8 powodów, aby spędzić wakacje na Majorce

Majorka była jednym z miejsc, które najbardziej zaskoczyły mnie podczas mojego podróżniczego życia. Jest autentyczna, piękna, inspirująca. A miejsca, które tam odwiedzałam tryskały kreatywnością i nowatorskim podejściem. Nie jest zabetonowana i turystyczna, jak myślałam.

W 17 odcinku podcastu opowiadam o tej fascynującej wyspie. O farmach pomarańczy, o ludziach, o podejściu do ekologii, o Chopinie, o sztuce, o nieziemskich konceptach i kreatywnych biznesach, o sporcie, o ukrytych plażach, o hotelach rodem z lat 70- tych, o ludziach i o tym dlaczego mogłabym na Majorce zamieszkać. Majorka wyróżnia się przede wszystkim dizajnem, dlatego partnerem odcinka jest marka Westwing Polska

Wraz z marką Westwing przygotowałam specjalną selekcję produktów inspirowanych Majorką i przez najbliższy tydzień możecie je kupić w promocji.

Link do mojej selekcji produktów znajdziecie TUTAJ

 kod: MAJORKA 

-15% na całe Westwing Collection od 12.02 do 18.02 do końca dnia.

Plaże z turkusową wodą ukryte w małych zatoczkach

Takie jak Cala Deia z przepiękną restauracją Ca’s Patro March.

Farmy pomarańczy

W pobliżu Soller mija się je co krok, wszystko nimi pachnie, można je odwiedzać. Polecam zamówić lokalny specjał: świeżo wyciskany sok z pomarańczy z lodami waniliowymi!

Dizajn

Na Majorce dizajn powala i inspiruje, miejsca, które powstają są niesamowite, ma ta wyspa swój indywidualny styl: surowy, minimalistyczny i związany z naturą. 

Targi

Cotygodniowe targi na których wystawiają się lokalni producenci, rzemieślnicy i rolnicy to ważna tradycja na Majorce. To wspaniała okazja, aby poznać region, mieszkańców i nabyć lokalne specjały.

Chopin

Jedną z zim Fryderyk Chopin i George Sand spędzili na Majorce w przepięknym miasteczku Valdemossa, do dziś jest tam jego Muzeum.

Zbiory sztuki

Na Majorce są świetne zbiory sztuki, warto odwiedzić Es Baluard czy Fundació Miró Mallorca

Drewniany pociąg

Z Palmy do Soller jeździ kolejka wąskotorowa, która ma ponad 100 lat i kiedyś służyła do transportu pomarańczy

Miasteczka

Na zachodzie Majorki jest co zwiedzać, w bliskiej odległości jest kilka architektonicznych perełek, jak: Deia, Valldemossa, Soller, Port de Soller.

MOJA SELEKCJA PRODUKTÓW WESTWING COLLECTION INSPIROWANA MAJORKĄ