Jak wiecie jestem ogromną fanką śniadań. Uważam, że celebrowanie poranków jest jedną z najprzyjemniejszych rutyn. A jeśli mamy to szczęście i możemy pozwolić sobie na śniadanie z przyjaciółmi czy rodziną na mieście, to już totalny sukces. Jest jedno szczególne miejsce w Warszawie, które pasuje wyjątkowym okazjom. Mowa o Hotelu Bristol. To tam mieście się przepiękna Cafe Bristol nawiązująca w aranżacji wnętrz do paryskich bistro czy wiedeńskich kawiarni. Uwielbiam to miejsce i zawsze czuję się tam wyjątkowo. Miałam to szczęście, że wraz z szefem kuchni Hotelu Bristol Michałem Tkaczykiem stworzyłam własne śniadanie inspirowane moimi podróżami. I od 16.04.2018 będzie ono dostępne w Cafe Bristol. Śniadanie nazwaliśmy Śniadaniem Lorda Bristola. Dlaczego? Kryje się za tym bardzo inspirująca historia.

Nazwa Hotelu (i co za tym idzie samej kawiarni) związana jest podobno z trendem jeszcze z XIX wieku. Hotele w całej Europie były nazywane Bristol w nawiązaniu do postaci XVIII wiecznego ekscentrycznego podróżnika Fredericka Augustusa Harveya. Był czwartym Earlem Bristolu i piątym Baronem Howards de Warden. Mówi się, że wiedza Lorda Bristol o Europie i jego miłość do podróżowania oraz pobytu w luksusie zainspirowały modę do nadawania hotelom takiej nazwy. Użycie jej miało być synonimem najlepszego zakwaterowania, w domyśle – gdyby lord Bristol był w mieście, tam by się zatrzymał jako obeznany w świecie i znający się na rzeczy.

Na śniadanie Lorda Bristola zjecie: tymiankowy gofr z awokado, jajkiem zielononóżki, hummusem i chrupiącymi warzywami, do tego smoothie bananowe z pomarańczem i kapustą czerwoną, owoce tropikalne i zielona herbata. Wszystko podane na pięknych kolorowych talerzach i z dominującym kolorem fioletowym, który kocham tak samo mocno jak różowy. Śniadania w Cafe Bristol są duże i zachęcają do celebrowania poranków z przyjaciółmi, podczas rozmów i śmiechu. Zapraszam Was do odwiedzenia Cafe Bristol i jeśli zamówicie śniadanie Lorda Bristola, koniecznie wyślijcie mi zdjęcie:)

IMG_2294 IMG_2291 IMG_2296 IMG_2302 IMG_2298 IMG_2312

IMG_2266 IMG_2274 IMG_2275

Nie ma więcej wpisów