Presety – czym są? jak ich używać? Wszystko co musisz o nich wiedzieć.

Kocham fotografię, interesuję się techniką robienia zdjęć, edycją. Nigdy nie wystarczały mi oczywiste odpowiedzi na pytania, zawsze szukam swojej drogi i swoich rozwiązań. Fotografuję i edytuję zdjęcia od ponad 10 lat. Zrealizowałam niezliczoną ilość komercyjnych i prywatnych sesji. Na co dzień nigdy nie rozstaję się z moją lustrzanką. Postanowiłam podzielić się z Wami moją wiedzą i doświadczeniem.

W moim SKLEPIE TRAVELICIOUS STUDIO, który znajdziecie TUTAJ dostaniecie wybór presetów. Są bardzo dopracowane, totalnie inne niż wszystkie dostępne na rynku. I co ważne, pozwolą Wam szybko osiągnąć piękny efekt na zdjęciach. Do presetów dołączony jest ebook o edycji, który jest uzupełnieniem posta o Lightroomie (post znika z bloga). Presety kieruję do wszystkich, którzy chcą nadać swoim zdjęciom bardziej profesjonalnego charakteru: do twórców internetowych, do fotografów profesjonalnych, do mam fotografujących maluchy i do każdego, kto tworzy zdjęcia z podróży. Ale szczególnie do tych, którzy marzą o robieniu zdjęć, o poprawianiu swoich umiejętności i do tych, którzy chcą wejść na kolejny fotograficzny etap. Edycja jest bardzo ważnym, bardzo trudnym i bardzo czasochłonnym zajęciem. Dzięki moim presetom uzyskacie piękny efekt już po jednym kliknięciu.

SKLEP TRAVELICIOUS STUDIO ZNAJDZIESZ TUTAJ

Odmień swoje zdjęcia już jednym kliknięciem!

Co to jest preset?

To zestaw ustawień parametrów zdjęcia pozwalający uzyskać określony efekt kolorystyczny. Odpowiednio zbalansowane ustawienia kolorów, cieni, światła, prześwietleń i nasycenia wydobywają szlachetność i świetlistość zdjęcia nie przerysowując go. Zdjęcie wygląda naturalnie i profesjonalnie, nawet to zrobione telefonem. Dobrze przygotowany preset pasuje do wielu fotografii i warunków oświetleniowych. Moje presety są uniwersalne i sprawdzą się zarówno na zdjęciach z wakacji i podróży, jak i na fotografiach architektury, miast, jedzenia czy selfie. Preset to nie jest filtr, nie tonuje się go za pomocą jednego suwaka, ale zmieniając kilka parametrów. Kupując paczkę presetów TRAVELICIOUS, dostaniesz ebook o obróbce zdjęć zawierający moje triki oraz łatwe patenty na dostosowanie presetów do Twoich oczekiwań. Jednak większość moich presetów jest tak przygotowana, aby działać na każdym zdjęciu już po JEDNYM KLIKNIĘCIU!

Każde zdjęcie trzeba wywołać. Kiedyś robiło się to w ciemni, teraz za pomocą programu graficznego. Przygotowałam presety pro do użycia w programie Lightroom Classic oraz presety mobilne do użycia w programie Lightroom CC. Aplikacja na telefon Lightroom CC jest bezpłatna i pozwala uzyskać na zdjęciach równie piękny efekt, co program płatny. Wszystko jest kwestią odpowiednio ustawionych presetów.

Presety Travelicious są uniwersalne, szlachetne, świetliste, profesjonalne i pozwalają uzyskać edytorialowy efekt na zdjęciach, nawet tych zrobionych telefonem

Presety to gotowe zestawy ustawień do wywołania zdjęcia, które przydadzą Ci się jeśli:

– prowadzisz Instagram i chcesz ujednolicić profil oraz nadać zdjęciom profesjonalnego charakteru

– prowadzisz bloga i chcesz podkręcić zdjęcia

– chcesz uczyć się obróbki zdjęć i nie wiesz od czego zacząć, a najlepiej zacząć właśnie od profesjonalnych presetów

– robisz zdjęcia telefonem: na wakacjach, dziecku, swoim stylizacjom, ale efekt nie jest idealny. Najprawdopodobniej po nałożeniu presetu zdjęcia zyskają blask i nowy wymiar, jakby drugie życie

– nie wiesz jak uzyskać profesjonalny wygląd zdjęcia, a najczęściej jest to właśnie kwestia obróbki zdjęcia i użycia presetu

– robisz zdjęcia profesjonalnie i szukasz presetów, które są troszkę inne od wszystkich dostępnych na rynku

– rozczarowały Cię inne presety. Moje zestawy są delikatne i szlachetne, a przez to bardzo uniwersalne. Sprawdzą się na zdjęciach z wakacji, zdjęciach robionych na co dzień, zdjęciach dzieci, selfie, zdjęciach stworzonych w pochmurny dzień. Moje presety są inne niż wszystkie dostępne na rynku, nie przerysowują fot, nie przekłamują kolorów, wzmacniają je i dodają blasku

– podobają Ci się moje zdjęcia. Wszystkie dostępne presety są oparte na moich zdjęciach publikowanych na blogu i na Instagramie

-jeśli nie umiesz obrabiać zdjęć i obawiasz się tego, że sobie nie poradzisz z programem Lightroom, w moim ebooku przeprowadzę Cię przez obróbkę krok po kroku

Czego potrzebuję, aby używać presetów?

Presety TRAVELICIOUS przygotowane są do obróbki w programie Lightroom z pakietu Adobe.

LIGHTROOM CC kompatybilny z presetami MOBILNYMI dostępny jest BEZPŁATNIE

  • na IOS do pobrania TUTAJ
  • na Android do pobrania TUTAJ

Jak importować preset do Lightrooma?

Zaimportowanie presetów jest bardzo proste. Wraz z pakietem presetów dostaniesz ebook z wyczerpującymi informacjami jak krok po kroku zainstalować je na komputerze i telefonie.

Który zestaw presetów wybrać?

W edycji zdjęć odchodzi się już od ostrych kolorów i wyrazistych tonów. Stawia się na naturalność i to aby zdjęcie wyglądało tak jak zrobione w rzeczywistości. Tak staram się przygotowywać moje presety. Aby wydobywały ze zdjęcia to co najlepsze, a nie koloryzowały je sztucznie. Zawsze używając presetów dążcie do naturalności, niech biel ma naturalny odcień, a cienie nie mają w sobie turkusu. Warto sprawdzać i próbować, aż osiągnie się piękny efekt. Presetów używa się bardzo łatwo, wystarczy jedno kliknięcie, wszystko wyjaśniam w ebooku dołączonym do paczek presetów.

JEŚLI LUBISZ NATURALNĄ EDYCJĘ ZDJĘĆ

Jeśli chcesz, aby na Twoich zdjęciach zieleń była zielona, a niebo naturalnie niebieskie wybierz preset ALL YOU NEED, mój ulubiony preset BON APETTITE (używam go najczęściej), preset SIMPLICITY oraz preset BAŁTYK

JEŚLI ZDJĘCIA ROBISZ GŁÓWNIE W POLSCE

Jeśli w ten wakacje zamierzasz fotografować głównie w Polsce, to Twoje zdjęcia najlepiej wywołają presety z kolekcji SIELSKIE LATO oraz preset VACANZE POLSKA– możesz zdecydować się na pojedyńcze presety z kolekcji SIELSKIE LATO jak np: preset TATRY czy preset BAŁTYK lub wybrać całą kolekcję SIELSKIE LATO

JEŚLI WYBIERASZ SIĘ NA EGZOTYCZNE WAKACJE

Edycja zdjęć zrobionych w tropikach jest trudna, w tym przypadku tworzenie presetów zajęło mi sporo czasu, ja do edycji zdjęć z egzotycznych wyjazdów używam super naturalnej kolekcji NEW RULES, presetu BON APPETTITE oraz presetu GOOD DAY, jeśli lubisz ciepły efekt na zdjęciach to pięknie sprawdzi się tutaj preset OH HONEY

JEŚLI MASZ ZDJĘCIA Z WAKACJI NA POŁUDNIU EUROPY

Specjalnie dla takich zdjęć stworzyłam kolekcję VACANZE, polecam ją całą bo jest bardzo uniwersalna i bardzo inna. Możecie kierować się nazwami presetów i wybrać w ten sposób odpowiedni, ale przyznam, że dla mnie te nazwy są umowne. Preset VACANZE ITALIA pięknie sprawdzi się na zdjęciach zrobionych w Grecji czy na Ibizie, kierujcie się efektem, który pokazuję, bo taki uzyskacie u siebie. Jeśli wolicie lekko różowe zdjęcia wybierzcie preset VACANZE FRANCE, a jeśli złociste to VACANZE TOSCANA.

JEŚLI FOTOGRAFUJESZ JEDZENIE

Edycja zdjęć to ciężki kawałek chleba. W tym wypadku wybrałabym super naturalne presety, które nie zmienią kolorów składników. Wybrałabym preset NEW RULES, preset BON APPETTITE, preset ALL YOU NEED.

JEŚLI LUBISZ BARDZO KOLOROWE ZDJĘCIA

Ja kocham! Uwielbiam, kiedy na moich zdjęciach wszystko skrzy się paletą barw. Jeśli lubisz na zdjęciach kolorowy efekt to wybierz dla siebie preset LET IT GLOW, preset RAINBOW lub preset DOLCE VITA dostępny w mojej bestsellerowej kolekcji WE ARE NOT LOST.

JEŚLI LUBISZ WYRAZISTĄ EDYCJĘ Z MOCNYMI KONTRASTAMI

Wyraziste zdjęcia przepięknie sprawdzają się w druku. Mają swój charakter. U mnie w kolekcjach są takie presety i dają właśnie taki ciekawy efekt. Wybierz wtedy preset POWER lub BE BOLD i ciesz się niesamowitym kontrastem.

JEŚLI WOLISZ CIEPŁĄ I ZŁOCISTĄ EDYCJĘ ZDJĘĆ

Złociste zdjęcia są jedyne w swoim rodzaju, mają w sobie takie ulotne piękno. Złoto wydobywa ze zdjęć blask, bliki światła i podkreśla opaleniznę. Wybrałabym preset OH HONEY lub preset WARM UP– genialnie ogrzeją każdą fotografię.

JEŚLI PODOBAJĄ CI SIĘ ZDJĘCIA O ZACHODZIE SŁOŃCA

Nie ma jak piękny zachód słońca. A zdjęcia zrobione w złotej godzinie malują się barwami pomarańczu i złota. Ale zaraz zaraz. Nie widać tego na Twoim zdjęciu? Jest ono niemal czarne? To normalne, aparat tak interpretuje zdjęcia zrobione o zachodzie słońca. Teraz trzeba je wywołać. Idealnie do zdjęć zrobionych o zachodzie słońca sprawdzi się preset LET IT GLOW, preset SIMPLICITY, preset WARM UP, a do zdjęć nocnych preset NIGHT NIGHT.

JEŚLI DOPIERO ZACZYNASZ I NIE WIESZ CO WYBRAĆ NA POCZĄTEK

I tu pewnie zadających sobie to pytanie będzie najwięcej. Ja w takim wypadku zaczęłabym od presetu BON APETTITE który jest moim ulubionym. A jeśli edycja zdjęć wciągnie Was i stwierdzicie, że to coś dla Was, to polecam całe paczki:

ESSENTIALS– baaardzo uniwersalna i wszechstronna paczka, edytujecie nią wszystkie zdjęcia jakie macie

WE ARE NOT LOST– moja pierwsza paczka presetów, do dzisiaj ma swoich miłośników

NEW RULES- paczka bardzo uniwersalna i stonowana

JEŚLI CHCESZ DRUKOWAĆ SWOJE ZDJĘCIA W BARDZO DUŻYM FORMACIE

Zdecydowanie wybrałabym kolekcję NEW RULES, tymi presetami edytowałam zdjęcia do druku w książce czy w prasie. Nie ma w tych presetach ziarnia, kolory są stonowane. Polecam tylko zdjęcia rozjaśnić, bo presety przygotowane są tak, aby lekko przyciemniać fotografie.