Moje top 10 miejsc w Tokio

Mam dla Was dzisiaj moje top 10 miejsc w Tokio, ale jest tego dużoooo więcej. Minęły 2 tygodnie od naszego powrotu i powoli zacznę się dzielić z Wami moimi poleceniami. Co z tym Tokio? Jest mega tłoczno, byliśmy w wielu miejscach, ale najbardziej podobało nam się tam, gdzie jest dizajn, wydeptaliśmy własne ścieżki, mamy swoje zachwyty totalne! Ale nie takie bardzo oczywiste, więc zapraszam. Są małe sklepiki, są perełki architektury, jest po mojemu. Na pierwszy ogień po prostu top 10 miejsc w Tokio, ale spodziewajcie się również przewodnika po Tokio i Kioto oraz co zobaczyć w Japonii w tydzień. Niedługo opublikuję posta o tym co mnie zaskoczyło w Japonii. A w tym tygodniu ukaże się podcast. Będzie się działo jednym słowem:) Zapraszam do moich poleceń i zdjęć:)

Moje TOP 10 w Tokio:

Okolica Omotesando – niesamowita architektura małych domków, tam butiki, kawiarnie, restauracje, ale przede wszystkim dizajn jedyny w swoim rodzaju.

Sakurai Tea– ceremonia herbaty, genialne doświadczenie, trzeba iść!

Kyu Asakura House – tradycyjny japoński dom, nieziemski ogród dookoła

Tsutaya Books Daikan-yama – dwa piętra i dwa budynki kreatywnej księgarni wypełnionej albumami i magazynami z całego świata, coś wspaniałego!

Neony na Shinjuku i uliczki Golden Gai i Omoide Yokocho – bardzo autentyczne doświadczenie Tokio, neony, do tego wąskie uliczki wypełnione barami, świetna atmosfera po zmroku

Salon gier na Akihibarze – koniecznie! 6 pięter gier, z każdej dekady, weszliśmy do pierwszego lepszego, a było wspaniale!

Shinjuku Tokyo Government Buiilding – widok na Tokio z góry, kiedy ma się szczęście można zobaczyć Fuji

Stellar Garden Sky Lounge czyli bar w hotelu Prince Park Hotel z widokiem na wieże w Tokio i miasto nocą – przepiękny widok, wręcz spektakularny i uczucie jak w filmie “Między Słowami”

Asakusa i świątynia Sensō-ji – koniecznie rano, bo ogromne tłumy, szczególnie wspaniałe są boczne uliczki, tam sklep Kocho z vintage jedwabnymi kimonami!!!! Obłęd!

Wyszukiwanie perełek architektury wśród niskiej zabudowy Tokio, szczególnie zachwyt Harajuku Protestant Church, Sunny Hills czy budynek sklepu Isabel Marant