Prawie rok temu stworzyłam podobnego posta, blogów było dziesięć, w tym roku zachwycam się kolejnymi. Ale czytam je w większości od dawna. Uwielbiam dzielić się moimi inspiracjami, ja sama o takich super chętnie czytam. Mobilizują mnie takie posty do działania, pchają aby się chciało więcej i lepiej. Wszystkie blogi o których piszę cenie za jakość. Za jakość zdjęć, albo za jakość języka i przygotowywanego materiału. Za prowadzenie bloga na magazynowym poziomie. Bo prowadzenie bloga to nie jest zabawa, a jak jest i ja to widzę to najcześciej nie zostaję. Bo aby było pięknie, aby było rzetelnie, aby było zabawnie to się komuś musi chcieć. I za takie chcieć ja przybijam piątkę, bije brawo i się kłaniam. Cenię także bardzo mocno za kreatywność, jak widzę kolejne to samo to nie wracam.  Na szczęście są wspaniałe wyjątki.  Zapraszam do mojej ulubionej piątki, razem z zeszłoroczną listą piętnastki:)

10 polskich blogów, które regularnie czytamIMG_8174

Krytyka Kulinarna

Magda to  zdecydowanie najlepiej pisząca i najzabawniejsza kobieta w polskich Internetach, . Jak ona pyskuje, jak ona chwali i jak bardzo gardzi. Wszystko słowem, wszystko najpiękniej. Zazwyczaj, kiedy czytam śmieje się w głos. Chodzę tam gdzie mówi, żeby iść. Wielbię te jej świnki, choć wieprzowiny nie jadam. Wyszukuje dobre jedzenie nawet w miejscach, gdzie nie spodziewasz się jedzenia w ogóle (uratowała nam nasz pobyt w Węgorzewie). Wydaje się bardzo fajna, ale trochę się jej boje, wiadomo.

b458022a6f8387a0cb28a03287c9fc5f780000 Screen Shot 2018-02-16 at 12.38.16

My Pink Plum

Jeden z najpiękniejszych blogów jakie widziałam. I chyba najbardziej czasochłonny do przygotowywania. Magda dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą graficzną oraz produktami, które można wydrukować, przygotować własnoręcznie. Wszystko jest mega piękne, to nie jest takie DIY na które patrzysz z politowaniem i myślisz “uciekam i idę po porostu kupić tę kartkę w Empiku”. Ona robi cuda. Do tego piękne zdjęcia i rzetelne porady. Bardzo często wracam.

Screen Shot 2018-02-16 at 12.41.32 Screen Shot 2018-02-16 at 12.41.41

Make Life Easier

Uwielbiam za klasę, za wyczucie stylu za to wszystko co Kasia Tusk robi w sieci. Ta dziewczyna prowadzi bloga, ma markę modową, wydaje książki. Posty pojawiają się często, co uwielbiam. Są zilustrowane przepięknymi zdjęciami, które totalnie mnie inspirują. Na blogu znajdziecie sporo mody, wystroju wnętrz, stylu życia, aktywności, kuchni. No ale to na pewno wiecie 🙂

ET3A6230-600x865 IMG_6143-300x225@2x

Harel

Muszę chyba przestać śledzić jej Instagram bo zbankrutuję. Wszystko co pokazuję przyprawia mnie o szybsze bicie serca. Czytam regularnie od lat. Jej blog, to rzetelne informacje ze świata mody. Kiedyś najlepsze źródło wiedzy o polskich markach, teraz tematów jest więcej. Zawsze bardzo inspirująco, bardzo ciekawie i w charakterystycznym guście Harel. Wiem, czego po niej się spodziewać (w dobrym tego sformułowania znaczeniu), to jest takie super.

Screen Shot 2018-02-16 at 12.40.35 harel1_3477a

Alabasterfox

Specjalistka od Instagrama, bardzo sprytnie swoje doświadczenie przelewa na bloga i dzieli się doświadczeniami z czytelnikami. Jedyne takie miejsce w polskiej sieci. Jeśli kręci Was Instagram, musicie do niej wpaść. Pisze rzetelnie, ciekawie i konkretnie. Alabasterfox to oprócz bloga ekstremalnie popularne konto na Instagramie prowadzone przez autorkę.Przepiękne i subtelne kadry.  Super sprawa.

Screen Shot 2018-02-16 at 12.39.40 Screen Shot 2018-02-16 at 12.39.07

 

Jakie są Wasze ulubione polskie blogi?

Jeśli czytacie ten post, a też jesteście blogerami napiszcie o swoich inspiracjach. Nie dla rankingów, nie dla szumnych akcji, tak po prostu fajnie jest wspierać cudnych ludzi i podzielić się kawałkiem swoich inspiracji.

Nie ma więcej wpisów