Żegnamy 2016 rok, który był dla nas rokiem wspaniałym. Odwiedziliśmy 5 krajów, 23 hotele i miejsca z klimatem, nie wiem nawet ile miast i miasteczek. Dzięki tym wszystkim podróżom stworzyłam dla Was moje TOP 8 miejsc z klimatem roku 2016 według TRAVELICIOUS. Dlaczego 8? Ponieważ nie chciałam na siłę wciskać 10 tylko po to, aby liczba była okrągła, chciałam wyróżnić naprawdę najlepszych. Brałam pod uwagę tylko i wyłącznie miejsca, które odwiedziłam osobiście i tylko w roku 2016. Wszystkie poniżej opisane miejsca są w jakiś sposób wyjątkowe, ale te w ścisłym TOP 3 to moje najlepsze wspomnienia roku 2016. Jesteście ciekawi moich wyborów? Zapraszam na RANKING MIEJSC Z KLIMATEM 2016 WEDŁUG TRAVELICIOUS.

MIEJSCE PIERWSZE

KWAŚNE JABŁKO (Warmia)

WYRÓŻNIONE ZA: ATMOSFERA, KUCHNIA, WNĘTRZA

Absolutnie wspaniałe. Moje najlepsze wspomnienie z roku 2016. Ciepła i rodzinna atmosfera, piękne wnętrza oraz przepyszna kuchnia. A dobra kuchnia w miejscach z klimatem jest wielką rzadkością. To miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. Poleciłam wszystkim moim przyjaciołom, część odwiedziła i teraz wspólnym zachwytom nie ma końca. Bez dwóch zdań mój numer jeden. Moja pełna recenzja Kwaśnego Jabłka tutaj.

IMG_0014 IMG_0031 IMG_9962

MIEJSCE DRUGIE

CISOWY ZAKĄTEK (Pomorze)

WYRÓŻNIONE ZA: DESIGN, WNĘTRZA, ATMOSFERA

Przytulne skandynawskie domki o niesamowitych wnętrzach urzekły nas jesienią i okazały się kojącym strzałem w dziesiątkę. Piękne miejsce i świetni właściciele. Plus za to, że za każdym razem można wybrać inny domek i być jakby na zupełnie innych wakacjach. Moja pełna recenzja Cisowego Zakątka tutaj.

IMG_2852 IMG_3058 IMG_3503

MIEJSCE TRZECIE

AUTOR ROOMS (Warszawa)

WYRÓŻNIONE ZA: POLSKI DESIGN, DBAŁOŚĆ O GOŚCIA, ŚNIADANIA

Niezwykły butikowy hotel w Centrum Warszawy zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Piękne pokoje, dbałość o detale oraz tylko polski design to coś co doceniam i co się rzadko zdarza. Dodatkowo super podejście do gościa: śniadania na życzenie wedle ochoty i całodobowa pomoc opiekunek Autora, to wielki plus. Moja pełna recenzja AUTORA tutaj.

IMG_4951 copy IMG_4956 copy IMG_4995 copy

WYRÓŻNIENIA

SIEDLISKO BLANKI (Warmia)

WYRÓŻNIONE ZA: WNĘTRZA, SZTUKA, DBAŁOŚĆ O DETALE

Miejsce, które z pełną odpowiedzialnością mogę nazwać luksusową agroturystyką. Na ścianach polska sztuka najwyższej próby, na półkach wyselekcjonowane wino a w głośnikach smooth jazz. Nigdy nie zapomnę wanny w podłodze czy pięknej stodoły. Tam trzeba pojechać. Moja pełna recenzja Siedliska Blanki tutaj.

IMG_7344 IMG_7355 IMG_7363

WIEJSKA ZAGRODA PODLASIE (Podlasie)

WYRÓŻNIONE ZA: SIELSKOŚĆ, ATMOSFERA

Dom jak z bajki na pięknym Podlasiu. Cały do dyspozycji gości. W salonie hamaki i kominek, a obok sauna. Bardzo dużo przestrzeni i dbałości o sielskość i wspaniały klimat. Na terenie posesji wielki ogród z placem zabaw. No to miejsce jest doskonałe i stworzone na jesienno- zimowe wyjazdy. Moja pełna recenzja Wiejskiej Zagrody Podlasie tutaj.

IMG_4299 IMG_4834 IMG_4860

KORDAKI- DUŻY APARTAMENT (Mazury)

WYRÓŻNIONE ZA: WNĘTRZA, TARAS

Nasz majówkowy wybór. Duży apartament będzie super na wyjazd z przyjaciółmi. Mnie zachwycił salon oraz taras, gdzie spędzaliśmy większość czasu. W pobliżu ładne tereny do spacerów i biegania. Na myśl o kawie na tym tarasie z tym widokiem na las zdecydowanie się rozmarzam. Moja pełna recenzja Kordaków tutaj.

IMG_6224 IMG_6258 IMG_6287

APARTAMANTY KRAKÓW FOR YOU (Kraków)

WYRÓŻNIONE ZA: LOKALIZACJA, UDOGODNIENIA, WNĘTRZA

Tym miejscem zrealizowałam moje marzenie o zamieszkaniu na Rynku w Krakowie. Bo dokładnie na Rynku te Apartamenty się znajdują. Piękne i przestronne, nowoczesne, ale urządzone z poszanowaniem dla piękna kamienicy. Świetny wybór na pobyt w Krakowie. Moim ukochanym mieście. Moja pełna recenzja Kraków For You tutaj.

IMG_1275 IMG_1344 IMG_1365 IMG_1482

BORÓWKOWE DOMKI (Nagawki, łódzkie)

WYRÓŻNIONE ZA: LOKALIZACJA, ATMOSFERA, PLANTACJA BORÓWEK, ŚNIADANIA

Za bliskość Warszawy, za klimat, za wystrój, za zieleń, za super atmosferę. Wybraliśmy się do przyjaciół na weekend i przepadłam. Uwielbiam to miejsce i bardzo czekam kiedy wrócę. To piękne domki postawione na plantacji borówek, które można zrywać w okresie zbiorów i sprawić, że pobyt będzie jeszcze lepszy. Uwielbiam to miejsce. Moja pełna recenzja Borówkowych Domków tutaj.

IMG_9720 IMG_9760 IMG_9880

Więcej wyjątkowych miejsc oraz 7 przewodników po moich ukochanych miastach znajdziecie w moim premierowym albumie Sztuka Pobytu dostępnym w moim sklepie.

Nie ma więcej wpisów