Małopolska pięknymi miejscami stoi, zresztą sami zobaczcie w tym wpisie. Jest w czym wybierać. I to nie tylko Tatry, nie tylko Kraków, ale na przykład cudowna Lanckorona. Nie mogę wszędzie być, a chciałabym. Na szczęście mam cudownych przyjaciół, którzy również kochają piękne miejsca i z odwagą pakują do samochodu rocznego malucha i zabierają przyjaciółkę, aby wspólny czas był jeszcze lepszy. Przeczytajcie o wspaniałym miejscu WILLA BAJKA, najwyżej położonym pensjonacie w Lanckoronie oczami Magdy, Moniki i Olka.DSC_7805

12 3 DSC_7749

Gdzie byłyście dziewczyny? Jak tam dotarłyście?
Magda: Chciałam się na chwilę ruszyć z miasta, żeby odpocząć i spędzić kilka dni z dala od domu;) Lanckorona wydała mi się idealnym miejscem. O Willi Bajka czytałam juz kiedyś u Ciebie przy okazji wpisu https://travelicious.pl/2017/06/gdzie-na-weekend-najlepsze-miejsca-z-klimatem-w-malopolsce.html, więc postanowiłam sprawdzić na własnej skórze. No i na szczęście udało się zarezerwować termin w tygodniu i zaprosić Monię, która chętnie dołączyła.
Monika: Na miejsce dotarłyśmy samochodem – z Krakowa jedzie się 40 minut więc szybka akcja. Willa położona jest wysoko na wzgórzu, więc dwa razy zastanowiłyśmy się zanim wjechałyśmy w las, ale na szczęście szybko zza drzew wyłoniła się drewniana brama z napisem Willa Bajka.
Jak wyglądał Wasz pokój?
Magda: Pokoje są bardzo skromne wręcz ascetyczne. Składają się z 2 łózek, stolika i dużej szafy. Ta okazała się najlepszą zabawką najmłodszego uczestnika podróży. Do dyspozycji miałyśmy także balkon na wyłączność. Reszta pokoi połączona jest długim tarasem z którego rozciąga się widok na całą okolicę.
10 9 8
Opiszcie Wille Bajkę, jak wyglądają części wspólne, ogród? Czy są posiłki?
Monika: Najwięcej czasu spędzałyśmy w salonie, gdzie nie tylko można zjeśź wspólnie z pozostałymi domownikami posiłek, ale także posłuchać muzyki z gramofonu, poczytać książki, układać klocki ręcznie malowane  czy po prostu wypić kawę. Z salonu mamy także wyjście na wspomniany taras, gdzie są ławki i stoliki do siedzenia. Kuchnia jest super wyposażona, więc było bardzo wygodnie.
Magda: Trzeba dodać, ze wieczory spędzałyśmy na naszym balkonie, gdyż trafiła nam się super pogoda a co za tym idzie przejrzyste i gwieździste niebo – efekt który ciężko uzyskać w mieście. Naprawdę przepięknie.
Magda wiem jak kochasz śniadania hotelowe, jak smakowało Ci to w Willa Bajka?
Magda: Niestety za późno dałyśmy znać i nie załapałyśmy się na śniadania, za to właściciele powiedzieli nam o piekarni rodzinnej Siwek, która jest niedaleko i od 20.00 można tam kupić ciepły i pachnący chleb. Jako miłośnicy glutenu nie potrzebowaliśmy kolejnej zachęty. Z perspektywy czasu śmiało mogę powiedzieć, ze zakupy w piekarni, gdzie widzisz jak jest wypiekany, czujesz cudny zapach świeżych bułek i do tego przemiła obsługa, były wspaniałym doznaniem.
Ooo tak, chętnie się do tej piekarni wybiorę! Czy miejsce jest przyjazne dzieciom, czy są jakieś udogodnienia?
Magda: Willa nie pozycjonuje się jako przyjazna dzieciom, więc zabrałam syna na własne ryzyko. Spaliśmy wspólnie więc to akurat nigdy nie stanowi problemu, natomiast jest sporo schodów i progów, naczynia na wysokości dziecięcej ręki więc sporo gimnastyki wymagało od nas zachowanie porządku 😉 Natomiast dla większych dzieci juz nie powinno to stanowić problemu choć jako takich udogodnień nie ma.
Monika: Na pewno należy pamiętać ze wokół willi biegają psy, więc osoby które nie pałają miłością do tych czworonogów mogą mieć problem. My akurat całą 3 uwielbiamy.
Uwielbiam Lanckoronę, to jedno z najpiękniejszych miasteczek w Polsce, co tam porabiałyście?

Monika: (śmiech ) Ogólnie chillowałyśmy. Oczywiście absolutny must to kultowa kawiarnia Arka (kawa pyyycha no i te ciastka), wspomniana piekarnia rodzinna Siwek, cafe & gallery Czarna Owca (kawa i sztuka to zawsze dobre połączenie), przepyszna pizza w restauracji Verona.

Magda: Ja polecam ,w ramach ciekawych doznań, wypłacić pieniądze z bankomatu w rynku. Usytuowano jest w oknie banku w taki sposób, że aby wyciągnąć gotówkę najpierw trzeba otworzyć sobie drewniane drzwi okna i stanąć na podeście 😀

 DSC_7847 DSC_7824 DSC_7803 16 14 13 2

WILLA BAJKA

ul.Zamkowa 36

Lanckorona

Nie ma więcej wpisów