Są takie miejsca, które odwiedzasz i nie chcesz z nich wyjeżdżać. Bo mają wszystko. Hotel Brummell niewątpliwie jest takim hotelem. Doskonale wpisuje się w charakter Barcelony i dopełnia pobyt w tym niesamowitym mieście. Właściwie możesz jechać tam i spędzać czas nie wychodząc, a i tak zrozumiesz za co kocha się to miasto.

IMG_2538 IMG_2521 copy IMG_2509 copy

Hotel Brummell znajduje się w Poble Sec, modnej dzielnicy Barcelony, blisko Monjuic. Mnie ta dzielnica jakoś turbo nie porywa, mam inne ulubione, ale na pewno jest tam klimatycznie. Hotel założyła grupa przyjaciół spełniając swoje marzenia o idealnym miejscu. Z dala od utartych szlaków ale wciąż blisko Centrum, gór i Morza powstało miejsce które zachęca do eksplorowania miasta, ale również do odpoczynku w jego murach. To nowatorski koncept luźnego luksusu. Mniej błysku, więcej duszy. Wnętrza wyróżniają się prostotą w tropikalnym wydaniu. Jest pięknie i z dbałością o detale. Każdy przedmiot został wybrany osobiście przez twórców: lny, koce, meble, wygodne materace i inne elementy wystroju.

Hotel składa się z 20 pokoi, jest bardzo kameralny. Pokoje dzielą się na te od strony basenu lub Monjuic. Można również zdecydować się na penthouse z wanną na prywatnym tarasie. Opcja zdecydowanie dla mnie, uwielbiam wanny i w podróży to zawsze za wannami tęsknie najbardziej. Hotelowe życie złożone jest z wielu łazienek z prysznicami, wierzcie mi. Pokoje są małe, ale bardzo wygodne. Mi szczególnie przypadły do gustu te od strony basenu. Hotel Brummell miał niejasną politykę jeśli chodzi o dzieci, ale od pewnego czasu mali goście są mile widziani w tym miejscu.

IMG_2497 copy IMG_2489 copy IMG_2484 copy IMG_2482 copy IMG_2481 copy IMG_2477 copy

Brummell to również świetne przestrzenie wspólne. Już przy recepcji znajdziemy wielki regał z kocami, projektami młodych twórców i książkami, gdzie możemy zakupić wyselekcjonowane pamiątki z hotelu. Następnie lobby ze świetnie zaprojektowanym stołem, selekcją gazet, kilka stolików do posiedzenia. Następnie zewnętrzne patio ze stolikami z marmurowymi blatami i małym oczkiem z wodą i złotyki rybkami. To zdecydowanie moje ulubione miejsce w tym Hotelu. Głowa do góry zadarta w geście relaksu a oczom ukazują się prawie nowojorskie schody przeciwpożarowe zainstalowane na elewacji.

IMG_2467 copy IMG_2456 copy IMG_2452 copy IMG_2449 copy IMG_2441 copy IMG_2438 copy

Na patio serwowane jest hotelowe śniadania. Przepyszne i wychwalane przez wszystkich. Składające się z kuszących wypieków, ale też zdrowych opcji. W Brummellu pilnuje się jakości serwowanych dań i stawia się na świeżość oraz lokalne produkty. W części lobby i patio można przez cały dzień zamawiać potrawy z karty. Przestrzeń otwarta jest dla gości z zewnątrz. Za patio znajduje się jeszcze bar otwarty w weekendy. Na pierwszym piętrze natomiast ukryła się kolejna dawka rozrywek. Basen, gwiazda Brummella. Z płytkami o kolorze, który ratuje każde zdjęcia! Stefa relaksu i komfortu. Zaraz za nim zewnętrzne patio wysadzone ziołami, z których korzysta codziennie szef kuchni. Oraz zacieniona weranda ze słojem pełnym schłodzonej wody i wejściem do sauny. Sauna jest dostępna za darmo dla gości przez cały rok, podobno w zimie cieszy się niesamowitą popularnością. To wciąż nie wszystko. W hotelu organizowane są sesje jogi dla gości oraz wspólne treningi biegowe na Monjuic.

IMG_2435 copy IMG_2450 copy IMG_2471 copy IMG_2470 copy IMG_2474 copy IMG_2472 copy IMG_2512 copy IMG_2513 copy IMG_2517 copy IMG_2475 copy

IMG_2535 copy IMG_2534 copy IMG_2531 copy IMG_2508 copy

W Hotelu Brummell naprawdę dba się o gościa. To miejsce gdzie luz spotyka design, kreatywność i najwyższy poziom obsługi. To zdecydowanie mieszanka będąca dla mnie hotelem idealnym. A w takich byłam trzech, mimo setek odwiedzanych miejsc rok rocznie. Gdzie czujesz się luźno i swobodnie, a jednocześnie jesteś w inspirującym miejscu. Mam nadzieję, że takie miejsca będą krzyżować się na trasie moich kolejnych podróży jak najczęściej. Bo przebywanie w tak kreatywnej przestrzeni koi zmysły. Polecam bardzo i jeśli planujecie weekend w Barcelonie, to jest TO miejsce!

HOTEL BRUMMELL
 • basen
 • taras pachnący ziołami
 • rewelacyjne patio
 • pyszna kuchnia
 • sauna
 • design w całym hotelu
 • dbałość o detale widoczna na każdym kroku
 • kreatywna, inspirująca atmosfera
 • genialna obsługa
 • świetna selekcja prasy
 • tropikalny vibe tego miejsca
 • penthouse z wanną na tarasie
 • świetna lokalizacja

HOTEL BRUMMELL

strona internetowa

Facebook

Instagram

Rezerwacje

 

Hotel Brummell w Barcelonie - miejska oaza relaksu
9.8OCENA TRAVELICIOUS
LOKALIZACJA9
DESIGN10
KUCHNIA10
ATRAKCJE10
Nie ma więcej wpisów