Poznańska scena kulinarna ma się bardzoooo dobrze, szczególnie odkąd pojawił się Nocny Targ Towarzyski. Jakiś czas temu zaprzyjaźniłam się z Mateuszem z MYTUJEMY, a że macza w Nocnym Targu palce, to podpytałam go o wszystko. Ekipa MYTUJEMY (czyli Magda i Mateusz) co tydzień będzie wspierać selekcję wystawców NOCNEGO TARGU TOWARZYSKIEGO oraz ŚNIADAŃ TOWARZYSKICH, aby mieć pewność, iż w przedsięwzięciu biorą udział najlepsze restauracje i koncepty kulinarne Poznania. Na dużej przestrzeni, lokale gastronomiczne będą miały okazję zaprezentować nowe, innowacyjne dania, inspirowane kuchniami świata. Poznaniacy odkryją nowy sposób na spędzanie wolnego czasu… nie tylko za dnia, ale i nocą. Wszystko to przy pysznych propozycjach, dobrym kinie i doskonałej muzyce.Kolejny powód, aby koniecznie wybrać się do Poznania!
Mateusz, Magda opowiedzcie mi trochę o Nocnym Targu Towarzyskim, skąd taki pomysł?

NOCNY TARG TOWARZYSKI to unikalna w polskiej skali przestrzeń publiczna wzorowana na najlepszych europejskich przykładach – Street Feast Model Market, Street Feast Hawker Market czy Berlin Markthalle.

Warto wspomnieć, że wszystkie wydarzenia organizowane na Kolejowej 23 (NTT) będą darmowe i nastawione na integracje dzielnicy i wszystkich grup społecznych, nie pomijając rodzin i osób starszych. Miejsce to powstało jako reakcja na globalne trendy, w których znikają tradycyjne podziały (publiczne-komercyjne), a najistotniejsze staje się miejsce rozumiane jako przestrzeń doświadczenia. Nocny Targ Towarzyski jest adaptacją tego trendu do lokalnych potrzeb Poznania oraz dzielnicy Łazarz i z pewnością ma szansę stać się doskonałą wizytówką miasta Poznania.

ZDJĘCIA: wszystkie zdjęcia ilustrujące post są autorstwa duetu MYTUJEMY

Od kiedy do kiedy będzie działał Targ?
Targ działa od maja do końca września, z możliwością przedłużenia.  Ale komunikujemy po prostu, że działamy latem. Pracujemy w czwartek, piątek, sobotę i w niedzielę. W czwartek mamy standupy albo kino letnie (przemiennie), które robimy z Magazynem Kuchnia. Magazyn dla Smakoszy oraz z Wyswietlfilm.pl. W piątek i sobotę to cotygodniowy festiwal dobrego jedzenia i muzyki, kilkunastu wystawców /restauracji oraz kilka foodtrucków w godzinach 18:00 – 4:00. W niedzielę natomiast są Śniadania Towarzyskie od 10:00 do 20:00. Tutaj mamy stałych wystawców, ale i pulę nowych, bardziej śniadaniowych. Dążymy do tego, aby było coraz więcej atrakcji dla dzieci – organizujemy właśnie animatorów, trampoliny, piniaty i wiele innych czaderskich spraw 🙂 Celem naszym jest połączenie wielu pokoleń. Mieliśmy dancing z DJ WIKĄ – przyszli dziadkowie, rodziny z dziećmi, a potem parkiet przejęła młodzież.
Jakich wystawców i jakich wydarzeń możemy się tam spodziewać?
Wystawcy różnorodni, jesteśmy nastawieni na to, aby ludzie poznali podczas wakacji jak najwięcej nowych smaków. Uważamy, że to super opcja promocji dla lokali, które biorą w tym udział i pewnie obecność u nas zaoowcuje większą popularnością tych lokali, np. zimą 🙂 Będzie wiele koncertów, wielu djów, wieczorów tematycznych – nie będzie nudy. 
Czy wiecie jak ludzie reagują na Targ? Do mnie dochodzą same pozytywne opinie:)

Jak do tej pory bardzo optymistycznie. Wiele osób powtarza, że to idealne miejsce, które rozwiązuję problem spotykania ze znajomymi – tam są wszyscy, nie trzeba się głowić jak spotkać się z kilkoma osobami w tym samym czasie, które stacjonują w różnych miejscach. Poznaniacy spędzają czas na Nocnym Targu Towarzyskim, lubią to miejsce i coraz więcej osób wkręca się ten klimat. Nawet mimo deszczu, który był na porządku dziennym w pierwszych dwóch tygodniach działania Nocnego Targu Towarzyskiego. Przy Kolejowej 23 można poznać wiele nowych osób, dla przykładu ostatnio poznaliśmy dziewczynę z Łodzi, która odwiedziła nas w piątek, a w sobotę przyprowadziła kolejnych 10 znajomych. Kurde! To się naprawdę dzieje!

NOCNY TARG TOWARZYSKI

Kolejowa 23 Poznań

Facebook

 

 

 

Nie ma więcej wpisów