Ile książek przeczytaliście w tym roku? Macie dzieci? Ile książek czytaliście wcześniej? Odpowiem bez wstydu, że przed Teosiem czytałam przynajmniej 2 książki w miesiącu, a teraz zero. Wielkie okrągłe zero. Czytanie sprawiało mi ogromną przyjemność i miałam na to czas. Ahhh, czas, najcenniejsze co mamy. Taka prawda. Teraz próbuje zabrać się za książkę, ale jako osoba pracująca, trenująca i zajmująca się dzieckiem na pełen etat, nie mogę pozwolić sobie na pół godziny z książką na kanapie. Nie mam takiego czasu, bo zawsze jest coś do zrobienia. A czas z książką to czas z książką. Kiedy oglądam serial mogę nadal odpowiedzieć na Wasze komentarze, odpisać na maila, zmiatać podłogę. Z książką ciężko.

Zaczęło się od tego, że szukałam kursu hiszpańskiego, alternatywy dla aplikacji Duolingo, która dużo daje, ale efekty nie powalają. Wtedy dowiedziałam się o Storytel i okazało się, że mają bogatą bazę nie tylko kursów językowych, ale również książek po angielsku. Z chęcią zgodziłam się na współpracę ze Storytel bo wiedziałam, że z czego jak z czego ale z bazy audiobooków będę korzystała jak szalona. I fajnie pokazać Wam taki produkt, bo wiem, że bardzo wiele moich czytelników też ma dzieci. Dzisiaj przedstawię Wam moje ulubione audiobooki na wakacje, których słucham od miesiąca. Audiobook fajnie się sprawdził, bo mogę słuchać go na spacerze z Teo, podczas pracy, kiedy sprzątam, kiedy gdzieś jedziemy autem. Ale również w samolocie i za granicą bez zasięgu, bo wszystko pięknie działa offline. Po prostu przy dziecku mam więcej okazji na słuchanie treści niż jej czytanie.

IMG_1290 IMG_1403

Ale jeszcze o samej platformie. Storytel to cyfrowa usługa abonamentowa, umożliwiająca streaming audiobooków na telefonach, tabletach i komputerach. Aby z niej skorzystać, należy zarejestrować się w serwisie Storytel i pobrać darmową aplikację (na platformy iOS, Android i Windows Phone). Mechanizm działania usługi zbliżony jest do Spotify – płaci się 29,90 PLN i można słuchać audiobooków bez żadnych ograniczeń. Książki przesyłane są na urządzenia strumieniem w formacie mp3 i w ten sposób odbywa się słuchanie online. Aby móc słuchać audiobooków będąc poza zasięgiem sieci, przy słabym łączu, w samolocie czy zagranicą można przechowywać książki w trybie offline. W Storytel jest też spory wybór ebooków na czytniki, więc jeśli mimo wszystko wolicie czytać, to nie ma sprawy.

IMG_1362 IMG_1363

Poniżej przedstawię Wam moje wybory audiobooków na wakacje, ale myślę, że baza jest tak bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie.

NAUKA HISZPAŃSKIEGO

No jest to już czas najwyższy dla nas. Większość roku spędzamy w Hiszpanii, a umiemy tylko podziękować w tym języku. Fakt, że pomaga nam super znajomość angielskiego oraz włoskiego i w przypadku Kuby francuskiego, ale hiszpańskiego nie znamy. Jak pisałam próbowaliśmy z aplikacjami i naprawdę jest to super sposób, ale nie żebyśmy mieli na tą appke czas. Szukałam kursów, takich których można słuchać. Te kursy “Learn Spanish with Paul Noble” mi odpowiadają najbardziej, ale w dziale kursów językowych wybór jest naprawdę ogromny. Więc trzeba sobie posprawdzać. Oczywiście ogarniecie tam nie tylko hiszpański, ale również włoski, francuski, niemiecki, angielski i wiele innych języków.

IMG_1432IMG_1319

KRYMINAŁY CAMILLI LACKBERG

Jeśli kochacie kryminały to Camilli Lackberg są moimi ulubionymi. Przeczytałam wszystkie, całą serię,a teraz z przyjemnością słucham tych audiobooków. Autorka pisze powalająco. Nie tylko tworzy niebywałe historie zbrodni, ale również barwnie opisuje losy mieszkańców małego szwedzkiego miasteczka, budując atmosferę. Bardzo wciągająca sprawa! Polecam zacząć sagę od pierwszej książki The Ice Princess. Każda pojedyncza książka to jedna zbrodnia, ale cała saga połączona jest historią głównej bohaterki i jej rodziny.

IMG_1430 IMG_1444

ZASADY WYWIERANIA WPŁYWU NA LUDZI – CIALDINI

Studiowałam psychologię i to właśnie ta książka zrobiła na mnie największe wrażenie ze wszystkich jakie trafiły w moje ręce podczas studiów. Pełna konkretnych porad i cennych rad (bardzo rzadkie kiedy studiuje się psychologię:)). Autora czasami ponosi mówiąc, że zmieni ona Wasze życie. Ale na pewno staniecie się bardziej świadomi technik manipulacyjnych ale też sami zyskacie wiedzę o tym jak Wy możecie skuteczniej o coś zawalczyć. Dr Robert Cialdini jest obecnie najczęściej cytowanym żyjącym psychologiem społecznym, specjalizującym się w dziedzinie wywierania wpływu i perswazji.  Książki świetnie się słucha, bardzo bardzo dobra pozycja.

IMG_1428 IMG_1380

SHANTARAM

To jest ta książka, którą mają na kolanach wszyscy stereotypowi podróżnicy w samolocie lecącym do Indii, taka z kolorową okładką. Na pewno rzuciłam Wam się w oczy na lotniskach jeśli dużo podróżujecie. Ale jest świetna. Jedna z lepszych i barwniejszych jakie przeczytacie w życiu. W rzeczywistości potężna cegła, miło się jej słucha na audiobooku bo nic nie waży. Shantaram to historia Australijczyka który szukając prawdy o sobie, przeżył tak niesamowite historię, że trudno w nie uwierzyć.Ciemne interesy, handel narkotykami i bronią, fałszerstwa, przemyt, gangsterskie porachunki – a zarazem romantyczna miłość, głębokie przyjaźnie, poszukiwanie mentora, poznawanie filozofii Wschodu. Tam jest wszystko i do tego rewelacyjnie napisane. Polecam bardzo na wakacje, idealna pozycja!

IMG_1434 IMG_1435 IMG_1306 IMG_1308

 

STEVE JOBS BIOGRAFIA

Jedna z najbardziej inspirujących osób świata o jednym z najgorszych możliwych charakterów w historii. Świetnie się czyta i świetnie się słucha. Uwielbiam biografie wybitnych osób, bo ich życie totalnie inspiruje mnie do działania. Steve Jobs jest jedną z tych osób. Jego życie krążyło wokół pracy i mimo iż nie udało się uniknąć wielkich tragedii to obfitowało w równie wielkie sukcesy. Świetna książka, która przedstawia lukrowaną nieco postać Jobsa w prawdziwym świetle.

 IMG_1427 IMG_1396

ŚWINKA PEPPA

Jak ja to zobaczyłam to padłam! Mój Teoś na sam dźwięk Świnki Peppy piszczy, piszczy! Na Storytel dostępne jest kilka audiobooków Peppy po angielsku (puszczamy dziecku bajki tylko po angielsku,więc idealnie). Ale jest olbrzymi wybór słuchowisk dziecięcych TUTAJ SPRAWDŹCIE. Można znaleźć Lokomotywę czy Zosię Samosię. Dział dla dzieci jest chyba najlepszy ze wszystkich. I u nas super się sprawdza, bo audiobooki przyciągają uwagę Teo.

IMG_1436 IMG_1440 IMG_1425

Tekst powstał we współpracy z marką Storytel

Nie ma więcej wpisów