Paryż to niezwykłe miasto o wielu obliczach. Montmartre to jego wizytówka i jedna z tych dzielnic, która zapewne zachwyci Was najmocniej. Urocze knajpki, piękne witryny, widok na dachy Paryża. Jak zwiedzać okolicę aby trafić tylko na piękne miejsca? Przygotowałam trasę, która zajmie Wam jedno przedpołudnie. Chyba, że postanowicie zrobić przystanek na lunch lub wino, wtedy pewnie przedpołudnie zamieni się w cały dzień. Ale warto, bo znając dobrze Montmartre zakochacie się w nim do szaleństwa.

Montmartre jest niezwykle fotogeniczną dzielnicą i zapewne zrobicie tu najpiękniejsze zdjęcia. Warto odwiedzić Paryż o każdej porze roku. Ja zazwyczaj wybieram zimę ze względu na mniejszą ilość turystów, ale stolica Francji zachwyca jesienią, latem i wiosną. Serio. To jedno z tych niezwykłych miast. Jeśli odwiedzacie Paryż ze względu na specjalną okazję to pamiętajcie, że to miasto mody i sprawdźcie zabawny PRZEWODNIK PO STYLU NA SPECJALNE OKAZJE.

To co, kiedy planujecie wizytę na Montmartre?

IMG_9038-2 IMG_9035-2 IMG_9024-2 IMG_9021-2 IMG_9018-2

Moulin Rouge

Zaczynamy pod Moulin Rouge czyli najsłynniejszym kabarecie świata. Ja zazwyczaj podziwiam tylko fasadę, bo jest to piękne miejsce na zdjęcia. Nie byłam na spektaklu, ale podobno warto. Bilety dostaniecie tutaj.

IMG_9015

Rue des Abbesses

Wspinamy się RUE LEPIC aż dojdziemy do RUE DES ABBESSES. To piękne uliczki na której znajdziecie masę kawiarni i kawiarenek. Lokalne sklepy z warzywami, owocami morza, serami. Bardzo autentyczny klimat. Ja szczerze uwielbiam.

IMG_2444 2 IMG_4018

Le Consulat

Zazwyczaj wspinam się RUE LEPIC do końca, aż docieram do przepięknej kawiarni Le Consulat. Tu możecie napić się kawy lub wina. Posiedzieć i delektować się widokami.

IMG_3921

La Maison Rose

Kilka kroków dalej idąc Rue des Saules dotrzecie do La Maison Rose, chyba najbardziej uroczej kawiarni w Paryżu. Jeśli macie szczęście i stoliki są rozłożone, koniecznie siadajcie. Ja byłam w Paryżu kilka razy, a kawiarnia była otwarta tylko raz, ostatnio.

IMG_3947 IMG_3986

Place du Terte

Wracamy pod Le Consulate i idziemy w stronę Place du Terte. Tu przesiadują malarze. Tu znajdziecie urocze restauracje, przyjemne sklepiki i świetny klimat. Jedno z najpiękniejszych miejsc w Paryżu.

IMG_9120-2 IMG_9119-2 IMG_9118-2 IMG_9122-2 IMG_9134

Sacre Coeur

Już tylko krok od Katedry Sacre Coeur skąd rozciąga się przepiękny widok na Paryż. Jeśli macie czas warto wejść na wieżę widokową.

IMG_9145-2 IMG_9151-2

Metro Abbesses

Podróż zazwyczaj kończę na Metro Abbsesses bo ma piękne autentyczne, historyczne wejście, które warto zobaczyć. Są dwie drogi powrotne jeśli jesteście pod Sacre Coeur. Pierwsza to zejść schodami w dół idącymi od frontu Katedry. Na dole będzie czekała na Was słynna karuzela i piękny widok na Sacre Coeur, pocztówkowy. Jednak nie polecam tej opcji. W zeszłym roku wracałyśmy tak z przyjaciółką w dzień i po drodzę na schodach zaczepiały nas niezbyt przyjemne grupki wyłudzające pieniądze. Może już tego nie ma, ale nam się to przytrafiło, więc daje znać. Ja zdecydowanie preferuję powrót na Place du Terte i zejście schodami w dół prowadzącymi do Rue des Abbesses. Po drodze mija się wtedy urocze sklepiki i fajne restauracje.

IMG_4011 IMG_4013 IMG_4012

Nie ma więcej wpisów