnych chęci, smaków i przyzwyczajeń. Można liczyć na śniadanie wegańskie, zdrowe, klasyczne i nietypowe.Śniadania są podawane w przestrzeni wspólnej, gdzie do dyspozycji Gości jest ekspres do kawy oraz czajnik i różne odmiany herbat. Można też zjeść śniadanie w pokoju.

IMG_4982 copy IMG_4995 copy IMG_4988 copy

Do dyspozycji Gości są 4 pokoje. Wszystkie zlokalizowane w jednej kamienicy na tym samym piętrze połączone korytarzami jak w mieszkaniu oraz Przestrzenią Wspólną wyżej wspomnianą. Każdy pokój z łazienką i to łazienka jest tym czego w pokojach zapomnieć się nie da. W jednym przypomina szafę, w drugim sterylną przeszkloną przestrzeń, w trzecim prysznic ma widok na ulicę i łóżko. Pokoje są przytulne. Design i sztuka nie onieśmielają i nie tworzą dystansu. Wszystko jest dobrane w taki sposób, aby goście czuli się jak w domu. I zapewne się czują.
IMG_4970 copy IMG_4957 copy

IMG_4990

IMG_4946 copy IMG_4941 copyIMG_4939 copy IMG_4999 IMG_4943 copy

W AUTORZE właściciele starają się promować Warszawę nowoczesną i piękną. Dla gości przygotowano mapki z polecanymi miejscami. Świetne wybory, odświeżane co pewien czas (sami wiecie jak to w Warszawie się zmienia). Sam hotel AUTOR ROOMS mieści się w pięknej części miasta, żywej, otoczony kawiarniami i kamienicami. Podobno nie jeden gość hotelu w Warszawie zakochał się na zawsze. Trudno się dziwić, bo kiedy budzisz się, a za oknem wita Cię Warszawa w najpiękniejszym wydaniu, otacza Cię świetny design i do tego wiesz gdzie pójdziesz po dobrym śniadaniu zjedzonym w hotelu to ten dzień nie może się nie udać.

 

AUTOR ROOMS

Lwowska 17/7

Warszawa