POMYSŁ NA WYJAZD W EUROPIE – najpiękniejsze Jarmarki Świąteczne

Przedświąteczny czas ma w sobie coś magicznego. Światełka, muzyka w tle, wszechobecne dekoracje, ludzie przemykający w mrozie z paczkami pełnymi prezentów. Można narzekać na krótkie dni i zimno, a można celebrować ten wyjątkowy czas. To dobry moment na podróże do europejskich miast w poszukaniu świątecznych dekoracji i Jarmarków. Poniżej znajdziecie listę moich ulubionych.

KOPENHAGA

Jedno z moich ukochanych miast, szczególnie piękne w okresie przedświątecznym. Całe Centrum zachwyca, stale wpada się na małe lokalne Jarmarki, ale ten najbardziej imponujący jest w Tivoli.

WIEDEŃ

Wiedeń najpiękniejszy jest właśnie przed Świętami. Imponujące Jarmarki, dekoracje, cudowna atmosfera. A do tego tak blisko z Polski.

BUDAPESZT

Kolejne zachwycające miasto blisko z Polski. Budapeszt w okresie przedświątecznym jest magiczny. A do tego w ostatnim czasie otworzyło się tam mnóstwo klimatycznych knajpek z pysznym jedzeniem. Budapeszt to świetny pomysł na zimowy wyjazd ze względu na rewelacyjne termy!

SZTOKHOLM

Skandynawskie miasta mają masę uroku, a w odsłonie z setkami lampek i dekoracji, trudno się im oprzeć. Sztokholm to świetny pomysł na przedświąteczny wyjazd, bo dodatkowo to miasto rewelacyjnego designu.

STRASBOURG

Alzacja to moja wymarzona destynacja przedświąteczna, niestety w tym roku znowu mi się nie udało. Jeśli macie więcej szczęścia to polecam Strasbourg i miasteczko Colmar. Te miejsca są tak cudownie i cukierkowo udekorowane w tym czasie, że trudno im się oprzeć.

BRUKSELA

Bruksela to miasto, które w okresie przedświątecznym odwiedzałam najczęściej. Uwielbiam za atmosferę i za targi. Kocham zwyczaj jedzenia ostryg i picia szampana na ulicy. To rewelacyjna destynacja w tym okresie!

PARYŻ

Mój zeszłoroczny cel wyprawy. Paryż zachwyca mnie o każdej porze roku, ale przed Świętami po prostu dzieje się tam magia. Grzane wino, pyszne jedzenie, Jarmarki na każdym kroku, migocząca Wieża Eiffle. Coś pięknego. Jeśli planujecie przedświąteczną wizytę w Paryżu, sprawdźcie mój wpis.

LONDYN

Londyn odwiedzę w tym roku i nie mogę się doczekać. Byłam w Londynie 8 lat temu właśnie przed Świętami i zakochałam się w tym mieście. Dekoracje powalają na kolana, atmosfera dociśnięta jest do granic możliwości. Winter Wonderland w Hyde Parku powala. Nie mogę się doczekać wyjazdu!

PRAGA

Praga zachwyca w grudniu, Jarmark jest jednym z największych w Europie, a do tego to tak blisko z Polski.

KOLONIA

Niemieckie Jarmarki są tymi od których wszystko się zaczęło. Podobno tej najpiękniejszy jest w Norymberdze i w Kolonii właśnie. Ja byłam w Monachium i w Berlinie i potwierdzam, że jest wspaniale.

WROCŁAW

Najpiękniejszy polski Jarmark. Wrocław to cudowne miasto, a w okresie przedświątecznym przyciąga grzanym winem i domkami pełnymi smakołyków.