Wiecie dlaczego zamieszkaliśmy w Esteponie? Be nie było fajnych mieszkań na airbnb w Marbelli. I uff powiem Wam drodzy Państwo. Bo Marbella nie przypadła mi do gustu kompletnie. A Estepona odradzana przez wszystkich okazała się bardzo przyjemna. Z opinii znajomych wiem, że Estepone najlepiej odwiedzać poza sezonem. W lutym nie było tu żywej duszy. Z jednej stronie to ogromny i oczywisty plus, bo mieliśmy całe miasto dla siebie. Ale też większość ciekawych knajpek była zamknięta, a z czasem odczuwaliśmy dość mocno brak klimatu tego miasteczka. Bo nawet najpiękniejsze miejsce bez ludzi nie ma tego czegoś. Przynajmniej takie nasuwają mi się wnioski po 2 tygodniach mieszkania w Esteponie. Kolejnym zjawiskiem na które trzeba uważać, to ogromna góra nad miastem, która tworzy swoisty mikroklimat i kiedy wszędzie na wybrzeżu świeciło słońce w Esteponie padało i wiało i kończył się świat. Przez dwa tygodnie mieliśmy zaszczyt dwa razy oglądać słońce w tym mieście. Dlatego też ruszyliśmy solidnie na podbój Andaluzji zwiedzając co lepsze miasteczka.

IMG_1148 IMG_1147 copy IMG_1146 IMG_1066 IMG_1049

IMG_1748 IMG_1763 IMG_1765 IMG_1759

Ale co rzutuje na ostatecznie pozytywne wspomnienia z Estepony? Na pewno piękna i szeroka plaża z długą promenadą. Przy promenadzie przepiękne 3 ogromne (największe jakie widziałam ever) place zabaw. Bary przy plaży na każdym rogu (wprawdzie w lutym zamknięte na 3 spusty, ale były). Piękny Port z ogromną ilością wspaniałych restauracji. I najlepsza część czyli najpiękniejsze Stare Miasto jakie kiedykolwiek widziałam. Białe budynki ozdobione kolorowymi donicami: różowymi, brzoskwiniowymi, niebieskimi, zielonymi, fioletowymi, w kropki. Nieziemski widok. Więc sumując plusy i minusy musicie sobie sami odpowiedzieć czy to miasto dla Was czy nie.

IMG_1326 copy IMG_1320 IMG_1795 copy IMG_2005 IMG_1960

Gdzie zjeść?

11&11 Restobar – przepyszna i nowoczesna restauracja w Porcie. Z odświeżającym, bo nie tradycyjnym menu. Genialne krewetki w curry, po prostu jak sobie je przypomnę to coś mi się dzieje. Przemiła obsługa. Cudowny klimat.

Chiringuito El Madero

Śliczne Chirinquito z rewelacyjną obsługą i kolorowymi krzesłami, bardzo klimatycznie.

La Escollera

Tradycyjna knajpka w Porcie, gdzie serwowane są super świeże owoce morza i ryby, bo wprost z kutrów. Knajpa jest zawsze pełna miejscowych.

Plan B 

Jedno z nielicznych miejsc, gdzie możecie w Esteponie zjeść śniadanie. Fajna kawiarnia.

Casa del Rey

Wyjątkowe miejsce w Centrum Estepony ze świetnymi i pysznymi tapasami, super na obiad i kolacje. Przepyszne małe przystawki!

Co zobaczyć?

Stare Miasto- koniecznie uliczki Starego Miasta z kolorowymi donicami, przepiękne miejsce. Wyjątkowe w skali wszystkich miasteczek w Andaluzji, bo na ulicach nie ma zaparkowanych samochodów, co daje piękny widok. Każda uliczka udekorowana jest innym kolorem donic, są różowe, zielone, fioletowe i w kropeczki.

IMG_1186 IMG_1192
IMG_1328 copy IMG_1334 copy IMG_1343

Murale – Estepona to miasto pięknych murali, my widzieliśmy kilka i są niesamowite, nie mam zdjęć bo tak strasznie padało że nie wyciągałam aparatu. Dokładną lokalizacje najpiękniejszych murali znajdziecie TUTAJ.

Port – świetne miejsce, pełne knajpek, niedoceniane, baaardzo mi się tam podobało

Plaża – duża, szeroka, piaszczysta, z palmami dającymi cień, duży atut Estepony.

IMG_1434 IMG_1430 IMG_1382

IMG_1780 IMG_1762 IMG_1755 IMG_1748 IMG_1769

Nie ma więcej wpisów