Stworzyłam ten kurs dla osób, którym nie wystarczają zdjęcia zrobione telefonem, które chcą łapać bliki światła, kontrolować głębię ostrości, czuć pasję i nauczyć się podstaw profesjonalnej fotografii w praktyce.

Nauczysz się robić profesjonalne zdjęcia od podstaw

Kurs fotograficzny OD POCZĄTKU to autorski kurs, w którym uczę praktycznych podstaw fotografii podczas szkoleń w formie nagrań szkoleniowych i poprzez dedykowaną platformę stworzoną dla moich kursantów.

Chcę podzielić się moim doświadczeniem i zarazić Cię pasją do fotografowania

Jeśli wydaje Ci się, że robienie zdjęć w trybie manualnym jest trudne, aparat jest skomplikowany, a Tobie brakuje podstaw to spokojnie. Przeprowadzę Cię przez najważniejsze kwestie krok po kroku. Chcę Ci pokazać jak robić zdjęcia, które zapadają w pamięć, które są inspirujące i nowoczesne. Nie tylko poprawne technicznie. Chciałabym wiedzieć to wszystko, kiedy zaczynałam moją przygodę z fotografią.

“To me, photography is an art of observation. It’s about finding something interesting in an ordinary place… I’ve found it has little to do with the things you see and everything to do with the way you see them.”
— Elliott Erwitt

“Fotografowanie dało mi wolność, poczucie sensu i pracę moich marzeń. Jest to coś co chcę robić do końca życia, nie wyobrażam sobie dnia bez zrobienia choćby jednego zdjęcia.”

Dla kogo jest ten kurs?

ROBISZ ZDJĘCIA TELEFONEM, ALE CHCESZ WIĘCEJ

Jeśli robisz zdjęcia telefonem, czujesz pasję do fotografii i chcesz wejść na wyższy poziom i robić jeszcze lepsze zdjęcia.

USTAWIENIA MANUALNE SĄ DLA CIEBIE SKOMPLIKOWANE

Wydaje Ci się, że robienie zdjęć aparatem jest trudne i to powstrzymuję Cię przed zakupem sprzętu, nie wiesz jaki sprzęt wybrać.

PROWADZISZ BIZNES

Jeśli prowadzisz biznes, gdzie potrzebujesz lepszych zdjęć i chcesz robić je samodzielnie.

MASZ APARAT, KTÓREGO NIE UŻYWASZ

Jeśli kupiłaś kiedyś aparat i teraz leży w szufladzie, bo nie wiesz jak wykorzystać jego potencjał

SZUKASZ PRAKTYCZNEGO I NOWOCZESNEGO KURSU

Jeśli szukasz kursu, który skupia się na praktyce, nowoczesnych inspiracjach i zdjęciach, które się wyróżniają. 

NIE MASZ CZASU NA KURSY

Kurs skupia się na praktyce i konkretach. Będzie napakowany informacjami, ale podam je w pigułce, tak aby nie marnować Twojego czasu na treści, które Cię nie interesują. Każda lekcja to nowe umiejętności. Większość moich kursantek pracuję na etat, a spokojnie dają radę przerabiac kurs. 

...a dla kogo nie jest?

CHCESZ ROBIĆ ZDJĘCIA TYLKO TELEFONEM

Kurs nie jest dla osób, które chcą nauczyć się robić lepsze zdjęcia tylko telefonem. Kurs będzie skupiony na tym jak nauczyć się robić zdjęcia aparatem z ustawieniami manualnymi.

JESTEŚ NA POZIOMIE ŚREDNIOZAAWANSOWANYM LUB WYŻSZYM

Nie jest to kurs dla profesjonalistów ani osób średniozaawansowanych, bo będzie to wiedza wprowadzająca w temat fotografii.

“The camera makes you forget you’re there. It’s not like you are hiding but you forget, you are just looking so much.”
— Annie Leibovitz

Kolejna edycja kursu odbędzie się w MAJU 2024 roku

Zapisz się na listę oczekujących, aby nie przegapić zapisów!

Jak będzie
wyglądał kurs?

PLATFORMA I AUTORSKIE MODUŁY

Kurs odbędzie się na dedykowanej platformie, po zakupie kursu otrzymasz dostęp do własnego konta, materiałów, filmów szkoleniowych i inspiracji.

3 NAGRANIA SZKOLENIOWE W FORMIE WEBINARÓW

Szkolenia poprowadzę w formie webinarów udostępnionych Wam na platformie jako nagrania. Spotkania poprowadzę osobiście, jednak nie będę pokazywała twarzy, skupimy się na kursie i fotografowaniu. 

UTRWALAJĄCE WIEDZĘ MATERIAŁY DODATKOWE

Kurs będzie składał się z webinarów na żywo, ale także specjalnie przygotowanych materiałów, dzięki którym utrwalicie wiedzę. 

ZAMKNIĘTA GRUPA

Uczestnicy kursu będą mieli dostęp do zamkniętej grupy, na fb. Tam uczestnicy wymieniają się inspiracjami, wspierają się i wzajemnie inspirują. 

INSPIRACJE JEDYNE W SWOIM RODZAJU

Dużą częścią kursu będą inspiracje, bo uważam, że to podstawa dobrych zdjęć. Opowiem Wam o tym jak szukać inspiracji w kinie, muzeach, albumach czy prasie. Podzielę się ulubionymi albumami, opowiem o fotografach i ich pracach. 

POMYSŁOWE WYZWANIA I ĆWICZENIA

Zależy mi na konkretnych umiejętnościach i postępach, dlatego podczas kursu będę organizowała wyzwania, ćwiczenia i na końcu wybiorę ulubione prace kursantów i opublikuję je na swoich kanałach. Z dumą będę mówiła o Waszych sukcesach fotograficznych. 

ROCZNY DOSTĘP

Materiały na platformie będą dostępne przez 12 miesięcy od wykupienia kursu. 

CERTYFIKAT

Po ukończeniu kursu otrzymasz imienny certyfikat.

Kurs ma uczyć podstaw fotografii, dodawać odwagi i swobody

OPANUJESZ PODSTAWY OBSŁUGI APARATU I ZACZNIEJSZ ROBIĆ ZDJĘCIA Z EFEKTAMI WOW

Zrozumiesz co znaczy ISO, migawka, przysłona i jak w praktyce stosować je, aby robić lepsze zdjęcia.

BĘDZIESZ ROBIŁA ZDJĘCIA Z ROZMYTYM TŁEM I ZNACZNIE WIĘCEJ

Nauczysz się robić zdjęcia z rozmytym tłem, jasne, ostre, dobre jakościowo, tego jak łapać i operować światłem, jak kadrować i komponować zdjęcia.

POBUDZISZ KREATYWNOŚĆ I DOSTANIESZ KOPA MOTYWACJI

Do kursu będą dołączone materiały w formie inspiracji, które pobudzą Twoją kreatywność. Pokażę Ci jak przygotowywać się do sesji, jak zbierać inspiracje i gdzie ich szukać.

POZNASZ SEKRETY MOICH ZDJĘĆ

Podzielę się moimi sposobami na lepsze zdjęcia oraz trickami stosowanymi przez fotografów w codziennej pracy. Nie dzielę się swoją wiedzą nigdzie indziej.

DZIĘKI ĆWICZENIOM BĘDZIESZ ROBIŁA DUŻE I ZAUWAŻALNE POSTĘPY

Stworzę specjalne wyzwanie, dzięki któremu zobaczysz efekty przed i po kursie na swoich zdjęciach. Uczę bardzo konkretnie i moje rady można od razu wprowadzać w życie.

Program kursu

 • o czym będzie kurs i jak się do niego przygotować
 • czym jest ekspozycja, iso, głębia ostrości, migawka, przysłona, RAW i jak tych ustawień używać samodzielnie
 • moje sposoby na ustawienia manualne w czasie sesji, na wyjazdach, w praktyce
 • jak zrobić zdjęcie ostre, jasne,  z rozmytym tłem, w ruchu
 • jaki sprzęt wybrać na początek
 • czym różnią się od siebie obiektywy i jak dobierać je na swoją korzyść
 • światło 
 • kompozycja i kadrowanie
 • kreatywna fotografia
 • moodboardy
 • gdzie szukać inspiracji do zdjęć
 • sylwetki fotografów
 • inspirujące albumy
 • polecane książki
 • polecane filmy
 • pomysłowe zadania dzięki którym szybko zauważysz postępy
 • materiały utrwalające wiedzę z lekcji
 • praktyczne poradniki z ustawieniami
 • mój autorski pomysł na ćwiczenia fotograficzne prowadzone w formie podcastów

Czego potrzebuję, aby wziąć udział w kursie?

Aby wziąć udział w kursie potrzebujesz aparatu z możliwością ręcznych ustawień – nie musi wcale to być drogi i skomplikowany sprzęt. Tryb manualny posiadają kompakty, bezlusterkowce, lustrzanki, aparaty analogowe. Jeśli fotografujesz telefonem, a dopiero przymierzasz się do zakupu sprzętu na kursie dowiesz się jak dobrać odpowiedni dla siebie. 

Nie mogę się doczekać tego kursu, Waszych zdjęć, postępów i wspólnej przygody.

Kasia Ciejka/ Travelicious

Fotografka i dziennikarka z ponad 12 letnim doświadczeniem z fotografią podróżniczą, reportażową, kulinarną, produktową i fotografią wnętrz. Sfotografowała dziesiątki hoteli, restauracji i wnętrz. Uwielbia pracować w zmiennych warunkach i pod presją czasu. 

Wydała album Sztuka Pobytu, który jest bestsellerem, a jej drugi album Sztuka Podróży miał premierę wiosną 2023. Autorka presetów, które odmieniły zdjęcia ponad 12 tysięcy osób. 

Jest redaktorką prowadzącą magazynu Vogue Polska Travel, jej zdjęcia publikowane były na łamach magazynów Vogue, Vogue Living, Suitcase, Orgin, Wprost i wielu innych.

Ilość miejsc na kursie jest ograniczona

Chcę skupić się na postępach grupy, dlatego liczba miejsc będzie ograniczona, tak, aby pracowało się nam jak najbardziej komfortowo, 

Opinie o kursie

Kurs zdecydowanie przewyższył moje oczekiwania! Tzn wiedziałam, że jak coś robisz, to na 100%, ale tutaj naprawdę dałaś czadu :)) 3 moduły to nie tylko masa wiedzy teoretycznej i praktyczniej, ale również inspiracji oraz tipów. W końcu zmotywowałam się do robienia zdjęć aparatem, a nie tylko telefonem - dałaś mi kopa do działania. jestem bardzo, bardzo zadowolona i będę polecać wszystkim, którzy chcą wskoczyć na inny level fotografii!

Ten kurs to absolutnie cudowna rzecz! Dopracowany w każdym detalu, niezwykle ciekawy, intensywny. Wiedza przekazana w totalnie inny - lepszy sposób, aniżeli na innych kursach fotografii. Po opanowaniu i wdrożeniu w życie wiedzy z kursu podstawowego z chęcią wrócę na zaawansowany!

Kurs Kasi jest pierwszym kursem fotograficznym, po którym cos do mnie trafiło, ot jakby znajoma przy kawie opowiedziała mi słuchaj, to sie robi tak i tak. Dzięki przerobionym lekcjom dostałam na nowo motywacje zeby zagłębiac sie w swoj aparat. To najlepiej zainwestowane pieniądze, zainwestowane by tworzyc rodzinne wspomnienia.

Kasiu, długo zbierałam się z napisaniem opinii na temat kursu fotografii w którym wzięłam udział ponieważ musiałam sobie jakoś to wszystko poukładać w głowie. Napisanie- było super to stanowczo za mało 🙂 Z mojego punktu widzenia nie jest to tylko najlepszy kurs fotograficzny, ale też holistyczne podejście do całości i do uczestników. Jestem szczęśliwa, że udało mi się wziąć w nim udział i wszystkim którzy się nad tym zastanawiają polecam po prostu to zrobić. Puścić swoje niepewności i obawy czy to ma sens i po prostu to zrobić. Zaszczepiłaś we mnie więcej wiary w siebie. Poskutkowało to tym, że zaczęłam od razu inaczej wyceniać swoją pracę.

Najczęściej zadawane pytania

Aby wziąć udział w kursie potrzebujesz aparatu z możliwością ręcznych ustawień – nie musi wcale to być drogi i skomplikowany sprzęt. Tryb manualny posiadają kompakty, bezlusterkowce, lustrzanki, aparaty analogowe. Jeśli fotografujesz telefonem, a dopiero przymierzasz się do zakupu sprzętu na kursie dowiesz się jak dobrać odpowiedni dla siebie. 

Tak, kurs uczy fotografii od podstaw, nie musisz nic umieć.

To zależy, jeśli interesujesz się fotografią i to Twoja pasja, fotografujesz telefonem, a chcesz nauczyć się robić zdjęcia aparatem, to kurs będzie dla Ciebie idealny. Jeśli robisz zdjęcia aparatem, ale w trybie automatycznym, również sporo się nauczysz. Jeśli natomiast ustawiasz aparat manualnie, znasz podstawy fotografii to poczekaj na mój kurs skierowany dla osób średniozaawansowanych. 

Nie, kurs skierowany jest dla osób początkujących. 

Kurs będzie składał się z kilku modułów odblokowywanych co 2 tygodnie na specjalnej platformie. Przerobienie całości zajmie Ci 3 dni lub 3 weekendy, w zależności od tego jak wiele razy będziesz wracać do treści. 3 filmy szkoleniowe potrwają około 1,5 h każdy i będzie to pigułka wiedzy, a do tego materiały dodatkowe i ćwiczenia. Materiałów będzie sporo, ale cały kurs zaprojektowałam tak, aby uczył maksymalnie dużo, nie zajmował dużo czasu i aby uczestnicy widzieli postępy u siebie z lekcji na lekcje. 

Oczywiście, wystawiam faktury VAT, zaznacz tę opcję przy składaniu zamówienia

Tak, po przerobieniu całego kursu wystawiamy imienny certyfikat

Tak, platforma kursowa będzie dostosowana do odtwarzania materiału na telefonie