10 seriali i filmów z Nowym Jorkiem w tle

Po tym jak okazało się, że mój ukochany nowojorski serial SUITS jest kręcony w Toronto sprawdzam czy Nowy Jork w filmach to rzeczywiście Nowy Jork. Nie może mi to miasto wyjść z głowy, więc aby złapać jeszcze odrobinę klimatu przygotowałam listę moich ulubionych filmów z Nowym Jorkiem w tle. Pewnie jest ich więcej, ale akurat tworząc tą listę, te przyszły mi do głowy. Niech tak będzie. Jeśli macie swoich faworytów, ja jestem zawsze więcej niż chętna do poczytania o nich, zawsze sobie zapisuję Wasze rekomendację i wracam do nich. Zapraszam.

FRIENDS

Klasyk, wiadomo. Serial który równocześnie rozśmieszając miliony rozkochiwał w Nowym Jorku. Co zabawne mało tam ujęć prawdziwego NYC, bo bardzo dużo kręcono w studio. Ale na tej grupie znajomych się wychowałam. To zobowiązuje.

51103215 landscape-ustv-friends-cast-shot

Sex and The City

Wszystkie chciałybyśmy być jak Carrie albo przynajmniej mieć jej mieszkanie. Dlatego nie dziwią tłumy pod kamienicą która grała jej dom na West Village. Wspaniale pokazany Nowy Jork, przyjaźń i moda w tym serialu który jest kultowy. Nie wiem po co tylko zepsuli mu opinie beznadziejnymi kontynuacjami pełnometrażowymi, ale powiedzmy, że ich nie ma.

Captura-de-pantalla-2015-07-08-a-las-17.02.16 sex-and-the-city-cast

Brooklyn

Gęsty film, który wciąga od pierwszej sekundy mimo iż akcja nie jest jakaś turbo porywająca. Ot historia jakich wiele, Irlandka na początku wieku, płynie do Stanów po nowe, lepsze życie. Trochę miłości, trochę historii, bardzo dużo, bardzo pięknych zdjęć, świetnej muzyki i totalnie nie dającej o sobie zapomnieć atmosfery. Film o którym długo myślałam po seansie. Świetny.

background brooklyn-4

The Knick

Serial o początkach medycyny. Nowy Jork na początku wieku, brudny, brzydki, w budowie. Mimo iż ten serial o samym NY nie traktuje, to jakoś mocno wyrył mi się w pamięci i z tym miastem mi się kojarzy. Sam serial rewelacja, o ile skończycie na pierwszym sezonie.

Watch-The-Knick-Streaming

Gossip Girl

No muszę. Lubiłam ten serial i mam do niego sentyment. A Nowy Jork pokazuje chyba najpiękniej z całej listy. Bogate dzieciaki na Upper East Side i ich problemy pierwszego świata, dużo związków, jeszcze więcej dramatów, wszyscy spali ze wszystkimi, wiadomo. Ale ze względu na modę i niektórych aktorów ogląda się dobrze.

t-gossip-girl-spotlight-10-17

Breakfast at Tiffany’s

Stałam tak samo jak Holly pod witryną na 5 Alei, ale byłam znacznie gorzej ubrana. Klasyk. Wątpię, że nie widzieliście, ale jeśli tak do nadrobienia dzisiaj. Koniecznie. Przepięknie pokazany Nowy Jork i to, że w tym mieście marzenia się spełniają, ale nie koniecznie te które byśmy chcieli.

03-danish-breakfast-at-tiffanys Breakfast-at-Tiffanys-3

Annie Hall

Uwielbiam przegadane filmy Woodego Allena. A jak on pokazywał Nowy Jork, nie ma takiego drugiego. Annie Hall podziwia się za wyszczekanie i stroje, a film ogląda się świetnie mimo iż ma swoje lata. Lubię też Manhattan i Celebrity.

annie-hall

You’ve got a mail

Już się takich komedii romantycznych nie robi. Jedna z tych, które się ogląda i tak bardzo kibicuje się głównym bohaterom. A kiedy akcja dzieje się na Upper West Side, a w głównych rolach występuje Meg Ryan i Tom Hanks, to po prostu musi się udać. I udało się:)

ygm-date

New York, I love You

Film składający się z kilkunastu etiud opowiadających o różnych ludziach żyjących w Nowym Jorku. Widziałam raz, bardzo dawno temu, teraz nie mogę go znaleźć. Jeśli ktoś gdzieś wyszuka, dajcie znać. Zapadł mi mocno w pamięć, szczególnie historia ortodoksyjnej Żydówki grana przez Natalie Portman. Świetne to było, chętnie bym sprawdziła czy dzisiaj też bym to za takie dobre uznała.

new_york_i_love_you21 gal-newyork-1-jpg

Begin Again

Muzyka do zakochania. Soundtack którego będziecie słuchać na okrągło. Świetny i energetyczny Nowy Jork w tle. Uwielbiam ten film! Historia pary, która przeprowadza się do Nowego Jorku tworzyć razem muzykę, ale los chce by robili to osobno. W rolach głównych śpiewająca Kira Knightley i wyglądający oraz śpiewający Adam Levine, do tego Mark Ruffalo i mamy kawał naprawdę dobrego kina. Film twórców ONCE i bardzo podobny klimat filmu. A to dobrze:)

(L-R) KEIRA KNIGHTLEY and MARK RUFFALO star in BEGIN AGAIN

mark-ruffalo-and-keira-knightley