Inspirownik comiesięczny – LUTY 2023

Już drugi raz przychodzę do Was z inspirownikiem, w którym zebrałam moje zachwyty lutego. Tym razem pojawiają się albumy, programy dokumentalne i dwie książki. Oraz kilka innych drobiazgów, które w tym miesiącu wpłynęły na mnie pozytywnie.

Dokument, Podwodne życie Jacques’a Cousteau, Disney Plus

Rewelacyjny dokument o życiu pasjonata Jacques’a Cousteau. Od młodzieńczych lat fascynowało go Morze i poświęcił mu życie. Widzimy jego historię na przestrzeni lat, to jak się rozwijał i zmieniał. Od pasjonata, bo obrońcę ekologii i to już w latach 80- tych XX wieku. Ten dokument jest rewelacyjny!

Program Limitless, National Geographic, Disney Plus

Kolejny dokument, tym razem Limitless z Chrisem Hemsworthem, który w każdym odcinku poddawany jest jakiejś próbie lub wyzwaniu. Jednocześnie uczy się jak to wpływa na jego organizm, stres i radość z życia. Metody prezentowane w każdym odcinku dotyczą długowieczności i aktualnych badań na temat podnoszenia jakości życia i walki ze stresem. Reżyserem programu jest Darren Aronofsky.

Podcast Dział Zagraniczny, Czy Węgry poradzą sobie bez programu Erasmus?

Dział Zagraniczny to od lat mój ukochany podcast- jest merytoryczny, prowadzący jest świetnie przygotowany, a tematy są aktualne i poruszające. Może ze względów mojego wykształcenia, ale polityka zagraniczna interesuje mnie ogromnie. Nie wiem, który z odcinków polecić, bo ja słucham wszystkich, które się ukazują, ale ten o Erazmusie może być zachęcający na początek dla osób z mojego pokolenia.

Książka Atomowe Nawyki, Clear James

To jest taka książka polecana przez wszystkich. Ja raczej nie czytam poradników, bo uważam, że zazwyczaj można wiedzę w nich przekazaną streścić w jednej prezentacji. Ale “Atomowe nawyki” są ciekawą perspektywą na sukcesywną pozytywną zmianę życia.

Album Style Slim Aarons

Uwielbiam zdjęcia Slima Aaronsa, jest dla mnie ogromną inspiracją. Są to jedne z tych zdjęć, które mogłabym podziwiać godzinami. Ten album Styles to przekrój jego prac podzielony na pory roku, dostałam na Gwiazdkę od męża i bardzo lubię.

Książka Bezcenny Zygmunt Miłoszewski

Świetna polska powieść sensacyjna, czyta się rewelacyjnie. Cała intryga skonstruowana jest w okół zaginionego cennego polskiego dzieła. Pojawia się mnóstwo lokacji, zmian akcji, a finał zaskakuje. Oczywiście książka jest political fiction.

Jedwabna opaska na oczy MOYE

Opaska, która uratowała mnie w samolocie podczas bardzo długiego lotu. Świetnie wyciemnia i pozawala na bardzo komfortowy sen, a przy tym jest jedwabna i delikatna dla skóry.

Copal

Kopal to dla mnie zapach Meksyku. To forma kadzidła, która jest palona na każdym kroku, pachnie dla mnie teraz wakacjami. Z ciekawostek w Polsce można copal również zamówić w formie kadzideł lub takich kryształków, które rozpala się na węglach.

Album, The Monocle Book of Italy, Monocle

Jeden z najlpeszych albumów jakie mam, dotyczy Włoch i wszystkiego co włoskie, od dizajnu, poprzez smaki i miejsca. Wiem, że jest bardzo trudno dostępny, bo ostatnio kupowałam go na prezent dla bliskiej osoby i zamówienie go sprawiło mi wielką trudność, więc polujcie, bo warto!

Detoks cyfrowy

Ostatnio spędziłam tygodniowy urlop z moim mężem w Meksyku i pierwszy raz od kilku lat byłam całkowicie offline. Na 6 dni wyłączyłam wszystkie social media, wszystkie komunikatory, wszystkie powiadomienia. Zresztą za radą mojej przyjaciółki. Relacje z Meksyku wrzucam teraz po powrocie z opóźnieniem, wszyscy są zadowoleni. A ja odpoczęłam jak nigdy. Wiem, że to banał, ale zrozumiałam, że moje przebodźcowanie, nadreaktywność, zmęczenie i drażliwość w ogromnej mierze brała się z ciągłego bycia online i sprawdzania co słychać na Instagramie czy na Facebooku. Na pewno moim postanowieniem na teraz jest zmniejszenie czasu i interakcji w Internecie. Myślę jeszcze jak to zrobić, w jakiej formie i co najlepiej się sprawdzi u mnie. Jeśli macie jakieś sposoby, jakieś aplikacje blokujące, biorę wszystko, podzielcie się mną tym koniecznie w dm na Instagramie.