Portugalia zimą to bardzo przyjemne miejsce. Temperatura w okolicach 14 stopni, słońce, lekkie płaszcze. Aczkolwiek podczas kilku dni w Porto trafiłyśmy na deszczowe dni i bardzo chłodne wieczory. Nie ukrywam, że jestem ogromną fanką Jarmarków Świątecznych i grzanych trunków, które perfekcyjnie smakują, kiedy mróz szczypie w policzki. Brak takich Jarmarków w Porto bardzo mnie rozczarował. Dlatego postanowiłyśmy przygotować grzańca. Zaprosiłyśmy zaprzyjaźnione Portugalki dla których przywiozłyśmy na ich życzenie kultową polską Żołądkową Gorzką i niczym alchemiczki sporządziłyśmy ciepły, rozgrzewający napój. Wychodzi przepysznie. Zapanowała moda na Grzańca w Portugalii dzięki nam:) W zimowy portugalski wieczór smakuje dobrze, ale w zimowy dzień w polskich górach, najlepiej. Przepis jest bardzo prosty, koniecznie spróbujcie go w domu.

IMG_4295 IMG_4102 IMG_4278

IMG_4235 IMG_4233

GRZANIEC NA ŻOŁĄDKOWEJ GORZKIEJ

Porcja na dwie osoby.

Składniki:
Żołądkowa Gorzka Tradycyjna 80 ml
Sok jabłkowy 160 ml
Przyprawy: laska cynamonu i goździki

Przygotowanie:
Do rondelka wlej Żołądkową Gorzką Tradycyjną oraz sok. Dodaj przyprawy do smaku. Zamieszaj i podgrzej, nie doprowadzając do wrzenia. Warto również dodać otartą skórkę pomarańczy dla dopełnienia głębi smaku.

Takiego Grzańca możecie skosztować w 2 flagowych zimowych miejscach: na Zimowym Narodowym i w Białce Tatrzańskiej.

IMG_4252

IMG_4259

ZoladkowaGorzka_Travelicious_G_photo01_v2

KONKURS

 

Pokaż jak grzejesz się zimą!

1)      Wstaw zdjęcie w zimowej stylizacji lub pokaż swój patent na ogrzewanie się! Może pochwalisz się  modną tej zimy stylówką lub pokażesz Grzaniec na Żołądkowej w zimowej scenerii? J

2)      Na zdjęciu umieść literkę w dowolnej formie (możesz ją napisać, wyciąć, wykleić, ułożyć z różnych przedmiotów)

3)      Zdjęcie oznacz hasztagami: #grzancagrzejemy, #modanagrzanie, #G, #konkurs

Do wygrania atrakcyjne nagrody! 3 x pobyt w luksusowym hotelu No Name SPA **** dla 2 osób z całodniowym wyżywieniem i masażem, a także zestawy ŻG!

Konkurs trwa do 28 lutego 2019. Regulamin na regulaminy.pl.

IMG_4101 copy IMG_4088 copy IMG_4072 copy

Materiał powstał we współpracy ze Stock Polska

Nie ma więcej wpisów