Od marca towarzyszy mi Huawei P10, smartfon, który robi fenomenalne zdjęcia. Marka postawiła przede mną wyzwanie, miałam zrobić zdjęcia w ramach projektu “Face Your Day”. Postanowiłam sfotografować napotkanych ludzi w ciągu jednego dnia i wybrać najlepsze zdjęcia. Mam wielkie szczęście, że jestem akurat w Corralejo i codziennie mijam setki niesamowitych, barwnych osób. Miałam wybrać 10 zdjęć, ale znacie mnie, będzie ich trochę więcej, bo nie mogłam odmówić tym najlepszym. Zdjęcia są kompletnie nieobrobione. Wprost z telefonu. Kolory są niesamowite i wspaniale odzwierciedlają rzeczywistość. Efekt rozmycia podoba mi się bardzo i dodaje fotografiom głębi. Prawie każde zdjęcie, jakie robię smartfonem Huawei P10 robię w trybie małej przysłony, najczęściej ustawionej na 2.8. Mogę spontanicznie łapać momenty na Promenadzie bez jakiegoś wielkiego obnoszenia się z lustrzanką. Podoba mi się taka fotografia podróżnicza. Jest to efekt dostępny dla każdego, bo zrobiony telefonem. Łatwiej się już nie da. Polecam ten telefon każdemu, kto chce przywieźć piękne zdjęcia z wakacji, a ceni wygodę użytkowania. Huawei P10 sam dostosowuję odpowiednie światło, balansuje kontrast, surówki totalnie bez retuszu nadają się spokojnie do albumu rodzinnego. To wszystko zasługa dwóch aparatów nowej generacji, w które smartphone jest wyposażony. Ten podwójny aparat został opracowany we współpracy z marką Leica, więc finalnie w tym niewielkim telefonie mieści się całe studio fotograficzne. To po prostu świetny sprzęt.

edf

Port w Corralejo

Zdjęcie przepięknie oddaje kolor wody i zostało zrobione w trybie “jaskrawe kolory” ponieważ chciałam uchwycić ten niesamowity turkus. Pamiętajcie robiąc zdjęcia wody na wakacjach, aby starać się trzymać horyzont wody na zdjęciu prosto. Wtedy zdjęcie wygląda duuużoooo lepiej.

ozedf

Laguna

Poranne słońce nie jest proste do fotografowania, gdyż przekłamuje kolory i jest dość ostre. Natomiast smartfon poradził sobie rewelacyjnie i oddał przepięknie przejrzystość wody, a zdjęcie nie jest za jasne. Zdjęcie zrobiłam w trybie małej przysłony stojąc na śliskich kamieniach, ale zależało mi na tym efekcie z góry.

edf

SUP

Smarton rewelacyjnie poradził sobie ze światłem na tym zdjęciu, efekt delikatnie rozmytych promieni słonecznych tworzących eteryczną mgłę jest powalający. Do tego postać widoczna na zdjęciu jest ostra, takie rzeczy to już tylko lustrzanką, a tu proszę. Zdjęcie zrobiłam w trybie małej przysłony. Oczywiście:)

edf

Port w Corralejo

Portrety z wakacji? Proszę bardzo! Zobaczcie jakie kolory są na tym zdjęciu! Jak intensywne, rzeczywiste i niesamowite! Naprawdę tak to wygląda na żywo. Do tego piękny efekt głębi ostrości. Zdjęcie nie było łatwe do zrobienia bo nasze dziecko jest mega aktywne, ale udało się bez pudła.

edf

Rybak

edf

Zamki z piasku

edf

Palma

Huawei P10 doskonale radzi sobie z nietypowymi zdjęciami, tak jak powyższe. Chciałam, żeby palma na pierwszym planie była ostra, a tło rozmyte i udało się. Do tego kolory są dokładnie takie jak w rzeczywistości.

edf

Policjant

ozedf

Turystka

edf

H2O

ozedf

relaks

Smartfon Huawei P10 świetnie sprawdził się w wymagających warunkach, w których robiłam zdjęcia w Corralejo. Światło było bardzo mocne i większość sprzętów prześwietliłaby zdjęcie. A tutaj mamy wyraźne fotografie o żywych kolorach. Co więcej, nadal udało się zachować głębie ostrości przy portretach. Dlatego uważam, że ten sprzęt byłby świetnym wyborem na wakacje, gdyż każdy poradzi sobie ze zrobieniem dobrej jakości pamiątek z wyjazdu.
Post powstał we współpracy z marką Huawei.
Nie ma więcej wpisów