Mo61 Perfume Lab to pierwszy i jedyny koncept na polskim rynku, który zajmuje się personalizacją zapachów. Pod okiem wykwalifikowanych perfumiarzy przygotowywane są zapachy specjalnie dla klientów. Zapachy przywołujące wspomnienia, idealnie dobrane, takie, których nie jesteśmy w stanie kupić w perfumerii. Kompozycje zapachowe, bazy oraz poszczególne nuty zapachowe przyjechały z Grasse – mekki świata perfum, miasta z filmu Pachnidło. To jest naprawdę wyjątkowe miejsce.

Mo61 chodziło za mną od dawna. Ale zebrałam się z wizytą dopiero dzięki prezentowi od siostry. Dostałam voucher na personalizowane perfumy pod Choinkę. Super trafiony prezent. Tak bardzo, że na Mokotowską pobiegłam zaraz po Świętach. Jeśli również macie voucher lub chcecie po prostu stworzyć własny zapach to nie musicie się umawiać, po prostu wpadajcie do salonu.

IMG_9569 IMG_9583

Samo doświadczenie jest magiczne. Dlatego odrazu mówię, że polecam przeżyć to samemu, a już na pewno podarować wyjątkowej osobie w prezencie. Ale do rzeczy. Malutki, klimatyczny salon na Mokotowskiej. Wchodzisz a Twoim oczom ukazują się butelki, buteleczki, butelunie wypełnione zapachami. Zajmują całe ściany, a na środku stoi stół. W stworzeniu perfum pomagał mi Pan, mega profesjonalny i bardzo miły. Na początku porozmawialiśmy o moich ulubionych zapachach, a następnie w kilku etapach prezentowano mi nuty do wyboru. Najpierw podstawę perfum, nuty serca, nuty głowy, nuty dopełniające. Było świetnie! Nad tym, aby ostatecznie zapach wybrzmiał harmonią czuwał perfumiarz, gdyż w kolejnych etapach prezentował mi zapachy, które pięknie zgrają się z wcześniej wybranymi. Było bardzo przyjemnie. Zero przypadku. Zapach, który powstał był dokładnie tym czego oczekiwałam. Po zmieszaniu wszystkiego zapach sprawdza się na zewnątrz. Nuty uwalniają swe moce. Nie pamiętam dokładnie swoich wyborów ale na pewno zdecydowałam się na różowy pieprz, paczulę, kokos, solony karmel i wetiwer. Mieszanka jest oszałamiająca. Ostatnim krokiem jest wybór nazwy perfum i jest ona drukowana na specjalnej maszynie do pisania. Super. Jedyne co mnie martwi to trwałość zapachu, Jestem przyzwyczajona do kompozycji z niszowych perfumerii, które są niesłychanie trwałe, ale będę testowała moją MALAGĘ.

IMG_9504 IMG_9502

Cały koncept jest super bo oferuje nie tylko perfumy, ale również ekscytujące doświadczenie. Dostajemy spersonalizowany zapach, który może uwiecznić specjalną okazję. Ba, sami go tworzymy! Wyobrażam sobie zapach stworzony specjalnie na dzień ślubu, który potem przez lata przywołuje te chwilę. Albo odtwarzamy zapach kojarzący się z dzieciństwem: zapach oceanu, zapach plaży, zapach lasu, zapach wakacji u babci na wsi. Moja kompozycja nazywa się MALAGA i powstała na wyjazd do Andaluzji i już zawsze będzie kojarzyła mi się z piaskiem, wodą i tym wszystkim co tam przeżyję. Dlatego tak spodobało mi się Mo61!

EDIT: Nadal uważam że to super doświadczenie i wspaniale zrobić sobie indywidualnie zapach, ale mój okazał się koszmarnie nietrwały, nie pachnie nawet godziny. Nie wiem jak z waszymi, ale ja nie powtórzę tej zabawy.

IMG_9563 IMG_9577

 

Mo61 Perfume Lab

ul. Mokotowska 61,
Warszawa, 00-542

ul. Sławkowska 18,
Kraków, 31-014

Godziny otwarcia:

 • pon – pt      11:00 – 19:00
 • sobota         11:00 – 16:00
 • niedziela    warsztaty zapachowe

 

ul. Wołoska 12 “GALERIA MOKOTÓW,
Warszawa, 02-675

Godziny otwarcia:

  • pon – sob      10:00 – 22:00
  • niedziela     10:00-21:00

 

Al. Wojska Plskiego 3 “STARA PAPIERNIA,

Konstancin Jeziorna, 05-510

Godziny otwarcia:

    • pon – sob      10:00 – 20:00
    • niedziela     10:00-18:00

 

Email: monika@mo61.pl

Telefon: +48 601 652 593

 

Nie ma więcej wpisów