Lubię wracać do Warszawy, bo po tylu miesiącach za granicą bardzo bardzo bardzo mocno tęsknię za przyjaciółmi. Ale jak się okazuję nie tylko. Jest sporo powodów dla których lubię być w Polsce, ale uświadamiam je sobie dopiero, kiedy wyjeżdżam. Może wy też czasami tracicie perspektywę i zapominacie o tym jak tutaj jest fajnie? Bo przecież wszędzie dobrze ale w domu najlepiej. Jeśli dopada Was złość na pogodę, na bezsens codzienności na cokolwiek, to spiszcie sobie na kartce 10 swoich powodów dla których czujecie się szczęśliwi w Polsce. Co lubicie w tym kraju? Albo przeczytajcie turbo poprawiającą humor książkę o polskim szczęściu.

Niedawno w księgarniach pojawiła się nowość “Jakoś to będzie” autorstwa Beaty Chomątowskiej, Doroty Gruszki, Daniela Lisa i Urszuli Pieczek. Opowiada o szczęściu po polsku. Jest niesamowicie napisana, pięknie zilustrowana i daje totalnego kopa pozytywnej energii. Takiej którą czujesz przez długi czas po przewróceniu ostatniej strony. Uśmiech nie schodził mi z twarzy, kiedy wertowałam kolejne kartki. Pokazuje Polaków takimi jacy są ze wszystkimi ich denerwującymi wadami i jedynymi w swoim rodzaju zaletami. Jest o duchowości, o rodzinności, o gościnności i o pielęgnowaniu tradycji. Są wypowiedzi Jurka Owsiaka, Michała Rusinka czy Wojciecha Manna. Ale też odpowiedzi na pytania: Dlaczego ulubione kolory Polaków to zielony i niebieski? Co to znaczy, że świętujemy jak żaden inny naród w Europie? Czy to prawda, że polska wigilia jest najzdrowsza na świecie? Co wyraża najpopularniejsze polskie słowo? Dlaczego ciągle gdzieś nas nosi? I wreszcie: czym jest szczęście po polsku?

Dla mnie książka ma jeszcze wymiar prywatny, gdyż jeden z autorów jest moim przyjacielem a w książce znajdziecie kilka moich zdjęć, co jest dla mnie ogromnym powodem do dumy.

IMG_2677 copy IMG_2675 copy IMG_2681 copy

KONKURS

W związku z tym przygotowaliśmy dla Was 3 książki oraz jeden zestaw specjalny składający się z książki oraz kubków. Wystarczy, że napiszecie w komentarzu pod tym tekstem swój sposób na szczęście po polsku, a wraz z jury wybierzemy najbardziej inspirujące wypowiedzi i nagrodzimy książkami. Konkurs trwa do poniedziałku 31.07 do końca dnia, a zwycięzców ogłoszę we wtorek 01.08!! Czekam na Wasze komentarze!!!!

 

WYNIKI KONKURSU

(proszę wymienione osoby o kontakt mailowy na adres travelicious.mail@gmail.com z imieniem i nazwiskiem oraz danymi do przesyłki wraz z numerem telefonu dla kuriera:)

 

Wygrany komentarz

Za tę ą i ę, których sama nigdy nie używam:)

Screen Shot 2017-08-02 at 20.50.49

Komentarze, które otrzymują książkę

Screen Shot 2017-08-02 at 20.49.43 Screen Shot 2017-08-02 at 20.52.47 Screen Shot 2017-08-02 at 20.54.30

10 powodów dla których lubię wracać do Polski

Niesamowite miejsca z klimatem

Pokazuję je Wam na bieżąco na moim blogu udowadniając jak wspaniałe miejsca z klimatem są w naszym kraju. Wyróżniający design, świetna atmosfera, pyszna kuchnia i tylko kilka godzin jazdy samochodem.

IMG_3884 copy IMG_4088 copy IMG_4100 copy

IMG_3603

Ogórki kiszone

Za nimi będąc w Hiszpanii zawsze tęsknie najbardziej. Tylko nasze polskie tak smakują.

Pogoda, po której możesz spodziewać się wszystkiego

Wiadomo, że kiedy w lipcu już 5 dzień z rzędu pada nie jesteśmy w stanie nawet zmusić się do jednego pozytywnego zdania o polskiej pogodzie. Ale ta zmienność ma w sobie coś porywającego. Nigdy nie wiesz jak to będzie. Czy uda się to spotkanie z przyjaciółmi czy raczej spodziewać się oberwania chmury? Ale lata mamy gorące, a zimy śnieżne. Więc zarówno można opalać się na plaży i ulepić bałwana, przez co każdy miesiąc ma swój inny smak i charakter. Na zdjęciu majówka w górach, kiedy spadł śnieg:)

IMG_9771 copy

IMG_0448

Polska moda

Jedyna w swoim rodzaju. Wychodząca poza sieciówki. Inspirująca, wyróżniająca się i świetnej jakości. Warto tutaj wspomnieć o Risk Made in Warsaw, Pan tu nie stał, Femi Pleasure, Bizzuu, Chylak, Justyna Chrabelska czy Ania Kuczyńska.

IMG_6781

Warmia i Mazury

Jeziora z pustymi pomostami, plaża tylko dla siebie, czysta woda i widok na gęsty, zielony las. Takie rzeczy tylko na Warmii i Mazurach. Kiedy nad Bałtykiem plaże pękają w szwach wybierz się nad Jezioro, gdzie zawsze nawet w sezonie udaje się nam znaleźć pustą plaże którą mamy tylko dla siebie. Za Warmią i Mazurami bardzo tęsknie za granicą.

IMG_9904 copy IMG_9809

Inspirujący ludzie, którzy mogą wszystko

Wygadani, zabawni, kreatywni, przenoszący góry. Tacy są Polacy jakich znam. W ostatnim czasie pokazali do tego, że kiedy są razem na spacerze pod Pałacem Prezydenckim mogą wszystko. Za to kocham ten naród.

Ironiczne poczucie humoru

Jak nikt inny na świecie posługujemy się sarkazmem jak Wołodyjowski szabelką i nie potrzebujemy mrugnięcia okiem ani żadnych tłumaczeń, aby to wyłapać i wybuchnąć salwą śmiechu.

Polska wieś

Zapach świeżo skoszonej trawy, łany zbóż, las po horyzont, maliny na krzakach, śliwki na drzewach, gałęzie łamiące się od owoców czereśni. Tak pamiętam lato spędzane na wsi u babci i są to moje ulubione wspomnienia, które odżywają tylko na polskiej wsi.

IMG_0014 copy

Tatry

Podhale jest jednym z moich miejsc na świecie. Nie wiem co jest w tych oscypkach, w tych skrzypkach w tle, w tej kuchni, w tych Halach z krokusami, w tym Morskim Oku, w tych szczytach, że jak tam wracam to łezka się w oku kręci. Uwielbiam Tatry za ten klimat tak różny od reszty kraju. Za pielęgnowanie tradycji i za przaśność bez której to wszystko by tak nie smakowało. Już nie mogę doczekać się wizyty!

IMG_0979 IMG_1046

Dostęp do naturalnych produktów

To chyba mój ulubiony powód radości z powrotów do Polski. Półki w warzywniaku i spożywczaku uginają się od naturalnych i łatwo dostępnych zdrowych produktów. A w kosmetycznym od naturalnych kosmetyków z prostym składem. Za granicą takie produkty są albo bardzo drogie albo bardzo trudno dostępne. Dlatego rzucam się jak wygłodniały wilk na wszystko ledwo po przestąpieniu progu i wykupuje całe zapasy.

IMG_1722 IMG_1724 IMG_1740

Nie ma więcej wpisów