Minęło już pół roku odkąd podróżuję ze smartfonem Sony Xperia XZ2. Przyszedł czas na podsumowania. Na to jak w mojej ocenie smartfon spisał się. Co mi się w nim podoba, a co mi przeszkadza. Nie jestem profesjonalnym testerem sprzętu, powiedziałabym wręcz, że totalnym amatorem, dlatego moja opinia będzie moim subiektywnym punktem widzenia. Takim z codziennego życia i użytkowania smartfona w podróży.

Sony Xperia XZ2 jest telefonem z wyższej półki i to da się odczuć. Jakość wyświetlacza, design (mój telefon ma kolor wrzosowy, how cool is that?), intuicyjność obsługi, żywotność baterii, jakość filmów i zdjęć. Ten telefon czerpie doświadczenia ze wszystkich lat działalności SONY w tworzeniu najlepszego sprzętu video, foto, audio i tv. Rewelacja. Telefon zostaje ze mną na zawsze, tak się polubiliśmy.
IMG_1082 IMG_1211 IMG_1218

ZDJĘCIA I FILMY

Uwielbiam nim fotografować, gdyż mam go zawsze pod ręką. Zdjęcia są super jakościowo, a kolory świetnie odzwierciedlone. Bardzo się polubiliśmy. Dzięki niemu zaczęłam kręcić filmy! Cud! Zdjęcia łatwo poddają się edycji, nie maja charakterystycznej niskiej jakości zdjęć robionych telefonem. Filmy wychodzą nawet takiemu amatorowi jak ja. A kolory są totalnie pięknie odzwierciedlone. To super telefon na wakacje dla każdego podróżnika.

Zobaczcie co ma ten telefon, czego nie mają inne:

– to pierwszy na świecie smartfon z możliwością nagrywania filmów 4K HDR2. Odtwarza video w niemal kinowej jakości — z lepszym kontrastem, większą liczbą kolorów i bogatszymi szczegółami.

-Aparat o rozdzielczości 19 MP. Ma zaawansowany aparat z systemem Motion Eye™ i matrycą warstwową z dołączoną pamięcią rejestruje naturalnie żywe zdjęcia i wideo.

– Tryb Super slow motion. Pozwala uchwycić w trybie Super slow motion to, czego nie widać gołym okiem, i nagrywa filmy Full HD z prędkością 960 klatek na sekundę.

– Rejestrowanie predykcyjne automatycznie wykrywa ruch lub uśmiech i zaczyna rejestrować zdjęcia przed naciśnięciem przycisku migawki. Nigdy więcej nie przegapisz uśmiechu ani zaskakującego momentu.

– Autofokus ciągły. Róbi zachwycająco wyraźne zdjęcia obiektów w ruchu z autofokusem ciągłym. Funkcje śledzenia ruchu i sekwencyjnego rejestrowania utrzymują ostrość na fotografowanym obiekcie, więc zdjęcia dynamicznej akcji nie będą rozmazane.

-Rejestruje więcej szczegółów. Przeprojektowany obiektyw G dokładnie rejestruje detale i teksturę i zapewnia doskonałą jakość obrazu także w rogach kadru.

Zdjęcia zrobione telefonem Sony Xperia XZ2

DSC_0074 DSC_0066 DSC_0069 DSC_0061 DSC_0042 IMG_5070

Filmy nagrane Sony Xperia XZ2

BATERIA

Bateria to jeden z najmocniejszych punktów w tym telefonie. Telefonu nie trzeba ładować codziennie, a to jest naprawdę mega. Korzystając z aparatu, aplikacji, Internetu bateria starczała na 2 dni.

Xperia XZ2 ma baterię o pojemności 3180 mAh, a kiedy z niej intensywnie korzystasz, działający z wyprzedzeniem tryb Smart Stamina dodatkowo zapewnia energię na dłużej. Smartfon Xperia XZ2 szacuje, ile czasu pozostaje do rozładowania baterii, na podstawie sposobu, w jaki z niego zazwyczaj korzystasz.

Telefon ma też super fajny tryb ochrony baterii. Pozostawienie w pełni naładowanej baterii podłączonej do prądu może spowodować jej uszkodzenie. Funkcja ochrony baterii przerywa ładowanie po osiągnięciu poziomu 90%, a doładowanie do 100% następuje bezpośrednio przed czasem rozpoczęcia aktywności. Wszystko telefon szacuję sam na podstawie codziennych aktywności.

Pewnie dzięki temu wszystkiemu bateria działa tak długo jak działa.

IMG_5025 IMG_5014

ROZRYWKA

Xperia XZ2 to rozrywkowa bestia. To taki telefon, w którym specjaliści Sony zamknęli lata doświdczeń w tworzeniu sprzętu najwyższej jakości: audio, video, tv, stereo. Wszystko co kojarzymy z rewelacyjną jakością Sony.

 • Netflix i oglądanie filmów jest super, bo telefon ma wbudowany system wibracji podczas oglądania video w ważnych momentach. Oglądasz film akcji a smartfon wibruje w dłoni, gdy wybucha bomba lub rozlegają się strzały. Jak subwoofer kina domowego można poczuć tę atmosferę. Super bajer.
 • wyświetlacz wyświetla video w super jakości
 • słuchanie muzyki jest przyjemne, bo telefon ma świetny system audio. Ja słucham głównie muzyki podczas biegania i telefon jest mały i mieści mi się do pokrowca. Inny mi się nie mieści. Więc dla mnie to ważne.
 • świetny studyjny dźwięk, puszczaliśmy z telefonu muzykę i bajki dla dzieci, jakość rewelacja, to dzięki technologii LDAC
 • nagrywanie filmów jest super, ale o tym już pisałam.

IMG_6136 IMG_6138

IMG_7612 IMG_7774 IMG_6159 IMG_5918

INTUICYJNOŚĆ

Bardzo często zarzuca się telefonom z Androidem, że korzystanie z nich, nie jest tak intuicyjne. Nie zgodzę się. Telefon obsługuje się łatwo i szybko nauczyłam się wszystkich chwytów i tricków.

PODSUMOWANIE

No spisał mi się ten telefon, cóż począć. Jest ładny, fajny, przyjemny. Używam go non stop i sobie chwalę. Dzięki świetnej baterii oraz super jakości zdjęć i filmów podczas podróży jesteśmy nierozłączni. Podsumowując Sony Xperia XZ2 ma:

 • przepiękny design, obłędny kolor wrzosowy jakiego jeszcze nie widziałam.
 • Smartfon dobrze leży w dłoni i nie ma szans aby go upuścić, aby się wyśliznął. Telefon jest wodoodporny, więc spokojnie możecie odpisywać na smsy w deszczu.
 • rewelacyjna jakość nagrywania w technologi 4K HDR
 • super jakość zdjęć
 • bateria wytrzymuję wszystko, przebija każdy telefon jaki dotychczas miałam, podczas 5 dni ładowałam ją tylko 3 razy
 • telefon ma super audio, video oraz fajne bajery związane z rozrywką
 • łatwo i intuicyjnie się go obsługuje

IMG_5858 IMG_5837

Nie ma więcej wpisów