Marzenia się same nie realizują. Marzeniom zdecydowanie można pomóc. Kilka razy w życiu byłam w sytuacji dużej zmiany i dzięki kilku sposobom udało mi się osiągnąć upragniony cel mimo iż wydawał się bardzo odległy. Nie ma być to tekst pochwalny o mnie, dlatego oszczędzę Wam wycieczek osobistych i prywatnych historii. Nie zjadłam też wszystkich rozumów świata i nie mam recepty idealnej jednej i jedynej. Bardzooo długo zbierałam się z tym postem. Obiecałam go w listopadzie na Instagramie i ciągle nie czułam się na siłach, aby go stworzyć. Nie jest to tekst w stylu tych które pojawiają się na blogu. Dlatego proszę Was o wyrozumiałość:)

Fascynują mnie ludzie, którzy spełniają swoje marzenia. Podczas podróży i pracy poznaje wiele takich osób. Takich, które rzuciły wszystko i stworzyły magiczne miejsca w Polsce. Projektantów niszowych marek, które wszyscy pragniemy. Fotografów, którzy zaczynali od zdjęć swoich dzieci. Przyjaciół, którzy tyrali w korporacjach a teraz uczą surfingu nad Oceanem. Oraz przedsiębiorcze kobiety, które zakładają swoje niesamowite marki. I łączy tych wszystkich ludzi bardzo dużo wspólnego. I jeśli to masz, to się uda. Zebrałam myśli z rozmów prowadzonych godzinami przy kawie i przygotowałam ten tekst. Oprawą graficzną będą cudowne przedmioty z magicznego krakowskiego sklepu Opa&Company. Odwiedzam go i zawsze przepadam. Jest malutki, ale wszystko jest tak selektywnie wybrane. Uwielbiam. Na dole posta znajdziecie linki do wszystkich pięknych przedmiotów, których użyłam do sesji <3

IMG_9464

REALNIE OCEŃ WŁASNE MOŻLIWOŚCI

To bardzo ważny moment. Musisz spojrzeć realnie na swoje zdolności, talenty i możliwości. I nie pytaj o to swojej mamy. Zapytaj sama siebie. Albo szczerej przyjaciółki. Bądź krytyczna. Bardzo krytyczna. Bo jeśli talentu nie masz to na którymś etapie walki o marzenie się o tym dowiesz. Nie można być świetnym we wszystkim. Nawet nie warto. Dlatego warto skupić się na jednej rzeczy. I mocno jej pragnąć. Jeśli jest się dobrym w tym co się robi, to praca staje się przyjemnością, a jeżeli praca jest przyjemnością, to nie przepracujesz ani jednego dnia do końca swojego życia. To co czy naprawdę nadajesz się do tej roboty?

IMG_9247 copy

WYRÓŻNIJ SIĘ

Załóżmy, że masz pewność, że marzenie jest rzeczywiście tym czego chcesz. Ustaliliśmy wyżej, że do tego się nadajesz. Więc teraz dodaj do tego wszystkiego nutkę wyjątkowości. Jeśli chcesz założyć sklep to co sprawi, że będzie on inny niż wszystkie sklepy z tym asortymentem? Planujesz pisać bloga? Wymyśl takiego, którego nie ma na rynku. Chcesz być fotografem? Może możesz robić zdjęcia w tematyce którą nikt jeszcze się nie zajął? Spójrz na CAMP SPA. Natalia chciała stworzyć własne SPA i zrobiła je w lesie. O takim wyróżniku mówię. Wyróżnik będzie kluczem. Nigdy nikogo nie kopiuj, ani nie pragnij być jak ktoś. Możesz być równie dobra, ale z własnym wyróżnikiem.

IMG_9462

PRACUJ CIĘŻEJ

To najtrudniejszy moment w całej zabawie. Udaje się tym najwytrwalszym. Tym, którzy kończą tekst o 3 nad ranem i zaczynają go pisać o 6. Tym, którzy łączą pracę z etatem i opieką nad dzieckiem, a do tego jeszcze uprawiają sport. Tym, którzy zawsze mogą coś jeszcze zrobić. Tym, którzy mają na tyle konsekwencji aby pracować codziennie. Tym na których patrzysz z boku i wydaje Ci się, że niemożliwym jest tyle robić na raz. Bo to właśnie ta pracowitość sprawia, że osiąga się prawdziwy sukces. Wszystkich, których znam, a którzy osiągają dużo w swojej branży mówią o bardzo ciężkiej pracy przynajmniej na jednym z etapów.  Tutaj niestety nie ma drogi na skróty. Niech nie demotywują Cię zdjęcia na Instagramie kawy pitej w cudownych okolicznościach. Pewnie ktoś to to zdjęcie robił układał je 2 godziny. Za sukcesem zawsze jest praca. Aha i zacznij od razu! Nie od jutra, nie od poniedziałku.Zacznij natychmiast.

IMG_9457

SAMODOSKONALENIE

Czytaj, chodź na kursy, pytaj lepszych od siebie o rady. Zawsze i stale się dokształcaj. Każdy mały krok przybliża Cię do spełniania marzeń. Dzięki Interenetowi możesz skorzystać z najlepszych kursów i wykładów dostępnych online. Sprawdź: The Define School (foto), Skillshare, Coursera. Możesz zacząć od wykładów TED w swojej dziedzinie i szukać dalej. Amazon to skarbnica książek poradników po angielsku, ja tam się zaopatruję.

IMG_9276

DAJ SOBIE CZAS

Daj sobie czas na zrealizowanie marzeń i osiągnięcie celów. Nic nie stanie się za miesiąc czy tydzień. Po prostu rób swoją robotę dobrze, a nawet nie zauważysz kiedy zacznie przynosić pieniądze i satysfakcje. Ja na swoje marzenia musiałam poczekać, pierwsze zajęło mi pół roku, a drugie 2 lata. I cały czas konsekwentnie robiłam swoją robotę. To trudna część, bo większość osób spodziewa się efektów tu i teraz. No niestety, tak zazwyczaj nie ma. Do nawet najpiękniejszego miejsca z klimatem goście nie przyjadą natychmiast, Niektórym się udaje, ale lepiej nie liczyć na szczęście, tylko polegać na pracy. Bo wtedy efekty są znacznie pewniejsze.

IMG_9471

TRENUJ

Czytanie czytaniem, kursy kursami, ale najważniejsze jest doświadczenie. Zbieranie doświadczenia jest najważniejsze. Bo wtedy nauczysz się najwięcej. Więc weź sprawy w swoje ręce i staraj się urealniać marzenie zaczynając od małych zleceń.

IMG_9197

ODWAGI

A na koniec daje Ci wirtualnego kopa na szczęście. Uda się! Odwagi w realizacji marzeń. Wiem, że nie jest łatwo rzucić wszystko i poświęcić się nowym wyzwaniom, ale jeśli naprawdę tego pragniesz to jedyna droga. Mam nadzieję, że Ci się uda.

IMG_9467

A teraz krótki test dla Ciebie. Odpowiedz na poniższe pytania.

Marzę, aby w 2017 roku …

Czy mam umiejętności i zdolności, aby zrealizować to marzenie?

Czy jestem gotowa, aby naprawdę ciężko pracować?

Czy znajdę czas na realizację marzenia?

Co mnie wyróżni?

Czy się nie poddam?

Dlaczego chcę to marzenie zrealizować?

Zachowaj sobie tę listę i spoglądaj na nią często w 2017. Powodzenia!

 

Prześliczne przedmioty ze zdjęć pochodzą ze sklepu Opa&Company 

Kubeczki we wzorki

Kubek ze zwierzątkiem

Kubek w góry

Kocyk

Lightbox

Sklep stacjonarny czynny:
pon-pt 10-18
sob 11-16
Ulica Bocheńska 5 LU 3
31-061, Kraków
+48 733 532 312
sklep@opaandcompany.com

 

Nie ma więcej wpisów