5 seriali i programów, które musisz zobaczyć tej jesieni

QUINCY

Jeden z najlepszych dokumentów jakie widziałam. Opowiada o życiu i twórczości Quincy Jones – kompozytora, producenta muzycznego, wielkiego człowieka. Świetny montaż oraz ogromna ilość historycznego materiału sprawiają, że dokument ogląda się jak najlepszy film. Quincy współpracował z Sinatrą, Michaelem Jacksonem, Rayem Charlesem i wieloma innymi pozostając przy tym skromnym, pokornym i wdzięcznym człowiekiem. Zobaczyć to, to jest MUST! Dostępny na Netflix.

p15807992_v_v8_aa

OSTRE PRZEDMIOTY

Jeden z lepszych mini seriali jakie widziałam tej jesieni. Dziennikarka zmagająca się z trudną przeszłością, wraca do swojego rodzinnego miasteczka, aby napisać artykuł o morderstwie dwóch dziewczynek, jakie miało tam miejsce. Jednocześnie wraca do własnej przeszłości. Bardzo intrygujący i bardzo wciągający. Koniecznie zobaczcie wszystko po napisach końcowych w ostatnim odcinku. Serial jest ekranizacją książki o tym samym tytule, nie czytałam, ale podobno warto. Serial dostępny na HBO GO.

hbo-sharp-objects-netflix-streaming-920x518

ŚLEPNĄĆ OD ŚWIATEŁ

Serial na podstawie książki Jakuba Żulczyka, która według mnie jest jedną z najlepiej napisanych polskich książek. Język Żulczyka jest doskonały, a porównania trafne i zabawne. Serial zapowiada się dobrze i jak na polskie produkcje jest zrobiony fajnie, ale mnie nie powalił. Z każdym odcinkiem historia traci a punkty ciężkości w serialu zostały zupełnie inaczej zaakcentowane niż w książce. Mimo wszystko moim zdaniem warto zobaczyć, aby wyrobić sobie własne zdanie. Obłędna rola Frycza i świetna głównego bohatera. Serial dostępny na HBO GO.

c362e526b211a26db6fd104971ae.1000

BODYGUARD

Kiedy usłyszałam, że to najlepszy serial polityczny od czasów “Homeland” musiałam go sprawdzić. Bo “Homeland” był zdecydowanie moją ulubioną pozycją w kategorii i nadal nią pozostanie. Bodyguard rozgrywa się w Londynie. Jest świetnie zrobiony i jest historią byłego żołnierza, który zostaje przydzielony do ochrony Minister Spraw Zagranicznych o kontrowersyjnych poglądach. Trzyma w napięciu, świetnie się ogląda, bardzo polecam. Serial widziałam na Netflix.

p06j4zb7

GAGA: FIVE FOOT TWO

Kolejny dokument w zestawieniu, poleciła mi go koleżanka. Nie jest to może dzieło zmieniające życia, ale ciekawie pokazuje prywatne życie Lady Gagi podczas nagrywania nowej płyty. Jej wewnętrzne przemyślenia, doświadczenia i lęki. Zdaję sobie sprawę, że dokument powstał aby nową płytę podpromować, ale mimo wszystko dobrze mi się to oglądało. Nie jestem jakąś ogromną fanką twórczości Gagi, dlatego zyskała w moich oczach, bo okazała się zwykłą dziewczyną, której codzienność nie równi się jakoś bardzo od tej jaką znamy.

dims