EL COTILLO- subiektywny przewodnik po najbardziej cool miasteczku na Fuerteventura

To dopiero pierwszy tydzień, a już zjechaliśmy niemal całą Fuerteventurę. Najmocniej w pamięci utkwiło nam Morro Jable, plaża w Risco del Paso i El Cotillo. I o tym ostatnim miasteczku będzie dziś w poście. To bardzo niepozorne, sprawiające wrażenie opuszczonego miejsce. Ale kiedy dotrzesz do promenady. Kiedy skręcisz między budynkami odkryjesz knajpki i knajpeczki tętniące życiem. Dowiesz się, że w El Cotillo życie toczy się zgodnie z rytmem fal. Bo najwięcej przyjeżdża tam surefrów mogących wybierać w atrakcyjnych plażach. Miłośnicy po prostu leżenia na piasku też znajdą coś dla siebie: rajskie plaże. Lazurowa woda, biały piaseczek, bezpieczne laguny w których można pływać. Cieplutka woda i wiatr, który daje ulgę w upalne dni. Chyba raj. Uważam El Cotillo za doskonałą destynacje wakacyjną, właśnie ze względu na ten spokój, na te pozorne pustki, na te fale i na ten widok na Ocean. Nie zapominajmy o spektakularnych zachodach słońca, które można podziwiać na plaży. El Cotillo znajduję się na zachodniej stronie Wyspy i słońce w pomarańczowym kolorze wlewa się do Oceanu rzucając złoty kolor na tafle wody. El Cotillo nie sprawia kompletnie wrażenia turystycznego miejsca, a nawet jeśli robi się tłoczno ludzie są fajni. Myślę, że decyduje o tym brak ofert wyjazdów z biur podróży, ale może się mylę. Widzę, że często pytacie mnie o wiatr. Tak, w El Cotillo wieje, ale jest to super hiper przyjemny wiatr. Naprawdę przy 30 stopniowym upale daje niewiarygodną i pożądaną ulgę. Dlatego nie bójcie się wiatru na Furte, nawet z dzieckiem. Jest super!

EDIT: z perspektywy dwumiesięcznego pobytu na wyspie i wielokrotnego odwiedzania El Cotillo uważam je za najbardziej cool miasteczko na Wyspie. Super ludzie, genialne knajpy, bardzo dużo miejsc do łażenia, przepiękne plaże, surfing! Nie zdecydowałabym się na 2 miesięczny pobyt tam, ale na 2 tygodniowe wakacje to jest naprawdę najlepsza opcja! Szukajcie noclegów na airbnb, bo Hoteli jest mało, a na airbnb widziałam cuuuudowne mieszkania!

EL COTILLO

Ulubione plaże:

Playa de los Lagos – prześliczna plaża z płytką laguną i turkusową wodą

Playa La Concha – szeroka plaża z dużą ilością miejsca, uznawana za jedną z najpiękniejszych na wsypie (ja wolę los Lagos:)

El Cotillo Beach – plaża z widokiem na miasto, świetna do surfingu i sportów wodnych

 

Ulubione knajpki:

Ocean Deli – przepyszne śniadania, super lunche, świetny klimat

Bagus – świetny klimat, można podziwiać z niej zachód słońca

Mil Deseos – cukiernia z genialnymi wypiekami

Sotavento – jedna z najlepszych restauracji na Wyspie, pyszne wykwintne jedzenie

La Vaca Azul – z pięknym tarasem na dachu i widokiem na zatokę, rewelacyjne potrawy, wyższa półka

La Ballena – świetny taras z widokiem na słońce zachodzące za klifami

Pizzeria Giullietta&Romeo – obok La Balleny, super taras i pyszna pizza

 

IMG_2137 IMG_2135 IMG_2148 IMG_2151 IMG_2149 IMG_2150 IMG_2124 IMG_2126 IMG_2131 IMG_2139 IMG_2147 IMG_2145 IMG_2154 IMG_2153

IMG_0097 copy IMG_0100 copy IMG_0102 copy IMG_0103 copy IMG_0104 copy IMG_0107 copy IMG_0115 copy IMG_0116 copy

 

EL COTILLO- subiektywny przewodnik po najbardziej cool miasteczku na Fuerteventura