10 inspiracji Stycznia – ulubione seriale, blogi, serwisy

Było już o must have stycznia, a teraz przyszedł czas na inspiracje. To również nowość u mnie na blogu, która nadchodzi wraz z początkiem 2017, ale mam nadzieję, że będzie to dla Was cykl bardzo przyjemny do czytania. W inspiracjach będę publikowała linki do tekstów i stron, które mnie zachwyciły. Ale nie tylko. Pozwolę sobie polecić dobry serial czy książkę. Będzie trochę bardziej prywatnie. Ale poznaję moich czytelników coraz lepiej i wiem, że jest tu sporo osób o podobnych pasjach, zainteresowaniach i gustach do moich. Więc poznajcie trochę moich ostatnich zajawek. I kolejny taki post już w lutym.
IMG_9529

serial THE AFFAIR – jeden z moich ulubionych, właśnie trwa 3 sezon. Wyróżnia się ciekawą narracją prowadzoną z różnych perspektyw. Dobitnie udowadnia to jak każdy z nas inaczej postrzega tę samą sytuacje. To nie jest banalna historia. Zazdroszczę tym, którzy dopiero zaczną sezon pierwszy.

Element Żeński – ostatnio moja ulubiona strona. Miałam dzień, kiedy przeczytałam wszystkie artykuły wstecz, a robię tak tylko z serwisami, które mnie totalnie oczarują. Dziewczyny pytają genialnych naturalnych lasek o kosmetyki. I banał pomyślisz. O nie! To są głębokie wywiady o wszystkim i o kosmetykach przy okazji. O dystansie do siebie. O normalności. O pięknie w różnym wydaniu. O naturalności. Kilka wywiadów dało mi moc, aby wyjść czasem bez makijażu z domu. No hit to jest ta strona!

13-1400x935
zdjęcie: http://elementzenski.pl/zuza-krajewska/

Platforma Skillshare – uzależniająca platforma, gdzie możesz wziąć udział w lekcjach w wielu wielu dziedzinach. W domu, przed komputerem. Wejdź tam i daj szansę nowym pasjom.

Strona Czytaj Skład – jeśli chcesz jeść zdrowiej, kupować zdrowiej i generalnie żyć lepiej. To kliknij w link i zobacz, że czytać skład warto. Szczególnie jak się ma dzieci. Nie każdy serek, jogurt i śmietanka są ok. Duża oszczędność czasu, ja zazwyczaj spędzałam przy lodówce w markecie pół godziny, a teraz wiem co wybrać.

Aplikacja Duo Lingo – jestem aktualnie w trakcie nauki hiszpańskiego na serio. Szukałam kursów i nauczycieli, ale przy moim trybie życia to po prostu była strata kasy. Ta aplikacja wygrała chyba wszystko co wygrać można w świecie aplikacji i to zasłużenie. Naprawdę super lekcje, super sposoby nauki, bardzo motywujące to wszystko tam jest i u mnie sprawdza się rewelacyjnie. Aha! Aplikacja będzie dobra do nauki wielu języków, nie tylko hiszpańskiego.

Sałatka z bobu JADŁONOMIA – nie jestem weganką, plis, ja nawet nie za bardzo umiem gotować. Ale Jadłonomi ufam mocno. Ostatnio zrobiliśmy tę sałatkę i odtąd mam zapas bobu zawsze w zamrażarce. To nie jest żart to jest jakiś obłęd!

zdjęcie: Jadłonomia
zdjęcie: Jadłonomia

Chef’s Table – świetny, świetny dokument Netflixa opowiadający o najwybitniejszych szefach kuchni. I szefach, którzy nie tylko gotują ale zmieniają sposób myślenia ludzi których karmią. Coś wspaniałego. Pierwszy odcinek powala i jest moim ulubionym, Massimo Bottura zrobił na mnie piorunujące wrażenie, masz ochotę natychmiast lecieć do Modeny. Nie oglądajcie pod żadnym pozorem na pusty żołądek. Koniecznie potrzebujecie przekąsek!

Jak zrobić naleśniki Burczymiwbrzuchu – nie umiem robić naleśników. I dlatego ten wpis czytam z wypiekami na policzkach i wielkim przejęciem. Tam są takie rady, takie triki. No te naleśniki po prostu muszą wyjść chrupiące, nie widzę innej możliwości! Bardzo lubię tego bloga, prawie tak bardzo jak konta dziewczyn na Instagramie: Śliwka i Tosia. Ta seria z lekcjami gotowania ukazuje się regularnie i były nie tylko naleśniki, był już rosół i inne ważne tematy! Sprawdźcie.

zdjęcie: Burczymiwbrzuchu
zdjęcie: Burczymiwbrzuchu

Jak zrobić balsam do ust LEŚNE ŻYCIE – świetny i wpis i generalnie super miejsce w sieci prowadzone przez 15 letniego Kubę. Niby nie ma tu znaczenia wiek, ale z drugiej strony warto to podkreślić bo poziom tekstów i zdjęć jest dużo wyższy niż spodziewasz się po tak młodej osobie. Mnóstwo fajnych przepisów na proste kosmetyki robione w domu. Świetne!

Przewodnik po Sydney What Should I eat for breakfast – Australia jest moim wielkim, wielkim marzeniem. Uwielbiam australijską modę, kuchnie, profile na instagramie, luz, styl bycia i styl życia. Fascynacja pełna. Jeśli miałabym pewność że moje dziecko zniesie ten długi lot to właśnie teraz bylibyśmy tam. Styczeń to doskonały moment na wizytę w Sydney i jeśli za rok tam trafię to na pewno skorzystam z przewodnika Marty. Wciąż i wciąż do niego wracam wyobrażając sobie jak tam jest wspaniale!

zdjęcie: Marta Greber
zdjęcie: Marta Greber
zdjęcie: Marta Greber
zdjęcie: Marta Greber