Nowe miejsca z klimatem – wiosna 2021

Zgodnie z Waszymi prośbami nowy wpis dotyczy miejsc z klimatem. W tytule jest “nowych”, ale nie znaczy to, że są to zawsze miejsca, które dopiero rozpoczęły swoją pracę, ale są to premierowe miejsca na moim blogu. Takie, których wcześniej nie znałam. Łączy je piękny design, pewna surowość i bliskość natury. Wszystko czego potrzebujemy w czasach postpandemicznych.

Sośniak (Stara Kiszewa, woj. pomorskie)

Dom w lesie, z widokiem na konary drzew. Do tego bezpośrednia bliskość Jeziora i spokoju. Wnętrza są urządzone powściągliwie i w trendach. Dla gości przygotowano aż 3 sypialnie dwuosobowe, salon, kuchnie i dwa drewniane tarasy.

Gniazdowo nad Rzeką (Łochów, woj. mazowieckie)

Niezwykły dom znajduje się w sołectwie Kaliska na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Bezpośrednio za furtką leniwie płynie rzeka Liwiec. Wnętrza są zachwycające. Dom pomieści 6 osób w 3 dwuosobowych sypialniach. Do tego salon, kuchnia i taras oraz otoczenie natury. Bezcenne.

Isąg Glemping (Pelnik, woj. warmińsko- mazurskie)

Oryginalny glamping nad Jeziorem składający się z 6 namiotów, basenu, terenów zielonych. Goście mogą wynająć także skrzydło domu w którym mieści się przepięknie wyremontowany apartament.

Północ Południe (Kościelisko, woj. małopolskie)

Niezwykłe domy w Kościelisku z panoramicznym widokiem na Tatry. Każdy z domów pomieści od 2-4 osób, składa się z salonu, sypialni i tarasu.

Kwietne Łąki (Ruciane-Nida, woj. warmińsko-mazurskie)

Na terenie zagrody mieszczą się aż 3 domy. Stary Mazur, Nowy Mazur oraz Stodoła. Dwa pierwsze pomieszczą do 10 osób, a Stodoła ma 4 pokoje oraz olbrzymią salę warsztatową, idealną na zajęcia jogi. To przepiękne miejsce położone jest zaledwie 150 metrów od rzeki Krutyni, perły mazurskiej.

Punkt Mazury (Ełk, woj. warmińsko-mazurskie)

To bardzo nowoczesne dwa domy nad samym Jeziorem. Jeden większy, a drugi bardziej kompaktowy. Na wspólnym terenie pomost z Jeziorem i bezpośrednim do niego zejściem, plac zabaw, miejsce na ognisko i spokój. Domy są bardzo luksusowo wyposażone.

Dom nad Stawem (Domatowo, woj. pomorskie)

Totalnie bajkowy domek położony na działce ze stawem oraz rzeczką. W typowo wiejsko- sielskim stylu, ale ze wszystkimi wygodami. Urządzony w pastelach, ze smakiem. Ma w sobie to miejsce tyle uroku.

Ublik (Ublik, woj. warmińsko-mazurskie)

Cztery domki rozsiane pośród łąk mazurskich z bezpośrednim dostępem do Jeziora, pomostem, naturą. Bardzo spokojne miejsce. Domy pomieszczą od 2-4 osób, są urządzone w sposób który sprzyja relaksowi.

Okno na Tatry (Dursztyn, woj. małopolskie)

Urokliwy domek z powalającym widokiem na Tatry. Ze wszelkimi wygodami, ale też spokojem i ciszą.

House for Rest (Strachów, woj. mazowieckie)

Ujmujący domek zapewniający detoks od miasta. W lesie, z lasem na wyłączność, pachnący i smakujący lasem. Przepiękny. Domek pomieści do 6 osób, znajduje się w pobliżu Warszawy i jest cudowny.

Figlarnia (Dębnica Kaszubska, woj. pomorskie)

Na terenie starej poniemieckiej szkoły powstał niezwykły glamping. Na wielkim terenie ukrywają się domki na drzewach oraz domki w lesie. Hamaki, relaks, zieleń, a wszystko w sielskim klimacie.

Koza u Woza (Szlembark, woj. małopolskie)

Nieziemskie widoki na pasma górskie. Do tego przepyszna kuchnia oparta na lokalnych specjałach. Genialna atmosfera. Koza u woza to dwa apartamenty dwupoziomowe w Gorcach, które można wynająć w całości. Wtedy tworzą cały domek. Na miejscu jest siłownia oraz ekoSPA. Miejsce bardzo wyjątkowe, bo ma wszystko, a nadal jest bardzo kameralne.

Domek na drzewie Oddech (Łubinowe Wzgórze) (Wąwolnica, woj. lubelskie)

Domek na drzewie należy do eko resortu jakim jest Łubinowe Wzgórze już wspominane na moim blogu. W ramach resorty goście mogą korzystać ze SPA oraz specjałów zdrowej kuchni.

Nature Aparthouse (Międzybrodzie Bialskie, woj. śląskie)

Luksusowy dom z wielkimi oknami, z przyrodą wdzierającą się do wnętrz, z kominkiem, z wanna w sypialni. Wyważony, minimalistyczny, ale ze wszystkim. Coś pięknego.

Resort Stara Wieś & Odnowa (Pątnów, woj. łódzkie)

Camping w nowoczesnym wydaniu, domki, las, ale też spa, Jezioro, plaża, atrakcje sportowe.

Las Relaks (Józefów, woj. mazowieckie)

Zaledwie 25 km od Warszawy, w lesie mieści się nietypowa relaksowania. Przeszklona, z wygodnym łóżkiem, w otoczeniu lasu.

Wiatrak w Lędzinie (Lędzin, woj. zachodniopomorskie)

Oryginalny holenderski wiatrak z XVIII położony jest zaledwie 3 km od Morza. W wiatraku jest aż 6 pokoi i 4 łazienki, można wynająć go w całości.

Owczarnia Lefevre (Kiersztanowo, woj. warmińsko-mazurskie)

Na terenie prężnie działającej owczarni powstał Domek Ogrodnika z małym tarasem, sypialnią, kuchnią, łazienką i widokiem na zieleń. Na miejscu serwowane są posiłki przygotowywane przez właścicieli, dostępne są sery i produkty z ogródka. Jest lokalnie, sielsko i z pasją.

Jeziorownia (Jezierzany, woj. zachodniopomorskie)

Kompleks całorocznych domków na terenie rybackim. Na miejscu rybna restauracja, ale i dostęp do Jeziora z pomostem, łódkami, ale też możliwością łowienia ryb.

Modry Ganek (Gierzwałd, woj. warmińsko-mazurskie)

Urokliwe sielskie miejsce z pokojami na poddaszu, z domkiem na drzewach, ze stodołą otwartą w sezonie wiosenno letnim. Z pyszną kuchnią. Z wyjątkową atmosferą.

Więcej wyjątkowych miejsc oraz 7 przewodników po moich ukochanych miastach znajdziecie w moim premierowym albumie Sztuka Pobytu dostępnym w moim sklepie.