Zakochaj się w Saskiej Kępie- 11 wyjątkowych miejsc

Nieoczywista dzielnica o wyjątkowym uroku. Ukryta pośród drzew, kwiatów i nad samą Wisłą. Ze swoimi francuskimi odniesieniami, piekarniami i uliczkami jest bardziej europejska niż typowo warszawska. A jednocześnie przyjazna i serdeczna. Zakochałam się w tej dzielnicy rok temu. W maju pachnie konwaliami i bzem. Francuska w weekendy zalewa się spacerowiczami, aby w tygodniu przyjaźnie stanowić miejsce załatwiania sprawunków mieszkańców. Warzywniaki i kwiaciarnie, gdzie ekspedientki pamiętają co lubicie, przyjaźnie uśmiechają się na powitanie. Gdzie dominuje zieleń. Gdzie jest wystarczająco daleko od Centrum i blisko na tyle, aby do miasta iść pieszo. Zakochajcie się w Saskiej Kępie z moim przewodnikiem.

Gładki (Walecznych 19, Warszawa)

Kreatywna kwiaciarnia, gdzie powstają barokowe i bujne bukiety, wianki oraz dekoracje kwiatowe

Bistro Eden (Jakubowska 16, Warszawa )

Klimatyczna wegetariańska kawiarnia z małym ogrodem w oficynie i własna małą szklarnią pełną kaktusów. Wnętrza w różu zajmują aż 3 kondygnacje i dzielą przestrzeń z redakcją kultowego magazynu Usta.

Leśna trasa rowerowa nad Wisłą

Malownicza leśna trasa rowerowo- biegowo- spacerowa ciągnie się od mostu do mostu, zaraz przy Wiśle. Pośród drzew i krzaków, z przystankami na place zabaw i piaszczyste plaże. Świetna jest. Najłatwiej zejść na nią schodząc z Mostu Łazienkowskiego lub Poniatowskiego.

Hałas (Elsterska 10, Warszawa)

Mała kawiarnia z rewelacyjną kawą speciality. Niepozorne, ale wyjątkowe miejsce. Na miejscu dostępna jest selekcja winyli oraz kaw.

Plaża Poniatówka (Warszawa)

Ogromna, rozległa, schowana pod Mostem Poniatowskiego, słynna miejska plaża z najpiękniejszymi zachodami słońca. Latem wypełnia się kocykami i rowerami oraz grupkami przyjaciół.

Park Skaryszewski (Al. Jerzego Waszyngtona, Warszawa)

Jeszcze Park, a już las. Imponujący, dostojny, bardzo leśny. Taki jest Park Skaryszewski. Z ukrytymi polankami, stawami, a nawet wodospadem.

Ulica Francuska (Francuska, Warszawa)

Główna ulica Saskiej Kępy, dominują kawiarnie i butiki, ale także spożywczaki i warzywniaki. Bo jest to zdecydowanie okolica do życia. Lubię lody z Melody, kawę z Lukulusa, bagietki z Vincenta, ale też wieczorowe wino pod parasolkami i pączki od Irenki.

Bajbuk (Zwycięzców 24, Warszawa)

Malutka księgarnia z genialną selekcją książek. Zarówno prozy jak i literatury dziecięcej. Można wpaść i brać w ciemno polecane przez właścicielki książki. Tu nie ma oczywistych bestsellerów, ale naprawdę dobra selekcja tytułów.

Vegan Ramen Shop (Finlandzka 12a, Warszawa)

Najlepszy ramen w mieście. Amen. Wegański, intensywny, umamiczny. Jedyny w swoim rodzaju. Trzeba swoje odstać w kolejce, ale warto.

MOD (Paryska 37, Warszawa)

Kultowe pączki z dziurką, w polewach, obficie posypane, po brzegi naładowane kremem. W wersji wegańskiej i tradycyjnej. W różowym butiku dostępne są jeszcze dywany, rośliny i bukiety oraz świetna kawa.

Cloudmine (Paryska 17, Warszawa)

Obłędny butik z rewelacyjną selekcją marek. To 2 piętra mody, biżuterii, dodatków, kosmetyków, książek. Jeśli macie w planach prezent dla kogoś, to po prostu idźcie tam.

Więcej wyjątkowych miejsc oraz przewodnik po Warszawie znajdziecie w moim premierowym albumie Sztuka Pobytu dostępnym tutaj.