Przed nami ciekawy czas. Minimum 14 dni, a może i więcej. Nie zmarnujmy go. Bo w 14 dni można nauczyć się 14 nowych potraw, podstaw języka włoskiego, przeczytać 5 książek. Wiele kreatywnych platform wyszło na przeciw potrzebom w czasie pandemii i udostępniło zasoby online. Zebrałam te najbardziej kreatywne i dziele się nimi z Wami. Jeśli macie co robić to super. Ja myślę o tych dla których ten czas jest wyzwaniem, również psychologicznym. Wiadomo, że udziela się nam stres i niepokój i fajnie skupić myśli na nowych wyzwaniach i możliwościach. Działać pozytywnie. A już jak lokujemy nasz cenny czas w coś, to niech to będzie wartościowe. Jak polecenia poniżej. Zapraszam.

PS: przepraszam za krótkie opisy, ale tekst powstawał z synkiem na kolanach:) A chciałam już publikować:) Enjoy

IVY LEAGUE COURSES

Najlepsze amerykańskie Uniwersytety udostępniły swoje kursy online! Jeśli chcecie posłuchać wykładu o współczesnej psychologi na Yale, o prawach obywatelskich na Princeton albo o zasadach biochemii na Harvardzie, to jest ten moment!

CHEER UP! – TIDAL

Stworzyłam dla Was moją listę ukochanych piosenek wszech czasów! Skutecznie poprawiają humor i mogą lecieć w domu w tle przez cały dzień! Bardzo się cieszę, że się udało, zbierałam się do takiej listy od lat, a nie miałam okazji tego zrobić. Moją Playliste znajdziecie na TIDAL, teraz możecie korzystać z tego serwisu przez 4 miesięcy za 4 złote 🙂

NETFLIX

Najbardziej oczywiste rozwiązanie, ale jeśli wybierze się mądrze to Netflix może być ciekawym źródłem inspiracji w najbliższym czasie. Polecam programy dokumentalne, szczególnie:

-“W głowie Billa Gatesa”

-“Goop”

-“Quincy”

-“Icarus”

-“Rentowne renowacje”

-“Cheer”

-“The Game Changers”

– “Abstarkt”

DUOLINGO

Świetna aplikacja do nauki języków obcych.

MASTERCLASS

Platforma kursów prowadzonych przez najwybitniejszych z najwybitniejszych. Kurs fotografii Anne Leibovitz, czy pisarstwa Margaret Atwood. Genialna platforma!

TED

TED to platforma skupiająca inspirujące wystąpienia ciekawych ludzi w wielu dziedzinach. Naprawdę masa wiedzy i inspiracji!

WIZYTA W NAJLEPSZYCH MUZEACH ŚWIATA

Bez wychodzenia z domu, możecie odwiedzić najlepsze Muzea Świata wirtualnie. Nazwy są linkami przenoszącymi do wirtualnych wycieczek:)

Muzeum Guggenheima, Nowy Jork

Muzeum Orsay, Paryż

Muzeum Vincenta van Gogha, Amsterdam

Muzeum Narodowe, Warszawa

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Warszawa

Muzeum Brytyjskie, Londyn

GOOP

Portal założony przez Gwyneth Paltrow o nowoczesnym życiu w szybkim tempie. O życiu w zgodzie ze sobą. O radzeniu sobie z wyzwaniami jakie stawia nam współczesny świat. O zdrowym odżywianiu. O metodach na zatrzymanie czasu. O czerpaniu z życia pełnymi garściami. Polecam i portal i program na Netflix o tej samej nazwie.

JOGA – PORTAL YOGI

Jeśli kochacie joge to nic nie stoi na przeszkodzie, aby teraz działać w domu. Portal Yogi to świetna baza, polecam też spotkania online z Basią Tworek TUTAJ!

MEDYTACJA – HEADSPACE

Medytacja daje ogromne ukojenie i spokój. To trudna sztuka, ale pomocne bywają aplikacje. Polecam HEADSPACE! Zacznijcie teraz, zajmuje to moment, a ulga i świadomość ciała jest ogromna!

SPRZĄTANIE W SZAFIE – VINTED

Od lat zawalona garderoba? To doskonały czas na porządki! Ja już je zrobiłam, część rzeczy oddałam potrzebującym a część wystawiłam na Vinted. Metoda sprawdziła się super. Podzieliłam rzeczy na te w których chodzę, na takie które chciałabym oddać przyjaciółkom, na takie które mogę sprzedać, na takie które będą cieszyć potrzebujących i na szmatki. Mam wreszcie porządek!

LISTY MARZEŃ

Przez najbliższe tygodnie miejcie przy sobie listę na telefonie bądź notesik i spisujcie swoje marzenia, których teraz przez sytuacje nie możecie zrealizować, ale są to rzeczy które zawsze chcieliście zrobić. Trudny czas weryfikuje marzenia, pragnienia i przyjaciół. Dlatego warto teraz sprawdzić czego tak naprawdę się pragnie i zrealizować wszystko za kilka tygodni. Dość odkładania życia na później.

5 MINUTES JOURNAL

Książka ale i aplikacja na telefon, która uczy codziennej wdzięczności. Wystarczy kilka minut dziennie, aby wypisać dobre momenty z dnia. Bo zawsze jakieś się znajdą. Bardzo dobrze robi na głowę.

SKILLSHARE

Platforma ze świetnymi kursami.

UDEMY

Platforma ze świetnymi kursami.

FUTURE LEARN

Platforma do nauki nowych umiejętności.

SWEAT APLIKACJA

Aplikacja do treningów w domu i w klubie.

BOHO BEAUTIFUL LIFE

Rewelacyjna dziewczyna i cudowne treningi, głównie joga!

BUSUU – JĘZYKI

Platforma do nauki języków obcych

EBOOK NO MORE MISTAKES

Bardzo polecany ebook do poprawienia angielskiego

KSIĄŻKI

Czytajcie jak najwięcej! Najlepiej wybrać sobie tytuły, które wiecznie odkładało się na zaś, które nigdy nie nadeszło. Polecam hurtowe pobranie na Kindle i czytanie:) Ja ostatnio czytam:

“Jak nakarmić dyktatora”

Wszystkie książki Severskiego

“Jak oni pracują?2”

EDYCJA ZDJĘĆ – PAKIET STARTOWY

Zajmowanie rąk i czasu czymś sensownym to ostatnio działanie na wage złota. Polecam bardzo moje presety i ebooka o edycji zdjęć. W sklepie dostępny jest PAKIET STARTOWY za naprawdę najniższą możliwą cenę jaką mogłam dać, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać i nauczyć się nowych umiejętności. Może i na tym stracę, ale jeśli ktoś zajmie się czymś nowym i uwolni stresujące myśli to wygrałam.

WYZWANIE Z GOTOWANIEM

Chcieliście spróbować wegańskiej kuchni ale nigdy nie było czasu? Znajomi robią świetną domową pizze, a wy zawsze zamawiacie? Stwórzcie sobie wyzwanie kulinarne. Na przykład 14 nowych wegańskich potraw w 14 dni z Jadłonomią. Codziennie gotujcie jedno nowe danie. Nie dość, ze gotowanie potężnie relaksuje to jeszcze nabywacie nowych umiejętności.

ROŚLINY

Kocham rośliny i nic tak dobrze nie robi mi jak grzebanie w ziemi. Jeśli macie w domu padniętą paprotkę czy monstere to poczytajcie jak możecie jej pomóc. Odrobina troski w najbliższym czasie dobrze jej zrobi, a Wam pozwoli skupić się na działaniu.

Nie ma więcej wpisów