Dawno nie było u mnie wpisu o serialach, dlatego postanowiłam odświeżyć tę serie. Łatwiej mi polecić dobre programy, bo do seriali nie mam ostatnio szczęścia. Nic jakoś szczególnie nie zrobiło na mnie wrażenia, a polecenia z poprzednich postów są wciąż aktualne. Dzisiejsza selekcja pochodzi z Netflix, ale mam też dostęp do HBO Go, który w sumie również polecam. Aczkolwiek w tym poście nic z HBO do piątki nie trafiło. Wiadomo, że jak wiosna to pikniki, to rowery, to spacery, to wino pod chmurką i długie wieczory w ogródkach, ale na wypadek gdyby ktoś miał ochotę na obejrzenie czegoś wartościowego to zapraszam.

Osmosis

Niezły francuski serial rozgrywający się w bliżej nieokreślonej przyszłości. W sam raz futurystyczny. Bardzo wyważony. Osią fabuły jest technologia Osmosis stworzona przez rodzeństwo naukowców pozwalająca na znalezienie prawdziwej miłości. Bardzo fajny casting i bardzo ciekawe postaci, jeśli chodzi o fabułę to dotrwałam do końca i ogląda się fajnie.

7af6d8699db770ad8fd1e3b8113b859ee5499a67

 

Okresowa rewolucja

Dokument nagrodzony Oskarem. W Indiach większość kobiet nie używa środków higienicznych, ba! Nawet wstydzą się o nich mówić. Dokument jest ciekawie zrealizowany, wartościowy i pięknie pokazuje kobiecą solidarność i zaradność.

2a9a9b0d8a172b1993282ae503d2515795c50274

Amy Shumer Growing

Jeśli ktoś powie Wam prawdę w najśmieszniejszy sposób to będzie to Amy. Uwielbiam ją, bawi mnie do łez. Niestety wielokrotnie utożsamiam się z jej historiami, przez co kocham jeszcze mocniej. Jeśli macie ochotę się pośmiać, to Amy jest gotowa.

Amy Schumer Comedy Special 2018

Chilling Adventures of Sabrina

Nie lubiłam pierwszej Sabriny, drażniła mnie główna bohaterka. Dlatego długo nie zwracałam uwagi na nowy serial dostępny na Netflix. Bez sensu. Okazał się świetny! Bliżej mu do lekkiego horroru niż slodkiego pierwowzoru (szczególnie drugi sezon!).

sabrina_1.0

Najbardziej niezwykłe domy świata

Kocham hotele, design, podróże, a ten program ma wszystko. Dwójka prowadzących odwiedza najbardziej niezwykłe domy świata. Zazwyczaj wybierane są one z jednego klucza, mianownikiem są nowoczesne formy i ekologiczne rozwiązania oraz domy dobrze wpisane w krajobraz okolicy. Ale mimo wszystko każdy odcinek zaskakuje i zachwyca. Polecam bardzo.

netflix-The-Worlds-Most-Extraordinary-Homes-S2-1

Nie ma więcej wpisów