Miasto zaraz przy Faro, wybrałam je na pierwszy nocleg zaraz po wylądowaniu, okazało się jednym z najfajniejszych i najbardziej autentycznych miejsc w całym ALgarve. Przepiękne Centrum ze zdobionymi kamienicami. Bardzo duży wybór świetnych restauracji. Autentyczny klimat. Bardzo mała ilość turystów. A do tego świetny wieczór jaki spędziliśmy na placu oglądając rozgrywki mistrzostw świata z tłumem mieszkańców. Olhao na pewno jest jednym z miast w Algarve, które musicie odwiedzić.

IMG_8717 IMG_8704 IMG_8701 IMG_8698 IMG_8695

Gdzie zatrzymać się w Olhao?

Podczas wizyty w Olhao zatrzymaliśmy się w hotelu CIDADE DE OLHAO, który bardzo polecam. Bardzo dobra cena, łatwy dojazd z lotniska. Tym się kierowałam. Hotel okazał się bardzo przyjemny. Położony bardzo blisko Centrum i podobno niedaleko plaży (ale nie byliśmy i nie wiem). W hotelu jest piękny basen z tarasem. Serwowane są śniadania. Takie raczej super proste kontynentalne. Generalnie w portugalskich hotelach śniadania są małe i jest niewielki wybór, ale może tak trafiłam. Pokoje są czyste i fajnie urządzone. A obsługa bardzo miła. To jest fajny wybór jeśli chcecie zatrzymać się gdzieś w Olhao.

IMG_8774 IMG_8777

Gdzie zjeść w Olhao?

Olhao świetnymi restauracjami stoi. Kiedy wybraliśmy się wieczorem po przylocie do Centrum i wpisałam w Forsquare wyszukiwanie restauracji pojawiło się ich mnóstwo i wszystkie z rewelacyjnymi ocenami. A to zdarza się bardzo rzadko. Wybrałam jedną ze stolikami na dworze i delektowaliśmy się owocami morza i tapasami oraz białym winem. Olhao nie jest turystycznym miasteczkiem, dlatego ceny są bardzo przyjemne i podobne jak w Polsce.

Polecam restauracje:

Petiscaria Casa de Pasto

A do fernando

Cha Cha Cha

Co zobaczyć w Olhao?

W Olhao warto wybrać się do Centrum i pobłądzić między uliczkami. Fajna jest też promenada nad wodą. To nie jest rzeka, a tak wygląda. To rozlewiska Oceanu, które tak zachwycają podczas lądowania w Faro. Mnie oczywiście zachwycił też lokalny Mercado. Taki jak najbardziej lubię: owoce, warzywa, owoce morza, świetna energia mieszkańców.

IMG_8755 IMG_8752 IMG_8736 IMG_8734 IMG_8729 IMG_8760

 

Nie ma więcej wpisów