5 powodów, dla których warto odwiedzić Sycylię w tym roku – PODCAST

1. BIAŁY LOTUS

Sycylia będzie jednym z najgorętszych kierunków w tym roku, prognozuje CN TRAVELLER- a to wszystko za sprawą super popularnego serialu WHITE LOTUS, którego drugi sezon rozgrywa się w Taorminie

2. CUKIERNIA NIEZWYKŁA

CAFE SICILIA – kultowa cukiernia w Noto, gdzie cukiernik Corrado Assenza kultuwuje rodzinną tradycje i tworzy niezwykłe desery korzystając z lokalnych sycylijskich składników.

3. MIGDAŁY

Kwitnące drzewa migdałowe, które obsypują gałęzie jak śnieg co roku w marcu

4.PISTACJE

Pistacje z Bronte, które ze względu na położenie zbierane są ręcznie- powstają z nich obłędne lody pistacjowe oraz kremy pistacjowe

5. BAROK SYCYLIJSKI

Miasta późnego baroku w dolinie Noto wpisane na liste UNESCO- niezwykła architektura miast to wynik odbudowy po trzęsieniu ziemii jakie zniszczyło Sycylię w 1693 roku. 

W 14 odcinku podcastu opowiadam o Sycylii, a w zasadzie o jej południowo- wschodniej części. O podróżowaniu inspirowanym serialem, o mieście w którym straszy, o wulkanie, który zimą zamienia się w stok narciarski, o cosa nostra, o pasji do deserów, o kwitnących migdałach, o sycylijskim baroku i wieczornych spacerach. O Ojcu Chrzestnym i o Malenie, ale też o głowie Maura i o Isola Bella. I wreszcie o kuchni, o winie, o plażach, o barokowych miasteczkach i chrupiącej czekoladzie. 

Odcinek dostępne na Spotify i na Apple Podcasts

POSŁUCHAJ NA SPOTIFY

POSŁUCHAJ NA APPLE PODCAST

5 powodów, dla których warto odwiedzić Sycylię w tym roku – PODCAST