Czy wy również oglądając film “Holiday” marzyliście, aby przedświąteczny czas spędzić w uroczym domku Kate Winslet? Bo ja tak! I znalazłam równie klimatyczne miejsce, ale w Polsce: Wiejska Zagroda Podlasie. Sielsko, nastrojowo, wiejsko, ale ze wszystkimi wygodami, tak jest tam. Jestem zauroczona tym domem i polecam go wszystkim, ale najbardziej grupom przyjaciół z dziećmi, którzy marzą aby wreszcie nagadać się za wszystkie czasy. Oczywiście grupom przyjaciół bez dzieci też. I parom. I wszystkim. Naprawdę wszystkim!

IMG_4860

IMG_4834

IMG_4822IMG_4531

IMG_4570 IMG_4826

Wiejska Zagroda Podlasie to dom położony na przyjemnym końcu świata, gdzie wraz z nadejściem nocy przez okna widzi się ciemność jakiej nigdy nie dojrzycie w mieście. Totalny, piękny i nastrojowy mrok. To dom w drewnie, przestronny i wygodny. Na dole salon z kominkiem, wiszącymi hamakami, kanapami, stoliczkiem dla dzieci i zabawkami, obok kuchnia z jadalnią, a na górze trzy sypialnie. W łazience na dole jest prysznic z hydromasażem i sauna. Kuchnia jest w pełni wyposażona (piekarnik, ekspres do kawy, lodówka, mała zmywarka, a nawet blender), Sam dom z zewnątrz również jest bardzo piękny, zdobiony i zadbany. Dom jest przyjazny dzieciom, na miejscu dostaniecie: łóżeczko turystyczne, wanienkę ze stojakiem, krzesełko do karmienia, kącik dla dzieci w salonie, bajki, filmy dla dzieci, a nawet blender jeśli maluszek jest na etapie papek. Na ogrodzie znajdziecie mały plac zabaw i dużo zieleni. To kolejne cudowne miejsce na pobyt jesienno- zimowy gdyż ogrzewanie działa bez zarzutu. Możecie odpalić piękny kominek i skorzystać z ogrzewania elektrycznego. Jest baaaardzo ciepło. Osiąga się stan HYGGE, ale w tym domu nie trudno go poczuć.

IMG_4299 IMG_4291 IMG_4320 IMG_4424

IMG_4649
IMG_4778 IMG_4628

My przyjechaliśmy tylko i aż na weekend i postanowiliśmy wypocząć. Dlatego dwa dni spędziliśmy ciesząc się swoim towarzystwem. Ale jeśli macie ochotę na zwiedzanie to warto wybrać się do Białowieży oddalonej od Zagrody o 14 kilometrów, a tam zjeść pyszny posiłek w Carskiej lub skorzystać z basenu w hotelu Żubrówka. Jeśli ktoś tak jak ja nie gotuje na wyjeździe obiadów to można zadzwonić do restauracji Bojarski Gościniec (3 km) i podjechać po zamówione jedzenie lub zjeść w restauracji. Jedzenie jest przepyszne, ja zachwyciłam się kaczką. Kiedy przychodzi wieczór lub pada deszcz to w domu jest co robić, bo do dyspozycji gości są: gry planszowe, filmy, bajki dla dzieci na DVD, książki, gazety, playstation i gry. Nie ma nudy. Chociaż dla mnie kominek i muzyka w tle wystarczyły do pełnego relaksu. Wspaniała ta Wiejska Zagroda Podlasie!

IMG_4518 IMG_4711 IMG_4704 IMG_4685 IMG_4543 IMG_4474
IMG_4345 IMG_4364 IMG_4353

IMG_4750

Ten dom ma duszę i swoją osobowość. I nie dziwi jego historia. Dom w opłakanym stanie tak mocno zachwycił właścicieli, że postanowili odnowić go z poszanowaniem lokalnej tradycji. Po żmudnym remoncie, samodzielnym bejcowaniu belek i zwożeniu pięknych mebli z targów staroci w domu nie chcieli już mieszkać tylko właściciele, ale ich wszyscy znajomi. Tak dom stał się miejscem relaksu dla wielu osób, w tym to szczęście mieliśmy my i taką możliwość macie wy, bo dom wynajmowany jest wszystkim. To cudne, że właściciele chcą się dzielić z innymi tak magicznym miejscem. To miejsce niemal stworzone aby celebrować w nim przedświąteczny czas. Służą temu miejscu długie wieczory, mroźne powietrze i mgła. Nie można nie wspomnieć o właścicielach z którymi kontakt jest bezproblemowy i sympatyczny. Domem opiekuję się Wala, która przywita Was kiedy przyjedziecie. Bo ludzie w takich miejscach są równie ważni jak ściany. I to wszystko tak bardzo tam do siebie pasuję…

IMG_4734 IMG_4502 IMG_4482 IMG_4274

WIEJSKA ZAGRODA PODLASIE
Mikłaszewo 40
17-220 Narewka
Strona internetowa
REZERWACJE

 

Wiejska Zagroda Podlasie - idealny sielski domek na wsi
9.3OCENA TRAVELICIOUS
LOKALIZACJA9.5
KLIMAT10
DESIGN8
ATRAKCJE9.5
Nie ma więcej wpisów