SOPOT NA WEEKEND – 10 miejsc, które musisz odwiedzić!

Miał być reset, miało być spontanicznie. Padło na Sopot na weekend! I to jak zawsze był wybór genialny. Uwielbiam, uwielbiam Trójmiasto, a Sopot darzę miłością bezgraniczną. Taką która chciałaby się tam bardzo przeprowadzić. Taka to jest siła. Z Warszawy jechaliśmy mniej niż 3 godziny, nocleg znalazłam dzień przed wyjazdem i byliśmy. O noclegu napiszę osobny post, ale też to nie było nic z innej planety, zwykłe mieszkanie znalezione na booking.com. Ale na tyle ładne, że zrobiłam zdjęcia i będzie post.

Sopot na weekend – czas start!

Gdzie iść w Sopocie, kiedy jesteśmy tam na weekend. Bo to, że spędzicie 80% czasu na plaży to pewne, a poza tym? A tak oprócz tego to na której plaży najlepiej się zaszyć? Mam w planach duży przewodnik subiektywny z noclegami, poleceniami, radami gdzie z dzieckiem, gdzie bez dziecka, gdzie zjeść, gdzie chillować, ale najpierw 10 moich ulubionych miejsc. Takich do których zawsze zaglądam kiedy jestem w Sopocie na weekend.

Jeszcze słowem wstępu.

okladka post sopot

Kiedy najlepiej wybrać się do Sopotu?

Oczywiście poza sezonem, czyli poza lipcem i sierpniem, kiedy są mega tłumy. Ale ja bywam często również wtedy i da się przeżyć. A jeśli będziecie na tygodniu to już zupełnie jest fajnie. Bajkowo w Sopocie jest zimą, nostalgicznie i klimatycznie.

Dla kogo jest Sopot?

Sopot będzie fajny dla każdego. To super destynacja na romantyczny wyjazd we dwoje, ze względu na świetne hotele (polecę w kolejnym poście), świetny na wyjazd z przyjaciółmi, ponieważ to dość imprezowe miasto oraz fajny z dziećmi, bo knajpy mają place zabaw, rewelacyjne place zabaw są też na plaży, a hotele mają przygotowaną pełną infrastrukturę.

Jak dojechać?

Samochodem, gdyż autostrada totalnie przyspiesza drogę. Lub PKP, z Warszawy jedzie tylko 3 h. Super opcje, szybko i wygodnie. Dworzec w Sopocie jest w samym Centrum, więc prosto z pociągu dostaniecie się do hotelu czy mieszkania.

Gdzie spać?

Jest wiele fajnych opcji w Sopocie. Od ekskluzywnych jak Grand Hotel, Sheraton, Marriott. Po nowoczesne jak Anchor Rooms, czy Taras na Fali oraz fajne kampingi i mieszkania na airbnb. Wszystko postaram się opisać w większym poście przewodniku.

TO WSZYSTKO JUŻ WKRÓTCE W DUŻYM PRZEWODNIKU TYMCZASEM JUŻ TERAZ ZRÓBMY COŚ FAJNEGO W SOPOCIE <3

traveliciout-sopot-na-weekend IMG_8231 sopot-na-weekend grand-hotel-sopot

PLAŻA W SOPOCIE

Ukochana, ponieważ nadbałtycka. Z pięknym białym i delikatnym piaskiem. Plaże w Sopocie są cudowne bo mają pełną infrastrukturę. Są knajpki na plaży ukryte na wydmach, są bary, są leżaki, są też puste plaże bez atrakcji, są place zabaw. Bardzo lubię. Osobiście zawsze wybieram plażę przy Centrali Rybnej, tam jest spokojnie i mniej ludzi, a blisko do ogromnego placu zabaw lub plażę przy Barze Przystań. Mieszkańcy polecają też plaże w stronę Gdyni oraz psią plażę już w Gdyni właśnie.

molo-w-sopocie kutry-rybackie-sopot

sopot-na-weekend sopot-na-weekend kutry-rybackie-bałtyk-sopot plaża-spoto-na-weekend IMG_8296 kawiarnia-starbucks-sopot-plaża

bardzo fajny Starbucks na plaży przy Grand Hotelu I Sheratonie
Bardzo fajny Starbucks na plaży przy Grand Hotelu i Sheratonie. Sopot na weekend to jest to! Uwielbiam!

WHITE MARLIN (Aleja Wojska Polskiego 1, Sopot)

Mam mieszane uczucia co do tego miejsca. Z jednej strony uwielbiam za lokalizacje na samej plaży. Za wystrój jak z Hamptons. Za plac zabaw. Za kartę. Ale z drugiej strony ceny i to jaki bywa tam klimat wyniosły trochę odrzucają. Jednak zawsze tam wracamy, bo móc nad Bałtykiem w takich klimatach posiedzieć na samej plaży to jest jednak cudna sprawa. Polecam to miejsce bardzo na śniadania. I po sezonie.

IMG_8350 IMG_8349 IMG_8347 IMG_8344 IMG_8342 IMG_8293 IMG_8289 IMG_8054

CAŁY GAWEŁ CANTINE BAR (Dworcowa 7, Sopot)

Najpyszniej w mieście. Świetne miejsce na śniadania, na lunch, na kolacje. Totalne kombo kreatywności i eksplozja smaków. Pomysłowa karta w której każdy znajdzie coś dla siebie. Uczciwe porcje i uczciwe ceny. Do tego świetny wystrój, super obsługa, bardzo przyjaźnie i bardzo przyjemnie. Oby więcej takich miejsc, wszędzie.

IMG_8385 IMG_8384 IMG_8382

śniadanie-w-sopocie IMG_8371 IMG_8387 IMG_8388 IMG_8389

LAS DOLNYSOPOTPÓŁNOC (Haffnera 42, Sopot)

Kawiarnia ukryta kilka ulic od plaży. Kilka przecznic od zgiełku. W cudnej okolicy. Wnętrza totalnie kreatywne i przemyślane. Jest trochę mebli vintage, trochę fajnych pomysłów jak rzeźba maryjna, jest koń na biegunach, który dla mnie wydawał się być żywym labradorem. No jest dobrze no. Są kawy z pomysłem, jest trzecia fala, są wegańskie desery i lody. Rewelacyjny klimat.

kawiarnia-sopot kawiarnia-w-sopocie

DWIE ZMIANY (Bohaterów Monte Cassino 31, Sopot)

Bardzo fajna kawiarnia połączona z galerią sztuki. Miejsce przyjazne dla dzieci. Bardzo ok dla dorosłych. Fajnie i kreatywnie prowadzone dlatego warto do niego zajrzeć.

IMG_4336-2 IMG_4333-2

CENTRALA RYBNA (Aleja Franciszka Mamuszki 17, Sopot)

Na plaży, z placem zabaw, z piaskiem pod nogami, z rybami zamawianymi przy ladzie na wagę, z frytkami, z surówką. Tak jak lubię. Tego szukaliśmy. Bardzo fajne i nowoczesne miejsce w stylu starych smażalni. Z tą różnicą, że w fajnym wnętrzu i z tym czymś. Plac zabaw dla dzieci i widok na Morze. Ja nie chcę już nic więcej.

centrala-rybna-sopot ryba-z-frytkami

BAR PRZYSTAŃ (Aleja Wojska Polskiego 11, Sopot)

Kultowe miejsce w Sopocie. Kolejki wielogodzinne i warte stania. Genialny tatar z łososia, zupa rybna i uczciwe sztuki ryb. Świeżych. Prosto z połowu. Bo kutry zaparkowane są tuż obok przy plaży. Najlepiej aby się nie frustrować jeść tutaj po sezonie albo w nietypowych godzinach, inaczej tłumy. Totalne. Za wejściem do Baru Przystań od strony plaży możecie kupić świeżo wędzone ryby. Przepyszne. Najlepszy łosoś wędzony na gorąco, zawsze wielka porcja wraca z nami do Warszawy.

IMG_8321 IMG_8312 IMG_8313

MOLO

Wiem wiem, ale oczywistość. Ale Molo w Sopocie jednak jest wyjątkowe. Najdłuższe. Drewniane. Klimatyczne. Z nieziemskim widokiem na architekturę Sopotu. Z kurortowym zacięciem. Wcale nie jest zatłoczone. Może to fakt iż za przyjemność spaceru po Molo w sezonie trzeba zapłacić 8 złotych, ale z drugiej strony tylko w wybranych miesiącach.

weekend-w-sopocie molo-sopot

kapelusz-damski

sopot-na-weekend sopot-na-weekend

LODY W BACIO DI CAFE (Ogrodowa 2/1, Sopot)

Pyszne lody i mimo że Bacio i di Caffe to nie smakują jak gelato, ale nic m to nie ujmują. Smakują jak najpyszniejsze, najprawdziwsze kręcone w domu polskie lody o bogatym smaku. Świetne są!

najlepsze-lody-w-sopocie lody-w-sopocie

ZGUBIĆ SIĘ W ULICZKACH

Sopot to nie tylko plaża. I nie tylko Monciak, którego ja unikam. Mocno i konsekwentnie. To również prześliczna architektura. Niebywale piękne tu są domy i oczu nie można oderwać serio. Polecam najmocniej okolice Haffnera oraz Górny Sopot, mniej znany, a zachwycający.

sopot-na-weekend IMG_8118 IMG_8117 sopot-na-weekend sopot-na-weekend

Sopot na weekend to idealny wybór dlatego zaplanuj w swoim kalendarzu wyjazd do tego wspaniałego miasta! A jeśli szukasz noclegu w Spocie może Cię zainteresować ten wpis.

Więcej wyjątkowych miejsc oraz 7 przewodników po moich ukochanych miastach znajdziecie w moim premierowym albumie Sztuka Pobytu dostępnym w moim sklepie.