5 świetnych kawiarni w Berlinie – pyszna kawa i inspirujące wnętrza

Jedną z najlepszych kaw ostatnich miesięcy piłam w Berlinie. A dokładnie w The Barn. Spędziłam w tym mieście nieco ponad 24h, ale wiem, że muszę tam wrócić. Bo jest mi go zdecydowanie za mało. Spacerowałam po Mitte i trafiłam na kilka fajnych miejsc. Zazwyczaj berlińskie kawiarnie to nie tylko kawa, ale też palarnie, słynne serniki albo piękne wnętrza. Zrobiłam zestawienie kawiarni na Mitte, które polubiłam, bo wiem, że lubicie takie posty i łatwiej się potem w mieście odnaleźć. Wiele osób polecało mi na IG kawiarnie na Krauzberg, zapisałam sobie 3 adresy: ORA, drugi lokal Five Elephants oraz Bonanza, ale odwiedzę je kolejnym razem. Chodźcie zobaczyć piękne miejsca i poczytać o pysznej kawie.

W Berlinie byłam na zaproszenie Sony Mobile. Odwiedziłam targi IFA 2018 i miałam przyjemność jako jedna z pierwszych osób testować nowy telefon Sony Xperia XZ3, którym wykonałam wszystkie zdjęcia w poście. Więcej o IFA oraz pozostałych wspaniałych miejscach w Berlinie przeczytacie w poście “24h w Berlinie – mały subiektywny przewodnik”.

 

Father Carpenter Coffee Brewers

Father Carpenter ma piękną lokalizację z ogródkiem i świetną kawę. W pobliżu znajduję się mnóstwo sklepów, więc można wpaść w trakcie zakupów. W ofercie lokalu także jedzenie.

DSC_0025

FIVE ELEPHANT

Kultowe berlińskie miejsce. Five Elephant słynie z kawy i sernika. Kawa faktycznie rewelacyjna, ale sernik dla mnie taki sobie. Aczkolwiek doszły mnie głosy koleżanek, że to niemożliwe i pewnie zamówiłam zły. Dlatego dajcie mu szansę.

DSC_0030IMG_1205DSC_0033DSC_0032

THE BARN

Legendarna palarnia kawy. Większość świetnych kawowych spotów w Polsce serwuję te ziarna. Kawiarnia jest bardzo przestronna i bardzo minimalistyczna. W tle huczą wielkie młyny mielące ziarna i czuć zapach palonej kawy. Obsługa jest bardzo przyjemna. Na miejscu można kupić kawę, ziarna oraz sprzęt do parzenia kawy. MUST!

DSC_0043DSC_0044

THE HOUSE OF SMALL WONDER

Kolejne z kultowych miejsc. Przepiękne wnętrza, cudowny klimat. Aby coś zjeść musicie wejść po schodach i zapisać się na listę, a następnie wpaść na umówioną godzinę. Jeśli będziecie mieć szczęście uda się od razu.

DSC_0069

Factory Girl

Pyszna kawa i zdrowe jedzenie, bardzo fajny ogródek. Bardzo oblegane miejsce. Zrobiło na mnie super wrażenie. Cała ulica, na której znajduję się Faktory Girl jest fajna i warta spaceru.

DSC_0057

Post powstał we współpracy z Sony Mobile