Hotel Warszawa odwiedziłam w styczniu. Niedługo po otwarciu, ale masa wyjazdów sprawiła, że recenzje publikuję dopiero teraz. Miejsce bardzo przypadło mi do gustu, wspaniale dla Warszawy, że mamy takie hotele. Hotel Warszawa mieści się w budynku Prudential i z dumą góruje nad miastem. Właściciele nie szczędzili środków, wnętrza to głównie marmur i najlepszej klasy materiały. Całość prezentuje się urzekająco. Hotel ma piękny basen, strefę spa, spore pokoje, świetną restauracje. Ale dużym minusem jest dla mnie brak światła dziennego. Hotel jest tak zaprojektowany, że w częściach wspólnych jest tylko sztuczne światło. Oczywiście w styczniu, kiedy słońce zachodzi o 16:00 nie jest to jakiś olbrzymi mankament, ale latem to może być wielka szkoda. Zapraszam Was do przeczytania recenzji tego niezwykłego miejsca.

IMG_5467 IMG_5454 IMG_5453 IMG_5451 IMG_5445 IMG_5439

Wybrałam pokój z widokiem na Pałac Kultury, no widok miałam taki o i do tego padał śnieg. Ale myślę, że jeśli uda Wam się z pokojem na wyższym piętrze może być znacznie piękniej, bo potencjał jest duży. Pokój był bardzo duży, przestronny, z wydzieloną strefą dzienną i sypialnią. Do tego olbrzymia łazienka z wanną. W niektórych pokojach jest wanna wolnostojąca w pokoju, ja na taką nie trafiłam. Może następnym razem. IMG_5412 IMG_5413 IMG_5414 IMG_5417 IMG_5419 IMG_5421 IMG_5422

Jeśli chodzi o części wspólne to w Hotelu Warszawa jest przepiękny (jeden z najpiękniejszych jakie widziałam) basen, jest mała sala fitness, klimatyczne spa. Jest piękna Restauracja Warszawska oraz duża ilość sal konferencyjnych. Nie ukrywam, że najbadziej czekam na sezon w którym zostanie otwarty bar na dachu Hotelu Warszawa z cudownym widokiem na Warszawę. Czuję, że to będzie moje ulubione miejsce w mieście na wyjątkowe okazje.

IMG_5430 IMG_5429 IMG_5426 IMG_5432 IMG_5431 IMG_5434 IMG_5433

IMG_5435 IMG_5440 IMG_5442

W restauracji królują tradycyjne polskie smaki przyrządzone w kreatywny sposób. Głównie mięso, więc dla mnie nic specjalnego. Aczkolwiek bardzo przypadło mi do gustu śniadanie podawane w formie a la carte. To super, zgodnie ze światowymi trendami. Powoli odchodzi się od bufetów. Szczególnie w najlepszych hotelach. Kuchnia nie jest w stanie zapewnić takiej jakości podając ogromną ilość dań na bufecie. Natomiast dzięki propozycjom a la carte każde danie wychodzi spod ręki szefa kuchni, jest dopieszczone i świadczy o klasie hotelu. Z tego co pamiętam zamówiłam śniadanie wegetariańskie i dostałam szeroki wybór klasycznych polskich pyszności podanych na drewnianej desce. Pięknie to wszystko wyglądało i jeszcze lepiej smakowało.

IMG_5458 IMG_5462

HOTEL WARSZAWA 

rezerwacje

-przepiękny i wyróżniający się design

-świetna lokalizacja

-duże pokoje z widokiem na Pałac Kultury

-restauracja Warszawska

-bar na dachu z widokiem na Warszawę

-piekny basen

-sala fiteness

-pyszne śniadania a la carte

-międzynarodowy klimat

 

OCENA TRAVELICIOUS
9.5Wynik ogólny
lokalizacja10
design10
atrakcje9
kuchnia9
Nie ma więcej wpisów