Bardzo rzadko zdarza nam się wracać dwa razy w to samo miejsce, ale tak się złożyło, że mieliśmy niedaleko do Szczyrku, że zaraz po Wielkanocy były wolne miejsca w tygodniu i po prostu pojechaliśmy. Tym razem zatrzymaliśmy się w apartamencie w budynku głównym, a nie w domku jak podczas poprzedniej wizyty. Apartamenty w Górskiej Legendzie są baaardzo wygodne. Wszystkie mają osobną sypialnie i salon z kuchnią w różnym układzie. Poniżej przedstawiam Wam zdjęcia kilku pokoi, bo udało mi się zobaczyć je wszystkie, byliśmy w Pensjonacie zupełnie sami. Pokoje są urządzone w stylu skandynawskim, są ekstremalnie zadbane i czyste. A na tym punkcie mam obsesje, szczególnie jeśli chodzi o miejsca, które już chwilkę działają na rynku. Górska Legenda niedawno otrzymała w pełni zasłużone pierwsze miejsce w kategorii Pensjonaty na Trip Advisor. Jest to obiekt totalnie wyjątkowy.

IMG_0021 copy IMG_9775 copy IMG_9783 copy IMG_9816 copy IMG_9857 copy IMG_9979 copy

Przede wszystkim ludzie. Profesjonalna, miła, uczynna i kulturalna obsługa sprawia, że pobyt jest wygodny i klimatyczny. Następną cudowną rzeczą są śniadania. Panie gotują korzenną i aromatyczną kawę według 5 przemian, o którą wciąż prosiliśmy. Znajdziecie wśród potraw lokalne sery, twarożki, pasty do chleba, pasztet warzywny, racuszki, jajecznicę, tam jest wszystko! Do tego jest bardzo zdrowo i bardzo smacznie. Śniadania to jeden z najmocniejszych punktów tego miejsca. Górska Legenda to miejsce przyjazne dzieciom nie tylko z nazwy. Obsługa nosi maluszki na rękach, dosłownie. Jest piękna sala zabaw, są wszelkie udogodnienia dla bobasów (wanienki, łóżeczka, krzesełka), jest atestowany plac zabaw, a w sezonie letnim podgrzewany zewnętrzny basen. W czasie Świąt i specjalnych okresów organizowane są animacje dla dzieci oraz pokazy filmów. Maluchy nie nudzą się w tym miejscu. Mnie zachwyciła nowość, która pojawi się już niedługo w ofercie. W niektórych pokojach będzie można zainstalować specjalną magiczną dostawkę dla dzieci z baldachimem, poduszkami, kocykami. Idealne miejsce na czytanie książeczek i chwile razem.

IMG_0059 copy IMG_0066 copy IMG_9937 copy IMG_9957 copy

Cudownie, że powstają takie fantastyczne miejsca pełne ciepła i miłości. Polecam Górską Legendę na wyprawę z dziećmi, także tymi malutkimi, bo warunki są tam ku temu idealne. Weekendy bywają zatłoczone, ale na tygodniu możecie w pełni zasmakować ciszy i spokoju, bo jest znacznie mniej gości. To miejsce to nie tylko fajny plan na wakacje, ale również wyjazd zimowy jak widzicie na zdjęciach:) W pobliżu jest nowy stok, a na miejscu narciarnia i wszystko co miłośnicy zjazdów potrzebują do szczęścia.

Więcej o Górskiej Legendzie przeczytacie w moim poprzednim poście GÓRSKA LEGENDA JESIENIĄ.

KONKURS

Tymczasem mam dla Was ogromną niespodziankę. Wraz z Górską Legendą przygotowaliśmy konkurs w którym do wygrania jest Voucher* na 2 dniowy pobyt w Górskiej Legendzie. Wystarczy, że polubicie profil Górskiej Legendy na Facebooku KLIK oraz w komentarzu pod tym postem NA BLOGU podzielicie się pomysłem na swoje ulubione śniadanie (tak to może być jajecznica, może być nawet suchar z dżemem jeśli to jecie:)). Śniadania w Górskiej Legendzie nie mają sobie równych więc szukamy kogoś kto je doceni:):):):) Wraz z właścicielami Górskiej Legendy wybierzemy nasz ulubiony przepis do piątku 28.04.

IMG_0021 copy 2copy

*Voucher na 2-dniowy pobyt w Górskiej Legendzie w jednym z apartamentów, w ramach dostępnych miejsc z wyłączeniem okresów, w których obowiązują pakiety pobytowe dłuższe aniżeli 2 dni. Termin ważności Vouchera: 20 grudnia 2017. Voucher zostanie wysłany do zwycięzcy pocztą.

WYNIKI KONKURSU

Bardzo Wam dziękuje za tak liczny udział w konkursie. Wszystkie komentarze przeczytałam po 3 razy. Wzruszyłam się, śmiałam się, pośliniłam się, ale przede wszystkim pozostaję pod ogromnym wrażeniem tego jak wszyscy wspaniale piszecie, jacy jesteście pomysłowi i oryginalni. Poza tym mamy poniżej 122 pomysły na mega śniadania, najlepsze źródło w historii. Dziękuje jeszcze raz. Nie byliśmy w stanie wybrać zwycięskiego komentarza bo wspaniałych było zbyt wiele. Dlatego kierowaliśmy się tym, który z komentarzy pozostał w naszej pamięci najdłużej, wrył się gdzieś w zwoje i nie pozwalał o sobie zapomnieć. Jednocześnie pięknie i lekko napisany oraz pomysłowy. Komentarz, który wygrywa publikuję poniżej i gratuluję zwycięzcy 🙂

PS: Bardzo proszę Tomka o kontakt na maila travelicious.mail@gmail.com

Screen Shot 2017-04-28 at 20.43.15

 

Nie ma więcej wpisów